ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

חוסלו כ-20 מחבלים שקידמו פיגועים מרצועת עזה לאיו"ש וישראל

שב״כ וצה״ל חיסלו כ-20 מחבלים שעסקו בשנים האחרונות בקידום פיגועים מרצועת עזה לאיו"ש וישראל.

במסגרת תקיפות חיל האוויר ברצועת עזה וחיסולי בכירי חמאס, מתבצע מאמץ מודיעיני בשב״כ לחיסול מאכווני הטרור הבין אזורי, שנמצאים ברצועת עזה ומקדמים פיגועים מאיו"ש.

עד כה שב"כ וצה"ל חיסלו כ-20 מאכווני טרור מארגונים שונים ברצועת עזה, בדגש על ארגון הטרור חמאס. מחצית מהמחבלים שחוסלו משתייכים ל"מטה הגדה", הגוף שאמון על גיוס פעילים מאיו"ש וירושלים למימוש פיגועים בישראל, מימון וניהול פעילות חמאס באיו"ש.

כמו כן, הותקפו למעלה מ-10 מטרות בשכונת "מדינת אלעמל", בה שוהים מחבלי חמאס ששוחררו מהכלא הישראלי בעסקת חילופי שבויים – ומאז שחרורם המשיכו לעסוק בקידום פעילות טרור, בדגש על מימון ואכוונה של פיגועי חמאס באיו״ש ובישראל.

בין המחבלים שחוסלו:

עבדאללה אבו סיף – במוצאו מחברון, נעצר בשנת 2003 ונשפט למאסר עולם על מעורבות ברצח ישראלים, שוחרר במסגרת "עסקת שליט" והחל לפעול ב"מטה הגדה" של החמאס במטרה לאכוון פעילות חמאס בשטח ובכלל זה לביצוע פיגועים כנגד ישראלים.

רמזי עוק – במוצאו מאזור בית לחם, נעצר בשנת 2003 לאחר שגייס מחבל מתאבד שביצע פיגוע התאבדות במאי 2002, זאת בנוסף למעורבותו בפיגועים נוספים. שוחרר במסגרת "עסקת שליט" ועסק מאז בהכוונת פעילי טרור מאיו"ש לביצוע פיגועים כנגד ישראלים.

מחמוד חלבי – פעיל חמאס, היה פעיל דומיננטי באירועי ההתפרעויות על הגדר ברצועת עזה בשנת 2021. שימש בשנה האחרונה כמאכוון בין אזורי לביצוע טרור בישראל ואף סייע לפעילות טרור בתוך איו״ש.

מוחמד עוודאללה – פעיל חמאס, ראש לשכתו של ראש מטה הייצור, מראשי תשתית ההכוונה הבין אזורית של חמאס, אביו פעיל חמאס ותיק, מזכיר הועד הפועל של הנהגת חמאס.

תמונות מחבלי חמאס שעסקו באכוונה של טרור מול יהודה ושומרון וחוסלו ע״י שב״כ וצה״ל:

שב"כ וצה"ל ימשיכו לפעול לסיכולם של מאכווני הטרור מרצועת עזה אשר פעלו בשנה האחרונה לקידום וביצוע פיגועים באיו"ש ובישראל.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 תגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
לפני 2 שעות
חדשות כל העולם

בני משפחתו של רביד כץ ז"ל, איש חינוך מקיבוץ ניר עוז, קיבלה הודעה על רציחתו ומותו בטבח שבת השחורה. מאז ה-7 באוקטובר הוגדר כץ ז"ל כנעדר. משפחתו ספדה 'היה איש חינוך, איש ארץ ישראל היפה, אבא מדהים'.

לפני 12 שעות
מערכת n360

מוקדי החירום של משטרת ישראל, מגן דוד אדום והכבאות אינם זמין בעקבות מה שמסתמן כמתקפת סייבר. מוקד מד"א זמין בהודעת sms במספר הבא 052-7000-101.

לפני 2 ימים
מערכת n360

למרות המתח הרב סביב שחרור החטופים, הפעימה השלישית בשחרורם תחל בקרוב ותתקדם טוב יותר מהמתוכנן. עפ"י גורמים מדיניים. הציבור בישראל צפוי בשעות הקרובות לקבל בברכה 14 חטופים – נשים וילדים.

לפני 4 ימים
איתמר כהן

בהמשך להתרעה על חדירת כלי טיס עוין במרחב העיר אילת, מדובר בזיהוי שווא ואין חשש לאירוע ביטחוני.

לפני 5 ימים
איתמר כהן

לשכת ההסברה של חמאס: מספר ההרוגים הערבים ברצועת עזה עלה ל-14,854. מספר הפצועים עבר את ה-36 אלף. ישנם יותר מ-7000 נעדרים מתחת להריסות המבנים.

לפני 5 ימים
מערכת n360

דיווח מורט עצבים: אחרי ציפיות של מדינה שלמה, בערוצים המרכזיים מדווחים כי לא כל שמות הילדים הופיעו ברשימת המשוחררים בעיסקה שאמורה לצאת לפועל מחר. שם של ילדה שאינה ברשימה אוזכר בטלוויזיה עד לבקשת ראש הממשלה לאיפוק בפרסומים.

בכיר בממשלה מבהיר "לא תהיה הפסקת אש לפני שישי"

ראש המל"ל הודיע: שחרור החטופים נדחה לא לפני שישי

13 יתרונות מדהימים של שמן זית ואזהרה אחת חשובה שאולי לא ידעתם

ניוז 360 news
עכשיו 14:20, יום שלישי (28.11)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה