ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

מדע וטכנולוגיה

ד"ש מהחלל: תמונות שהתקבלו ממצלמת הסלפי של החללית "בראשית"

החללית הישראלית "בראשית" ממשיכה לספק תמונות מהחלל: היום (ראשון) פורסמו תמונות וסרטונים מהחללית הישראלית שעושה את דרכה לירח. התמונות צולמו במצלמת הסלפי של החללית במועדים ובגבהים שונים, והורדו על ידי צוות SpaceIL והתעשייה האווירית.

לפני חודש ביטלה בראשית תמרון מתוכנן בגלל אתחול לא רצוני של מחשב החללית. החללית תכננה לבצע תמרון נוסף בקרבת כדור הארץ, באזור ללא תקשורת, אך טרם התמרון ביצע המחשב אתחול לא רצוני שהביא לביטול אוטומטי של התמרון. מאז, היא ביצעה כמה תמרונים מוצלחים.

בסרטון של החללית בראשית ניתן לראות את הזריחה כפי שהיא נראית מנקודת מבטה של החללית. עוד ניתן לראות את כדור הארץ מאחורי השמש, את הצל שנוצר מכדור הארץ ואת חשיפת השמש, מה שגורם למראה של זריחה.

‏כדור הארץ, וישראל שמסומנת בחץ אדום, בצילום ממרחק 131,000 ק"מ.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 תגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
לפני 3 שעות
חדשות כל העולם

בני משפחתו של רביד כץ ז"ל, איש חינוך מקיבוץ ניר עוז, קיבלה הודעה על רציחתו ומותו בטבח שבת השחורה. מאז ה-7 באוקטובר הוגדר כץ ז"ל כנעדר. משפחתו ספדה 'היה איש חינוך, איש ארץ ישראל היפה, אבא מדהים'.

לפני 13 שעות
מערכת n360

מוקדי החירום של משטרת ישראל, מגן דוד אדום והכבאות אינם זמין בעקבות מה שמסתמן כמתקפת סייבר. מוקד מד"א זמין בהודעת sms במספר הבא 052-7000-101.

לפני 2 ימים
מערכת n360

למרות המתח הרב סביב שחרור החטופים, הפעימה השלישית בשחרורם תחל בקרוב ותתקדם טוב יותר מהמתוכנן. עפ"י גורמים מדיניים. הציבור בישראל צפוי בשעות הקרובות לקבל בברכה 14 חטופים – נשים וילדים.

לפני 4 ימים
איתמר כהן

בהמשך להתרעה על חדירת כלי טיס עוין במרחב העיר אילת, מדובר בזיהוי שווא ואין חשש לאירוע ביטחוני.

לפני 5 ימים
איתמר כהן

לשכת ההסברה של חמאס: מספר ההרוגים הערבים ברצועת עזה עלה ל-14,854. מספר הפצועים עבר את ה-36 אלף. ישנם יותר מ-7000 נעדרים מתחת להריסות המבנים.

לפני 5 ימים
מערכת n360

דיווח מורט עצבים: אחרי ציפיות של מדינה שלמה, בערוצים המרכזיים מדווחים כי לא כל שמות הילדים הופיעו ברשימת המשוחררים בעיסקה שאמורה לצאת לפועל מחר. שם של ילדה שאינה ברשימה אוזכר בטלוויזיה עד לבקשת ראש הממשלה לאיפוק בפרסומים.

בכיר בממשלה מבהיר "לא תהיה הפסקת אש לפני שישי"

ראש המל"ל הודיע: שחרור החטופים נדחה לא לפני שישי

13 יתרונות מדהימים של שמן זית ואזהרה אחת חשובה שאולי לא ידעתם

ניוז 360 news
עכשיו 15:12, יום שלישי (28.11)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה