ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

כך תגנו על הבית שלכם מפריצות בזמן החופשה: כללי ברזל להתנהלות נכונה ממומחי "מוקד אמון"

עונת החופשות בפתח ורבים מהנוסעים לחופשה משאירים את הבית ריק מאדם במהלך החופשה. התקופה הזו מכונה גם כ-"שעון הפשיעה” (חופשות קיץ, פסח וחגי תשרי) – ימים מועדים לפורענות בהם נרשמת מדי שנה עלייה משמעותית בפריצות לבתים. למרות, זאת רבים מאתנו כלל לא טורחים למגן את הדירות והבתים שלנו והפרצה קוראת לגנב. רגע לפני שאתם נוסעים לנופש, חשוב שתוודאו שהבית שלכם בטוח ומוגן מביקורים של אורחים בלתי רצויים.

אז מה עושים? מאיפה מתחילים וכיצד ניתן לרתום את הטכנולוגיה לטובתנו?

• אל תעדכנו את הרשתות החברתיות שלכם בדבר יציאתכם לחופשה. הרשת החברתית היא לא תיבת הדואר הפרטית שלכם, אלא כיכר עיר ציבורית ולא רצוי להודיע לעולם שאתם לא תהיו בבית לאורך תקופה ממושכת. המידע הזה זמין בחיפוש קל – גם אם לא התכוונתם להשאיר את המידע הזה חשוף.

• היו מודעים וערניים למה שמתרחש בסביבה הקרובה שלכם ונקטו בפעולות מניעה פעילות.

• וודאו שכל פתחי הבית נעולים היטב והמנעולים במצב תקין.

• התקינו דלת כניסה בעלת מבנה חזק ויציב. יש לנעול תמיד, גם כאשר שוהים בבית. פורצים בודקים ערנות ומנצלים זאת.

• אל תשאירו מפתחות בארון החשמל, בבית, מתחת לשטיח או העציץ.

• הפעילו מערכת אזעקה בכל עת. למי שאין ברשותו מערכת אזעקה, אנו ממליצים להתקין מערכת המבוססת על גלאי נפח וגלאים היקפיים המתריעים בעת זיהוי תנועה בבית ו/או גלאים מגנטיים המזהים פתיחת דלתות או חלונות. הקפידו לבצע למערכת האזעקה שברשותכם בדיקה תקופתית.

• התחברו לחברת מוקד סיור מקומי הפועלת 24/7, אחרת אין יעילות במערכת אזעקה ללא מענה מהיר של ניידת סיור בעת פריצה.

• עדכנו את המוקד המבצעי ובעלי המפתחות על היעדרותכם והוסיפו אנשי קשר לרשימת המוקד.

• התקינו מצלמות אבטחה לצורך תיעוד והרתעה.

• הימנעו מהשארת חפצים יקרי ערך באופן הגלוי לעין מחלון נגיש (מפתחות רכב, ארנקים, תכשיטים או מחשבים ניידים וטלפונים חכמים).

• הימנעו מהשארת חפצים יקרי ערך וכלי ירייה בכספת הביתית, העבירו לכספת בבנק. מומלץ להכין רשימה ואף לצלם ולתעד את תכולת הכספת.

• בקשו מקרובים או שכנים להגיע לביתכם בשעות שונות, להדליק אורות או תתקינו טיימרים, לאסוף דואר, עלונים, מגנטים ועיתונים – כדי לטשטש סימנים של היעדרות ממושכת. כך גם השכנים ישימו לב ויהיו ערניים ומודעים יותר למתרחש בביתכם ובסביבה.

• הקפידו לסגור את הברז הראשי של המים והגז.

• אנו ממליצים לחבר ממסר תאורה חכם למערכת האזעקה לטובת ניהול תרחישים.

לדוג': הדלקת אורות בחלל הציבורי בבית בעת אירוע אזעקה.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
חדשות כל העולם

דיצה היימן: "תנאים של רעב היכולות של הגוף לשרוד את זה הולכות וקטנות. זו סכנת חיים". יוכבד ליפשיף: "הייתי 17 יום במנהרות – פחדו שאני אגרום למגפה במנהרות כי הייתי חולה. התנאי מחייה היו מאוד קשים, החמצן בתעלות הולך ואוזל וישנו הפחד שהם ינקמו בחטופים".

חדשות כל העולם

האזרחים המשוחררים שנחטפו ע"י החמאס מתחילים לדבר בפומבי לראשונה הערב בכיכר החטופים בתל אביב. הערב לראשונה ילנה טרופנוב (50) שנחטפה ושוחררה נאמה באירוע התמיכה וקראה לשחרר את החטופים עכשיו. בנה של ילנה טרופנוב שבוי עדיין על ידי החמאס.

איתמר כהן

קיבוץ ניר עוז מודיע באבל כבד על הרצחה של מיה גורן. מיה הייתה בת 56, חברת קיבוץ ניר עוז. אם לאסיף, בר, גל ודקל. מיה היתה גננת ומטפלת חרוצה ומסורה וטיפלה באהבה בילדי הקיבוץ במשך שנים רבות. בעלה, אבנר גורן ז"ל, נרצח ב-7.10, בן 56 בהרצחו. יהי זכרה ברוך.

דסק חרבות ברזל

הסעודים מדווחים: ישראל תקפה אמש מחסני טילים מדויקים וכטב״מים בצנעא, בירת תימן ומעוז החות׳ים. לפי הדיווחים יש נזק עצום למחסן ולאזור! התקיפה מגיעה אחרי התגרות ארוכה של החות'ים ושיגור טילים וכטבמים לעבר ישראל.

מערכת n360

הזרוע הצבאית של ארגון הטרור הפרה את הפסקת האש לראשונה מאז ההפוגה ושעות לפני קיומה של הפעימה החמישית בשחרור החטופים הישראלים. מדובר צה"ל הודיעו שהפסקת האש הופרה ביותר מתקרית אחת, שלוש מטענים שהופעלו בסמיכות לכוחות צה"ל בצפון הרצועה וירי לעבר הכוח. פצועים קל לכוחותנו.

חדשות כל העולם

בני משפחתו של רביד כץ ז"ל, איש חינוך מקיבוץ ניר עוז, קיבלה הודעה על רציחתו ומותו בטבח שבת השחורה. מאז ה-7 באוקטובר הוגדר כץ ז"ל כנעדר. משפחתו ספדה 'היה איש חינוך, איש ארץ ישראל היפה, אבא מדהים'.

פייק ברשת: "הריון והפלה של חטופה ישראלית"

צדק לדיאנה דדבייב ז"ל: יותר ממאסר עולם לרוצחה אמיר רז

מוקדי החירום הושבתו בעקבות אירוע סייבר

ניוז 360 news
עכשיו 1:23, יום שני (4.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה