ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

13 ו-8 שנות מאסר לשני דייגים מעזה שהבריחו מאות ק"ג של חומר נפץ ממצרים לעזה

בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבל את עמדת הפרקליטות והטיל עונשי מאסר משמעותיים של 13 ו-8 שנים על שני דייגים מעזה, אשר בשל בצע כסף הבריחו ממצרים לעזה שקים של חומרי נפץ במשקל כולל של מאות קילוגרמים.

על פי עובדות כתב האישום, קשרו הנאשמים חמיס עראישי וממדוח בכר קשר עם פאדי בכר (שמשפטו עודנו מתנהל) ובמסגרת הקשר הבריחו בסירה ממצרים לרצועת עזה, עשרות שקים מלאים בחומרי נפץ במשקל כולל של מאות קילוגרמים, וכן שקים של טבק. כמו כן, במהלך שנת 2014, גמלה בלבו של הנאשם עראישי החלטה לבצע פיגוע התאבדות ולצורך כך הצטייד הנאשם ברימוני יד ותצפת על הגבול עם ישראל. במהלך מבצע "צוק איתן", הבין הנאשם שהמקום בו הוא רוצה לבצע את הפיגוע כבר נחשף על ידי כוחות צה"ל ועל כן החליט שלא לבצע את הפיגוע. הנאשמים הודו והורשעו במסגרת הסדר טיעון ב-4 אישומים שונים, כל אחד לפי חלקו, בגין ביצוע עבירות נשק.

בשלב הטיעונים לעונש, ביקשה עו"ד שירה חרל"פ מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) מבית המשפט להטיל על הנאשמים עונשי מאסר משמעותיים לצד קנסות גבוהים, וזאת בהתייחס לחומרת העבירות בהן הורשעו הנאשמים והערכים המוגנים העומדים בבסיס ביצוע העבירות- בטחון המדינה ושלום אזרחיה, במיוחד בימים אלו בהם ישראל מצויה במאבק יומיומי אל מול ארגוני הטרור הפועלים נגד חיילי צה"ל ותושבי המדינה. עוד הוסיפה, כי לשם בצע כסף הבריחו הנאשמים חומר נפץ, באמצעותו מייצרים המפגעים אמצעי לחימה המשמשים לפיגועי טרור כנגד חיילים, ובכך, סייעו הנאשמים להתחמשות ארגוני טרור. בית המשפט המחוזי (הרכב כב' השופט זלוצ'ובר) קיבל כאמור את עמדת הפרקליטות והטיל על חמיס עראישי עונש של 13 שנות מאסר בפועל ועל ממדוח בכר עונש של 8 שנות מאסר בפועל. כמו כן, הוטלו על הנאשמים עונשי מאסר על תנאי וכן קנס כספי בסך של 30,000 ₪ לכל אחד. בית המשפט ציין, כי "עזה מהווה קרקע פורה לפעולות טרור נגד ישראל והארגונים השונים מאוחדים ברצון עקבי לשכלל את יכולות הפיגוע בישראל ועושים כל הניתן להצטייד בכלי משחית וחבלה לצורך כך, בנתיב הברחה שונים ובכללם דרך הים. מאמצי רשויות הביטחון לסכל הברחות נשק אלה לא תמיד נושאים פרי ופוטנציאל הסיכון הגלום במעשי הנאשמים הינו גבוה".

בגזר דין נוסף, הטיל ביהמ"ש המחוזי (כב' השופט ליבדרו) על דייג אחר, מחמד ריאלה, עונש מאסר של 23 חודשים, אשר שעה שהפליג לצרכי דייג דיווח בחמישה מקרים שונים לאחראי על הביטחון במשטרה הימית של חמא"ס על תנועות ספינות צה"ל. כמו כן, השתתף הנאשם ב-3 משטים במסגרת "צעדת השיבה", אשר במהלכן נתלו דגלי פלסטין והוצתו צמיגים. עבור כל אחד מהמשטים קיבל הנאשם סך של 100 ₪ ו-25 ליטר בנזין. הנאשם הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירות של מתן שירות לארגון טרור ואיסור פעולה ברכוש טרור.

עו"ד מסעד מסעד מפרקליטות מחוז דרום (פלילי) ציין בשלב הטיעונים לעונש, כי הנאשם ביצע את העבירות באופן סדרתי ומתוכנן והמידע שהעביר הנאשם לחמא"ס נועד להקנות לחמא"ס יתרון צבאי ובניית תשתיות לחימה בחזית הימית. בית המשפט הטיל על הנאשם כאמור עונש של 23 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס בסך של 2000 ₪.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
מערכת דיגיטל 360

מטבע הקריפטו ביטקויון מוחק 5% מהשווי שלו אחרי זינוק של 16 אלף בשווי המטבע מאז אוקטובר. לאחרונה נפטר המשקיע האגדי צ'רלי מאנגר שהיה מתנגד גדול של הביטקוין.

חדשות כל העולם

ראש הממשלה נתניהו אמר את הדברים היום כשברקע הקרבות הקשים בעזה ומעל 130 חטופים בשבי החמאס. "הרשות הפלסטינית רוצה להשמיד אותנו רק בשונה מחאמס – בשלבים".

חדשות כל העולם

נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, הזמין את נשיא אוקראינה, ולדימיר זלנסקי, לבית הלבן לפגישה ב-12 בדצמבר​​. זלנסקי צפוי לנהל שיחות בוושינגטון עם ביידן ביום שלישי, כאשר המפלגה הדמוקרטית, אותה מוביל ביידן, מתקשה להשיג התקדמות במו"מ עם הקונגרס לגבי סיוע נוסף לאוקראינה, אשר נמצאת במלחמה​​. זלנסקי יגיע לוושינגטון כדי לפנות לביידן ולבקש תמיכה נוספת למאבקו נגד […]

חדשות כל העולם

לפי כתבה של ה"וושינגטון פוסט", צה"ל השתמש בפצצות עשן מתפוצץ (פצצות זרחן לבן) מתוצרת ארה"ב במתקפה על דרום לבנון ב-16 באוקטובר​​​​. זרחן לבן הוא חומר כימי שמתפזר בפגזים, בפצצות וברקטות, והוא מתלקח כאשר נחשף לחמצן, יוצר תגובה כימית שמייצרת חום עז של כ-815 מעלות​​. אמנסטי אינטרנשיונל דיווחה גם כי אזרחים בדרום לבנון נפגעו בתחילת החודש […]

איתמר כהן

בהמשך להודעה על הניסוי הצבאי במרחב הקריות, הניסוי נדחה לשעות אחר הצהריים. הדי פיצוצים ישמעו במרחב כתוצאה מהניסוי.

איתמר כהן

משרד הבריאות העזתי מעדכן כי בשעות האחרונות הגיעו לבתי החולים ברצועה 208 הרוגים. מספר ההרוגים הכולל עלה ל-18,205. מספר הפצועים עומד על 49,645.

עזרת הציבור בחקירת מותו של יובל קסטלמן ז"ל

מדריך: איך לעקוף את רשימת ההמתנה של ChatGPT Plus

חמישה לוחמים נפלו בעזה, בהם אחיינו של איזנקוט

ניוז 360 news
עכשיו 18:45, יום שני (11.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה