ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

הרמטכ"ל אביב כוכבי אישר היום את תכנית ההיערכות להתפרעויות מחבלים השבת

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי אישר היום (ו׳) בשטח את תכנית ההיערכות לאירועי סוף השבוע במרחב אוגדת עזה.

אל הרמטכ״ל הצטרפו מפקד פיקוד דרום, אלוף הרצי הלוי, מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף אליעזר טולדנו, מפקד "עוצבת הפלדה", תת-אלוף עודד בסיוק, מפקד ״עוצבת געש״, תת-אלוף אבי גיל, מפקדי חטיבות ומפקדים נוספים.

הרמטכ״ל בחן את המוכנות במרחב אוגדת עזה, לאורך גדר הגבול ובמוקדי הפרות סדר המרכזיים הצפויים במרחב. במסגרת זאת הוצגה לרמטכ״ל הערכות הכוחות והמענה לתרחישים שונים במהלך אירועי ׳יום האדמה׳.

מפקד "עוצבת הפלדה", תת-אלוף עודד בסיוק, הציג את מוכנות כוחות התגבור וכן הציג את התוכניות המבצעיות השונות של הכוחות בתרחישים של הסלמה.

הרמטכ״ל שוחח עם מפקדי החטיבות ומפקדים נוספים לקראת האירועים תוך עמידה על ההתפתחויות האפשריות במהלכם ולאחריהם ותכניות צה״ל למול אירועים אלו.

כוחות צה״ל ממשיכים בהכנה להסלמה במנעד רחב של תכניות מבצעיות ונמצאים במוכנות גבוהה לקראת האירועים.

גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול:
לפני שעה קלה סיימתי פגישה עם מפקד אוגדת עזה יחד עם שותפי, ראשי המועצות בעוטף עזה.
קיבלנו סקירה על ההערכות הבטחונית לקראת אירועי הפרות הסדר בגבול בסוף השבוע הקרוב.
צה״ל נמצא בכוחות מתוגברים לאורך הגבול וערוך לכל תרחיש.
האירועים היום ומחר צפויים להיות רועשים וכולנו תקווה שהם לא יצאו משליטה.
חלק מהתושבים והמשפחות בחרו לעזוב בסוף השבוע את האזור בשל הרעשים הצפויים. אלה ימים מתוחים וישנה דריכות באזור ולכן מי שמרגיש שאחרי השבוע המתוח שעברנו הוא מעדיף סוף שבוע שקט ולהימנע מהרעש- זה מובן ולגיטימי.

אין ספק שהמציאות כאן בתקופה האחרונה מורכבת. אנחנו סומכים על צה״ל והציפיה שלנו היא מקובעי המדיניות – לעשות כל שבידם כדי להביא לפתרון לסוגיית עזה שיבטיח שגרה של שקט אמיתי וארוך טווח.

אני מחזקים את חיילי צה״ל היקרים שנמצאים בשעה זו בחזית הגבול כדי להגן עלינו.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
חדשות כל העולם

כל הכבוד לרשויות האכיפה והביטחון בקפריסין ולמודיעין הישראלי על סיכול משמעותי של תשתית טרור איראנית שתכננה לבצע פיגועים רצחניים נגד יהודים וישראלים בקפריסין.

חדשות כל העולם

עיסקת ענק היסטורית נחתמה בין שחקן הבייסבול היפני שוהיי אוטני ללוס אנג'לס דודג'רס. מדובר בחוזה של 700 מיליון דולר ל-10 שנים והוא היקר בתולדות הספורט בארה"ב.

מערכת n360

משטרת ישראל מפרסמת בקשת סיוע מהציבור בחקירת מותו הטראגי של גיבור ישראל יובל קסטלמן ז"ל. כל אדם המחזיק במידע הרלוונטי לחקירה נדרש להעביר את החומר ברשותו לידי מצ"ח.

דסק חרבות ברזל

בדקות האחרונות מופץ דיווח על נפילתו בתמרון הצבאי בעזה. מדובר בבנו של שר. דיווח נוסף מעודכן מיד. עד כה נפלו בקרבות בתוך עזה יותר מ-86 חיילים.

דסק חרבות ברזל

צה"ל מגביר את הלחץ על הנהגת חמאס ומפרסם סדרת קלפים עם רשימת החיסול של בכירי המרצחים. פעולה דומה עשו כוחות צבא ארצות הברית במצוד אחרי סדאם חוסיין ואחרי אוסמה בן-לאדן באפגניסטן. האם הלחץ הפסיכילוגי על החמאס יעבוד?

חדשות כל העולם

התחממות בגיזרה בין סין לארה"ב, עם טענות היום של הסינים על הימצאות ספינת קרב אמריקאית בגבולות המים הטריטוריאליים שלה בדרום סין. הצי הימי האמריקאי אמר בתגובה כי ה-USS גבריאל גיפורדס מבצעת תמרונים שגרתיים.

צריכים עורך דין ירושה ?

תיעוד מעייני התותחן: ירי של מעל ל-100 אלף פגזים מתחילת התמרון הקרקעי

טרגדיה ברמת גן: פרסומים על אירוע חריג הובילו לבהלה – וזו הידיעה המצערת

ניוז 360 news
עכשיו 10:35, יום שני (11.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה