ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו בלשכת רה"מ בירושלים

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו, בלשכת רה"מ בירושלים.

רה"מ נתניהו בפתח הפגישה:

"המזכיר פומפאו, מייק, טוב לראותך בירושלים שוב. אנו נפגשים בכל חג, נפגשנו בחנוכה ושוב עכשיו בפורים. בזמנים אלה אנו חוגגים את ההיסטוריה של העם שלנו וחלק ממנה היא הברית המצוינת בין ישראל לארה"ב.

אני יודע שאתה תומך נלהב בברית בין ארה"ב לישראל, ואני מבקש להודות לך ולנשיא טראמפ על כל מה שאתם עושים כדי לתמוך בשותפות הזאת, שלדעתי, היא שותפות יוצאת מן הכלל.

ראשית, אני חושב שהיא נתמכת על ידי רוב העם באמריקה. אנו מעריכים את העובדה שיש לנו תמיכה נרחבת כל כך בארה"ב. אנו יודעים גם שהברית בינינו חזקה יותר בשנים האחרונות מאי פעם. זהו קשר עמוק שמבוסס על ערכים משותפים של חירות, דמוקרטיה ואינטרסים משותפים – מלחמה באויבי הדמוקרטיה ודרך חיינו – הטרוריסטים המשחרים לטרף במרחב האווירי שלנו ובמדינותינו.


השגנו דברים רבים באמצעות עבודה משותפת. תחת הנהגתו של הנשיא טראמפ, הברית הזאת הביאה גם להכרה היסטורית בירושלים כבירתה של ישראל ולהעברת השגרירות האמריקאית לירושלים.

אנו מעריכים מאוד את המחויבות הבלתי מעורערת שלכם לביטחונה של ישראל ואת התמיכה שאנו מקבלים מכם בפורומים בין-לאומיים.

החלטתו של הנשיא לעזוב את הסכם הגרעין ההרסני עם איראן היא לא פחות היסטורית מכך. הוא אמר שיעשה זאת והוא אכן עשה זאת. הוא אמר שיטיל שוב סנקציות חריפות על איראן ועשה זאת. אנו רואים שהלחץ הזה עובד. עלינו להגביר ולהרחיב אותו. ישראל וארה"ב, עובדות בתיאום הדוק כדי לבלום את תוקפנותה של איראן באזור ובעולם כולו.

המזכיר ואני שוחחנו עכשיו על דרכים לעשות זאת. ישנן דרכים שיגבירו את הלחץ אף יותר. בלימת איראן תתרום לשלום, לביטחון וליציבות של ישראל, של שכנותינו ושל העולם.

אני מעריך גם את העובדה שארה"ב נותנת לישראל את הגיבוי המלא להגן על עצמה כנגד תוקפנות איראנית.

נמשיך לנקוט באמצעים ככל שיידרש נגד ניסיונות איראניים להתבסס צבאית בסוריה עם נשק מסוכן. חופש הפעולה שלנו אינו מוגבל ואנו מעריכים את ארה"ב על כך שהיא מגבה את מעשינו, כפי שאנו מגבים אותה.

בשבוע שעבר חשפנו מאמצים של חיזבאללה, שלוחה של איראן, לבנות רשת טרור בסוריה וברמת הגולן. אפשר רק לדמיין מה היה קורה אם ישראל לא היתה נמצאת בגולן. איראן היתה מוצבת על חופי הכינרת. הגיעה העת שהקהילה הבין-לאומית תכיר בנוכחותה של ישראל בגולן ובעובדה שהגולן יישאר תמיד חלק ממדינת ישראל.

אדוני המזכיר, אתה מגן בנחרצות על האמת ואני מודה לך על הצהרתך החשובה בשבוע שעבר בנוגע לבית הדין הפלילי הבין-לאומי. אנו שותפים לדאגותיה של ארה"ב ושל מדינות נוספות שבית הדין הזה איבד את דרכו. במקום לעסוק בזוועות אמתיות, הוא עוסק במאמצים פוליטיים נגד מדינות שמחויבות לשלטון החוק ולא הצטרפו לבית הדין. ההיפך הגמור ממה שעליו לעשות. משום כך, העובדה שדיברת נגד התופעה הזאת חשובה ביותר.

תודה לארה"ב על נקיטת צעדים מוסריים והכרחיים להגנת אזרחי שתי המדינות שלנו כנגד העיוות הבוטה הזה של משפט בין-לאומי. לישראל אין ידידה טובה מארה"ב ולארה"ב אין ידידה טובה כישראל.

אני מצפה לשיחותינו ואני מצפה גם לביקורי בוושינגטון בשבוע הבא, שם אפגש עם הנשיא טראמפ. אני מאמין שנוכל לחזק אף יותר את היחסים בינינו".

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
חדשות כל העולם

כל הכבוד לרשויות האכיפה והביטחון בקפריסין ולמודיעין הישראלי על סיכול משמעותי של תשתית טרור איראנית שתכננה לבצע פיגועים רצחניים נגד יהודים וישראלים בקפריסין.

חדשות כל העולם

עיסקת ענק היסטורית נחתמה בין שחקן הבייסבול היפני שוהיי אוטני ללוס אנג'לס דודג'רס. מדובר בחוזה של 700 מיליון דולר ל-10 שנים והוא היקר בתולדות הספורט בארה"ב.

מערכת n360

משטרת ישראל מפרסמת בקשת סיוע מהציבור בחקירת מותו הטראגי של גיבור ישראל יובל קסטלמן ז"ל. כל אדם המחזיק במידע הרלוונטי לחקירה נדרש להעביר את החומר ברשותו לידי מצ"ח.

דסק חרבות ברזל

בדקות האחרונות מופץ דיווח על נפילתו בתמרון הצבאי בעזה. מדובר בבנו של שר. דיווח נוסף מעודכן מיד. עד כה נפלו בקרבות בתוך עזה יותר מ-86 חיילים.

דסק חרבות ברזל

צה"ל מגביר את הלחץ על הנהגת חמאס ומפרסם סדרת קלפים עם רשימת החיסול של בכירי המרצחים. פעולה דומה עשו כוחות צבא ארצות הברית במצוד אחרי סדאם חוסיין ואחרי אוסמה בן-לאדן באפגניסטן. האם הלחץ הפסיכילוגי על החמאס יעבוד?

חדשות כל העולם

התחממות בגיזרה בין סין לארה"ב, עם טענות היום של הסינים על הימצאות ספינת קרב אמריקאית בגבולות המים הטריטוריאליים שלה בדרום סין. הצי הימי האמריקאי אמר בתגובה כי ה-USS גבריאל גיפורדס מבצעת תמרונים שגרתיים.

ניסוי במעבדה בצפון הביא לפינוי מבנה

"הגענו גם לחאן יונס": כך פועלים הלוחמים במעוזי הטרור בדרום עזה

צריכים עורך דין ירושה ?

ניוז 360 news
עכשיו 12:02, יום שני (11.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה