ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

תוכי מעזה טופל במעבר ארז בתיאום היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים

אתמול (שלישי) היחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים באמצעות מנהלת התיאום והקישור לעזה ובשיתוף אנשי רשות המעברים היבשתיים במשרד הביטחון תיאמו את טיפולו של תוכי ששייך לתושב רצועת עזה ונזקק לטיפול רפואי מציל חיים.

התוכי, מסוג ג'אקו ומוצאו מאפריקה, נפצע בזפק כתוצאה מהאכלה לקויה מצד בעליו שגרמה לנקב בצווארו ולסכנה ממשית לחייו.

קרדיט תמונות וסרטון: דוברות מתפ״ש

תוכי ג'אקו נחשבים לתוכים חכמים ובעלי כושר חיקוי טוב. התוכים חיים בממוצע כ-80 שנים ועלותם נאמדת בכ-5,000 שקלים.

בעליו של התוכי, תושב רצועת עזה פנה ליחידה לתיאום פעולות הממשלה בשטחים באמצעות ארגון "למען חיות הבר". מתאם החקלאות במנהלת התיאום והקישור לרצועת עזה, אורי מדר, נענה לבקשת הארגון ותיאם את טיפולו של התוכי במעבר ארז על ידי שני וטרינרים מהארגון שביצעו זאת בהתנדבות.

בעליו של התוכי שוחח עם מתאם החקלאות והודה לו על הצלת חייו של התוכי, אליו הוא קשור רגשית.

מצ״ב סינק של מתאם החקלאות במנהלת התיאום והקישור לעזה, אורי מדר:

"מנהלת התיאום והקישור לעזה מבצעת תיאומים ששיאם היה היום בניתוח שבוצע בתוכי בשטח מעבר ארז. זו לא הפעם הראשונה שמת"ק עזה נענה לפניות הומנאיות לטיפול בבעלי החיים. אנו, במת"ק עזה ובמתפ"ש קשובים לקריאות כאלו ונמשיך לסייע ככל שניתן".

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
מערכת דיגיטל 360

מטבע הקריפטו ביטקויון מוחק 5% מהשווי שלו אחרי זינוק של 16 אלף בשווי המטבע מאז אוקטובר. לאחרונה נפטר המשקיע האגדי צ'רלי מאנגר שהיה מתנגד גדול של הביטקוין.

חדשות כל העולם

ראש הממשלה נתניהו אמר את הדברים היום כשברקע הקרבות הקשים בעזה ומעל 130 חטופים בשבי החמאס. "הרשות הפלסטינית רוצה להשמיד אותנו רק בשונה מחאמס – בשלבים".

חדשות כל העולם

נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, הזמין את נשיא אוקראינה, ולדימיר זלנסקי, לבית הלבן לפגישה ב-12 בדצמבר​​. זלנסקי צפוי לנהל שיחות בוושינגטון עם ביידן ביום שלישי, כאשר המפלגה הדמוקרטית, אותה מוביל ביידן, מתקשה להשיג התקדמות במו"מ עם הקונגרס לגבי סיוע נוסף לאוקראינה, אשר נמצאת במלחמה​​. זלנסקי יגיע לוושינגטון כדי לפנות לביידן ולבקש תמיכה נוספת למאבקו נגד […]

חדשות כל העולם

לפי כתבה של ה"וושינגטון פוסט", צה"ל השתמש בפצצות עשן מתפוצץ (פצצות זרחן לבן) מתוצרת ארה"ב במתקפה על דרום לבנון ב-16 באוקטובר​​​​. זרחן לבן הוא חומר כימי שמתפזר בפגזים, בפצצות וברקטות, והוא מתלקח כאשר נחשף לחמצן, יוצר תגובה כימית שמייצרת חום עז של כ-815 מעלות​​. אמנסטי אינטרנשיונל דיווחה גם כי אזרחים בדרום לבנון נפגעו בתחילת החודש […]

איתמר כהן

בהמשך להודעה על הניסוי הצבאי במרחב הקריות, הניסוי נדחה לשעות אחר הצהריים. הדי פיצוצים ישמעו במרחב כתוצאה מהניסוי.

איתמר כהן

משרד הבריאות העזתי מעדכן כי בשעות האחרונות הגיעו לבתי החולים ברצועה 208 הרוגים. מספר ההרוגים הכולל עלה ל-18,205. מספר הפצועים עומד על 49,645.

עזרת הציבור בחקירת מותו של יובל קסטלמן ז"ל

מדריך: איך לעקוף את רשימת ההמתנה של ChatGPT Plus

חושך מגרשים באור | יוסי סולומון

ניוז 360 news
עכשיו 17:01, יום שני (11.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה