ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ, חם ברשת

בזכות הנגשת המודיעין לשטח: חטיבת גולני חיסלו שבעה מחבלים תוך עשר דקות • תיעוד

בזכות הנגשת המודיעין לשטח במהירות וביעילות: לוחמי צוות הקרב של חטיבת גולני חיסלו שבעה מחבלים תוך עשר דקות; עשרות אד"נים (אמ"ן לדרג הנפרס) פועלים בפעם הראשונה ומעניקים מודיעין לכוחות מתמרנים בעזה.

מרכז ההגנה והתמרון מהווה התארגנות רב תחומית באגף המודיעין האמון על הפקה, מחקר והנגשת מודיעין טקטי לקצה המבצעי על מנת לשפר את האפקטיביות המבצעית של הכוחות הפועלים בשטח בהגנה ובהתקפה ולהוביל לסגירות מעגלים קצרות בשילוב מודיעין מדויק ואש קטלנית. מרכז התמרון פועל בשגרה לבניין הכוח לחירום, וכעת לראשונה תומך את מאמץ התמרון הצה"לי.

לכל אוגדה וצוות קרב חטיבתי מתמרן, קיים מכלול אחורי בשם אד״ן (אמ״ן לדרג הנפרס), שמטרתו לתכלל ולמצות את מגוון מקורות האיסוף והמחקר באגף המודיעין ובקהיליית המודיעין בשותפות מלאה ולהנגישם לכוחות בשטח. הצורך המבצעי עולה מהאוגדה והחטיבה לאד״ן, שם מקבלים מענה איסופי שלם. במכלול אחד, יושבים אלחוטנים, קציני בינה רשתית, מפענחים וחוקרים, שמטרתם להגן על כוחותינו ולהשמיד פעילי ארגון הטרור חמאס.

מרכז התמרון נותן מענה לכלל הכוחות המתמרנים. בין היתר מסייע מרכז התמרון לדיוק מתווי האויב כנגד כוחות צה״ל, ובמוקד המרכזי יכולת לסגירת מעגלי מודיעין – אש במסגרת הלחימה. דוגמה אחת לסגירת מעגל מוצלחת היא חיסול שבעה מחבלים בתוך עשר דקות על ידי לוחמי צוות קרב חטיבת גולני. מהרגע בו מתקבלת האינדיקציה על המצאות מחבלים בסמוך לכוח באד"ן גולני, מועבר דיווח על האיום למפקדה הקדמית של החטיבה. המפקדה סוגרת מעגל מול הכוחות בשטח ובאמצעות ירי ארטילרי ופעילות הלוחמים, חוסלו 7 מחבלים.

אינפוגרפיקה המתארת את סגירת המעגל שהובילה לחיסול שבעה מחבלים תוך עשר דקות, על ידי אד"ן גולני וכוחות החטיבה בשטח:

דוגמה נוספת לסגירת מעגל שהתבצעה במרכז התמרון, היא חיסולו של מפקד הפלוגה המרחבית נאצר-רצ׳ואן, המחבל אחמד ציאם. בשעות הבוקר ביום שישי (10.11), עלתה אינדיקציה באד"ן גבעתי על הימצאות חריגה של המחבל אחמד ציאם בבית ספר במרחב צפון הרצועה. נחשף כי אחמד ציאם החזיק כאלף מתושבי רצועת עזה כבני ערובה ומגן אנושי בבית החולים "רנתיסי" ומנע מהם להתפנות לדרום הרצועה. באמצעות הצלבת מספר שכבות מחקר עם כלל המקורות אושר כי המחבל אחמד ציאם נמצא מעל פני השטח. בצהריים הותקף על ידי כלי טיס של חיל האוויר בסגירת מעגל מדויקת.

תיעוד מהתקיפה של בה חוסל מפקד הפלוגה המרחבית נאצר-רצ׳ואן, המחבל אחמד ציאם:

מדברי קמ״ן חטיבה 401, רס״ן י׳: ״אחד מהאתגרים המשמעותיים ביותר למודיעין בדרג המתמרן, הוא צריכת המידע הקיים באמ״ן על שלל גופיו: 8200, 9900, 504 והפיכתם לידע עבור הלוחם בקצה. האד״ן מאפשר לנו כחטיבה מתמרנת לדייק את אותו קצה חץ. הקשר עם האד״ן עובד בצורה אפקטיבית מאחר ומדובר בגוף אורגני של החטיבה, שגם בשגרה מתאמן עם החטיבה ושותף לנוהל הקרב שלה. במלחמת חרבות ברזל לקחנו את ההתארגנות הרב תחומית הזו והקפצנו אותה רמה אחת למעלה – כל אנשי המודיעין בשטח מחוברים באוזניה לאנשי האד״ן ובכך מצליחים לקיים סגירות מעגלים מהירות כנגד מחבלים שבאות לידי ביטוי בהפעלת אש או בהכוונת הטנק הבודד בקצה לעבר אותם מחבלים. אד״ן 401 חתום באופן וודאי על עשרות רבות של מחבלים שמצאו את מותם בעקבות אותה סגירת מעגלים מהירה.״

תיעוד מתוך מרכז ההגנה והתמרון:

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
חדשות כל העולם

כל הכבוד לרשויות האכיפה והביטחון בקפריסין ולמודיעין הישראלי על סיכול משמעותי של תשתית טרור איראנית שתכננה לבצע פיגועים רצחניים נגד יהודים וישראלים בקפריסין.

חדשות כל העולם

עיסקת ענק היסטורית נחתמה בין שחקן הבייסבול היפני שוהיי אוטני ללוס אנג'לס דודג'רס. מדובר בחוזה של 700 מיליון דולר ל-10 שנים והוא היקר בתולדות הספורט בארה"ב.

מערכת n360

משטרת ישראל מפרסמת בקשת סיוע מהציבור בחקירת מותו הטראגי של גיבור ישראל יובל קסטלמן ז"ל. כל אדם המחזיק במידע הרלוונטי לחקירה נדרש להעביר את החומר ברשותו לידי מצ"ח.

דסק חרבות ברזל

בדקות האחרונות מופץ דיווח על נפילתו בתמרון הצבאי בעזה. מדובר בבנו של שר. דיווח נוסף מעודכן מיד. עד כה נפלו בקרבות בתוך עזה יותר מ-86 חיילים.

דסק חרבות ברזל

צה"ל מגביר את הלחץ על הנהגת חמאס ומפרסם סדרת קלפים עם רשימת החיסול של בכירי המרצחים. פעולה דומה עשו כוחות צבא ארצות הברית במצוד אחרי סדאם חוסיין ואחרי אוסמה בן-לאדן באפגניסטן. האם הלחץ הפסיכילוגי על החמאס יעבוד?

חדשות כל העולם

התחממות בגיזרה בין סין לארה"ב, עם טענות היום של הסינים על הימצאות ספינת קרב אמריקאית בגבולות המים הטריטוריאליים שלה בדרום סין. הצי הימי האמריקאי אמר בתגובה כי ה-USS גבריאל גיפורדס מבצעת תמרונים שגרתיים.

צריכים עורך דין ירושה ?

תיעוד מעייני התותחן: ירי של מעל ל-100 אלף פגזים מתחילת התמרון הקרקעי

טרגדיה ברמת גן: פרסומים על אירוע חריג הובילו לבהלה – וזו הידיעה המצערת

ניוז 360 news
עכשיו 11:19, יום שני (11.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה