ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

ליברמן על שביתה המתוכננת של אסירי חמאס: "רוצים להרעיב את עצמכם? רוצים להתאבד מרצונכם? תפאדלו. זו בחירה שלכם."

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, שר הביטחון לשעבר, ח״כ אביגדור ליברמן, התייחס לשביתת אסירי חמאס המתוכננת לתחילת שבוע הבא.

רוצים למות? לא נפריע לכם!

״שביתת הרעב המתוכננת של אסירי החמאס בבתי הכלא, היא עוד נקודת מבחן של מדינת ישראל במלחמתה בטרור. לא צריך להיבהל מהאיומים שלהם לא לשתות מים ולא צריך לשתף פעולה עם הפרובוקציה שלהם. לא צריך להאכיל אותם בכפיה, או לפנות אותם לבתי חולים. צריך להבהיר למחבלים חד משמעית: רוצים להרעיב את עצמכם? תפאדלו. רוצים להתאבד מרצונכם? תפאדלו. זו בחירה שלכם. שביתת הרעב הזו לא תביא לכם שום הישגים. שום מו"מ לא יתנהל תחת איום.
גם בבתי הכלא שבהם כלואים מאות רוצחים מתועבים, צריכה ישראל להפעיל את העיקרון שעליו אני מדבר כ'עקרון הלחימה בטרור'. קודם תנחית על האויב שלך מכה אנושה ורק אז תדבר אתו. בנות הברית הכניעו את גרמניה הנאצית ורק אז אפשר היה להתחיל בשיחות שלום. לא קודם.
המודל לדרך הטיפול בשביתת האסירים המתוכננת, צריך להיות המודל הבריטי. בשנת 1981 אסירי המחתרת האירית (IRA ) פתחו בשביתת רעב, אחרי שממשלת בריטניה בראשות מרגרט תאצ'ר הפסיקה את המעמד המיוחד שלהם כאסירים פוליטיים והסבירה שפעילות הטרור שלהם, אינה מעשה פוליטי, אלא פשע.
השביתה נמשכה שבעה חודשים ובמהלכה נמנעו הבריטים מלהעניק לשובתים טיפול רפואי והודיעו להם מראש, כי אם יתמידו ברצונם להתאבד, זו בחירה שלהם ושלטונות הכלא לא יכפו עליהם טיפול כזה. השביתה הסתיימה, אחרי שעשרה אסירים מתו כתוצאה משביתת הרעב וללא כל תנאי.

בפרפרזה לדבריה של מרגרט תאצ'ר מאותם הימים, ניתן לומר שאסירי חמאס – הרוצחים שיושבים בכלא הישראלי – יכולים להחליט עבור עצמם אם ברצונם למות או לחיות. זאת הבחירה שלהם. בחירה שהם לא השאירו לקורבנות שרצחו בדם קר.

זה בדיוק המסר שממשלת ישראל צריכה להעביר לאסירי החמאס. רוצים למות? אנחנו לא נפריע לכם!״

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 תגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
לפני 3 שעות
חדשות כל העולם

בני משפחתו של רביד כץ ז"ל, איש חינוך מקיבוץ ניר עוז, קיבלה הודעה על רציחתו ומותו בטבח שבת השחורה. מאז ה-7 באוקטובר הוגדר כץ ז"ל כנעדר. משפחתו ספדה 'היה איש חינוך, איש ארץ ישראל היפה, אבא מדהים'.

לפני 13 שעות
מערכת n360

מוקדי החירום של משטרת ישראל, מגן דוד אדום והכבאות אינם זמין בעקבות מה שמסתמן כמתקפת סייבר. מוקד מד"א זמין בהודעת sms במספר הבא 052-7000-101.

לפני 2 ימים
מערכת n360

למרות המתח הרב סביב שחרור החטופים, הפעימה השלישית בשחרורם תחל בקרוב ותתקדם טוב יותר מהמתוכנן. עפ"י גורמים מדיניים. הציבור בישראל צפוי בשעות הקרובות לקבל בברכה 14 חטופים – נשים וילדים.

לפני 4 ימים
איתמר כהן

בהמשך להתרעה על חדירת כלי טיס עוין במרחב העיר אילת, מדובר בזיהוי שווא ואין חשש לאירוע ביטחוני.

לפני 5 ימים
איתמר כהן

לשכת ההסברה של חמאס: מספר ההרוגים הערבים ברצועת עזה עלה ל-14,854. מספר הפצועים עבר את ה-36 אלף. ישנם יותר מ-7000 נעדרים מתחת להריסות המבנים.

לפני 5 ימים
מערכת n360

דיווח מורט עצבים: אחרי ציפיות של מדינה שלמה, בערוצים המרכזיים מדווחים כי לא כל שמות הילדים הופיעו ברשימת המשוחררים בעיסקה שאמורה לצאת לפועל מחר. שם של ילדה שאינה ברשימה אוזכר בטלוויזיה עד לבקשת ראש הממשלה לאיפוק בפרסומים.

בכיר בממשלה מבהיר "לא תהיה הפסקת אש לפני שישי"

ראש המל"ל הודיע: שחרור החטופים נדחה לא לפני שישי

13 יתרונות מדהימים של שמן זית ואזהרה אחת חשובה שאולי לא ידעתם

ניוז 360 news
עכשיו 14:48, יום שלישי (28.11)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה