ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

ערבים שהציתו מתחם מגורים בעיר העתיקה ישלמו פיצויים

ביהמ"ש המחוזי בירושלים פסק כי על חמישה בני מיעוטים לשלם פיצויים על סך 17,000 ₪ לאחר שבמשך תקופה התנכלו למתחם מגורים ברובע המוסלמי בעיר העתיקה, והציתו אותו מספר פעמים. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו "מדובר על ניסיונות חוזרים לזרוע פחד ולגרש את היהודים מהעיר. אנו נמשיך לפעול, לעזור בהרתעה כנגד הטרור ולהשיב את הביטחון ליהודים בעיר הבירה".

שופט ביהמ"ש המחוזי בירושלים אברהם רובין פסק על חמישה בני מיעוטים, מהם שני קטינים ושלושה בגירים, לשלם פיצויים על סך 17,000 ₪ לאחר שהציתו מתחם מגורים ברובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים מספר פעמים.

חוליית המציתים נתפסה לפני כשנתיים, נגד חברי החוליה הוגשו כתבי אישום והם אף ריצו עונשי מאסר. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את בעלי המבנה, ההקדש על שם אסתר ברינר ואת הבחור שהתגורר במבנה באותה העת תבע את חברי החוליה גם בתביעה אזרחית נגררת. כאמור, לאחרונה נפסק כי על חברי החוליה לשלם פיצויים.

מדובר במתחם מגורים הכולל ארבע דירות, אשר לפני כשנתיים בשתיים מתוכן התגוררו יהודים, באחת משפחה ערבית ואחת היתה בשיפוצים. בין מתחם המגורים לרחוב חוצצת דלת ברזל כפולה המעוטרת בשני סמלי מגן דוד.

לפחות בשלושה תאריכים שונים ניסו חברי החוליה להצית את דלת המתחם על ידי הצמדת שני מזרונים ספוגים בחומר דליק לדלת והצתתם, זאת בשל העובדה כי במתחם המגורים גרים יהודים. גם בפעם השניה ניסו חברי החוליה להצית את דלת הברזל על ידי הצתת מזרן. בפעם אחרת ניסו להצית את המתחם על ידי הצתת פסולת שהצמידו בסמוך לדלת.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מסר "מדובר על ניסיונות חוזרים ונישנים של פגיעה בתושביה היהודים של העיר העתיקה על מנת לזרוע פחד ולגרש את היהודים מהעיר. אנחנו בארגון חוננו פועלים בכלים משפטיים על מנת לסייע במיגור הטרור. ליווינו את המשפט הפלילי של הנאשמים אשר קיבלו תקופות מאסר שנעו בין 11 חודשים ל20 חודשי מאסר ותוספת פיצויים כבר בשלב הפלילי.

לאחר מכן הגשנו תביעה כספית נגררת, מה שגרם למורשעים למצוא עצמם שוב בבית המשפט ולשלם מחיר נוסף על מעשיהם. אנו נמשיך לפעול בדרכים אלו על מנת לעזור בהרתעה כנגד הטרור והשבת הביטחון ליהודים בעיר הבירה", הוסיף.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 תגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
חדשות כל העולם

בני משפחתו של רביד כץ ז"ל, איש חינוך מקיבוץ ניר עוז, קיבלה הודעה על רציחתו ומותו בטבח שבת השחורה. מאז ה-7 באוקטובר הוגדר כץ ז"ל כנעדר. משפחתו ספדה 'היה איש חינוך, איש ארץ ישראל היפה, אבא מדהים'.

מערכת n360

מוקדי החירום של משטרת ישראל, מגן דוד אדום והכבאות אינם זמין בעקבות מה שמסתמן כמתקפת סייבר. מוקד מד"א זמין בהודעת sms במספר הבא 052-7000-101.

מערכת n360

למרות המתח הרב סביב שחרור החטופים, הפעימה השלישית בשחרורם תחל בקרוב ותתקדם טוב יותר מהמתוכנן. עפ"י גורמים מדיניים. הציבור בישראל צפוי בשעות הקרובות לקבל בברכה 14 חטופים – נשים וילדים.

איתמר כהן

בהמשך להתרעה על חדירת כלי טיס עוין במרחב העיר אילת, מדובר בזיהוי שווא ואין חשש לאירוע ביטחוני.

איתמר כהן

לשכת ההסברה של חמאס: מספר ההרוגים הערבים ברצועת עזה עלה ל-14,854. מספר הפצועים עבר את ה-36 אלף. ישנם יותר מ-7000 נעדרים מתחת להריסות המבנים.

מערכת n360

דיווח מורט עצבים: אחרי ציפיות של מדינה שלמה, בערוצים המרכזיים מדווחים כי לא כל שמות הילדים הופיעו ברשימת המשוחררים בעיסקה שאמורה לצאת לפועל מחר. שם של ילדה שאינה ברשימה אוזכר בטלוויזיה עד לבקשת ראש הממשלה לאיפוק בפרסומים.

בכיר בממשלה מבהיר "לא תהיה הפסקת אש לפני שישי"

ראש המל"ל הודיע: שחרור החטופים נדחה לא לפני שישי

13 יתרונות מדהימים של שמן זית ואזהרה אחת חשובה שאולי לא ידעתם

ניוז 360 news
עכשיו 16:17, יום שלישי (28.11)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה