ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ, חרדים ויהדות

הפעוט שטבע באמבטיה חזר לחיים אודות למאמצי ההחייאה של מתנדבי הצלה

ברגע אחד של חוסר תשומת לב טבע פעוט בן עשרה חודשים באמבטיה ואיבד את ההכרה • פאראמדיק הצלה אליהו שמחון יחד עם חובשי הצלה יצחק הייגר ודניאל הורברג שהגיעו ראשונים למשפחת א' בבני ברק, ביצעו בתינוק פעולות החייאה ממושכות והצילו את חייו • כשהם אוחזים בידיהם תינוק בריא ושלם, הודו ההורים למתנדבים המסורים: "אנחנו מרגישים כאילו נולד לנו תינוק מחדש"

שעת ערב שגרתית בבית משפחת א' בבני ברק יכולה הייתה להסתיים בטרגדיה נוראית, לולא תושייתם של מתנדבי הצלה. בין קלחת המשימות השגרתיות של טיפול בילדים והכנת ארוחת ערב, ברגע אחד של חוסר תשומת לב, נשכח הפעוט הקטן באמבטיה.

"מייד כשהגעתי לבית המשפחה, קיבלתי לידיי תינוק בן עשרה חודשים מחוסר הכרה", מספר פראמדיק הצלה אליהו שמחון שהוקפץ בבהילות למקום. "יחד עם חובשים נוספים של הצלה ומד"א הענקנו לפעוט טיפול רפואי מציל חיים שכלל החייאה ממושכת וסיוע נשימתי".

לאחר זמן מה הצליחו מתנדבי הצלה לייצב את מצבו ולהשיבו להכרה. בניידת טיפול נמרץ הובהל התינוק לבית החולים מעיני הישועה בעיר, כשמצבו מוגדר בינוני. במחלקת טיפול נמרץ הצליח הצוות הרפואי לשפר את מצבו ותוך ימים ספורים הוא שוחרר חזרה הביתה.

השבוע, כחודש לאחר האירוע, פגשו מתנדבי הצלה את הפעוט בביתו, כשהוא בריא וחינני. "במצב של טביעה כל שניה היא קריטית, אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה לו הייתם מגיעים דקה מאוחר יותר.." הודה האב הנרגש למתנדבי הצלה כשהוא משחזר את האירוע. "אנחנו מרגישים כאילו נולד לנו תינוק מחדש", סיכמו ההורים בקול נחנק מדמעות.

יו"ר ארגון הצלה הרב אשר שלומוביץ ומנכ"ל הצלה הרב יעקב יוזעף שנכחו בפגישה בין המתנדבים לתינוק, לא הסתירו את התרגשותם. "במסגרת תפקידי השתתפתי בלא מעט אירועי הודיה", שיתף מנכ"ל הצלה את הנוכחים. "אבל כשחתן האירוע הוא תינוק קטן בן עשרה חודשים שרק לא מזמן התחיל את החיים, אין דבר מרגש מזה" המשיך הרב יוזעף. "זה נותן למתנדבים היקרים שלנו את הכוחות להמשיך הלאה במלאכת הצלת חיים".

לדברי הרב אשר שלומוביץ יו"ר הצלה: "משפט הדגל שמלווה את הארגון מאז הקמתו הוא כי כל שניה קובעת, אינה רק סיסמא. המקרה הנ"ל של הצלת תינוק מטביעה מוכיח שוב כי בהצלת חיים כל רגע הוא קריטי ביותר. מתנדבי הצלה הפרוסים בכל אזור בעיר בני ברק עורכים הייטב להיות הראשונים בכל אירוע ולנצל כל שבריר של שניה להציל עוד חיים".

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
דסק חרבות ברזל

בדקות האחרונות מופץ דיווח על נפילתו בתמרון הצבאי בעזה. מדובר בבנו של שר. דיווח נוסף מעודכן מיד. עד כה נפלו בקרבות בתוך עזה יותר מ-86 חיילים.

דסק חרבות ברזל

צה"ל מגביר את הלחץ על הנהגת חמאס ומפרסם סדרת קלפים עם רשימת החיסול של בכירי המרצחים. פעולה דומה עשו כוחות צבא ארצות הברית במצוד אחרי סדאם חוסיין ואחרי אוסמה בן-לאדן באפגניסטן. האם הלחץ הפסיכילוגי על החמאס יעבוד?

חדשות כל העולם

התחממות בגיזרה בין סין לארה"ב, עם טענות היום של הסינים על הימצאות ספינת קרב אמריקאית בגבולות המים הטריטוריאליים שלה בדרום סין. הצי הימי האמריקאי אמר בתגובה כי ה-USS גבריאל גיפורדס מבצעת תמרונים שגרתיים.

חדשות כל העולם

לא הספיקה הקורונה? וירוס סיני שפוגע במערכת הנשימה של ילדים התחיל להתפשט בעולם. על פי הדיווחים הוירוס המסתורי התגלה במספר מקרים אצל ילדים בדנמרק, הולנד וארצות הברית.

חדשות כל העולם

קייב – חקירה שמתקיימת באוקראינה, סביב אירוע שבו שני חיילים אוקראינים הוצאו לכאורה להורג ע"י כוח צבא רוסי וזאת למרות שנכנעו. גורמים אוקראינים אמרו שזה לא מקרה בודד של הוצאה להורג של אוקראינים ע"י כוח רוסים.

חדשות כל העולם

דיצה היימן: "תנאים של רעב היכולות של הגוף לשרוד את זה הולכות וקטנות. זו סכנת חיים". יוכבד ליפשיף: "הייתי 17 יום במנהרות – פחדו שאני אגרום למגפה במנהרות כי הייתי חולה. התנאי מחייה היו מאוד קשים, החמצן בתעלות הולך ואוזל וישנו הפחד שהם ינקמו בחטופים".

תיעוד מעייני התותחן: ירי של מעל ל-100 אלף פגזים מתחילת התמרון הקרקעי

טרגדיה ברמת גן: פרסומים על אירוע חריג הובילו לבהלה – וזו הידיעה המצערת

תסמונת הריאה הלבנה – וירוס סיני מתפשט בעולם, מה אנחנו יודעים והאם צריכים לדאוג?

ניוז 360 news
עכשיו 6:58, יום ראשון (10.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה