ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

מאות צילומי כרטיסים: כך הובילה חקירת פיגוע ירי לחשיפת הונאת אשראי

יחידת ההונאה במחוז ירושלים עצרה בחודש שעבר חשודים בעבירות הונאה של כרטיסי אשראי, שפרטיהם נגנבו ע״י עובדי מלון שצילמו כרטיסי אשראי של לקוחות. עם סיום החקירה במשטרה, הוגש נגדם כתב אישום ע״י יחידת התביעות במחוז ירושלים.

בתאריך 12.10 בשעות הערב, מספר ימים לאחר פרוץ המלחמה, התרחש פיגוע ירי בתחנת שלם של מחוז ירושלים, כשמחבל ירה לעבר כוח משטרה מחוץ לתחנה ונוטרל ע״י שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג״ב. כתוצאה מהפיגוע נפצע שוטר אחד באורח קשה ושוטר נוסף באורח קל, והחקירה הוטלה על היחידה המרכזית במחוז ירושלים.

במסגרת חקירת הפיגוע, בתאריך 15.10 נעצר חשוד (23, תושב סילוואן), נבדקה מעורבתו ביחס לפיגוע ונשללה. יחד עם זאת, במסגרת חקירתו, התגלו במכשיר הטלפון הנייד של החשוד, מעל למאה צילומים של כרטיסי אשראי.

בעקבות גילוי זה הועברה החקירה בעניינו למחלק ההונאה בימ״ר מחוז ירושלים. מהחקירה עלה כי עפ״י החשד, החשוד שעבד במלון בירושלים בתור מלצר צילם באופן לא חוקי וללא ידיעת הלקוחות שאותם שירת במקום את כרטיסי האשראי שנמסרו לו בכדי לשלם על הזמנותיהם של אותם לקוחות. באמצעות אותם הפרטים שהשיג בעקבות אותם הצילומים, החשוד ביצע יחד עם חשודים אחרים רכישות באינטרנט.

במסגרת החקירה נעצרו מספר חשודים נוספים תושבי מזרח ירושלים, בחשד למעורבותם בהונאת אשראי זו. עם התקדמות החקירה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים, התבססה תשתית ראייתית למעורבותם של שניים מהחשודים הנוספים שנעצרו לפני כשבוע (בני 23, תושבי מזרח ירושלים) והיו שותפיו המרכזיים של החשוד הראשון שנעצר.

מעצרם של שלושת החשודים הוארך מעת לעת בבימ״ש. לאחר שחוקרי ההונאה בימ״ר ירושלים השלימו את פעולות החקירה וביססו תשתית ראייתית נגד השלושה בחשד לעבירות הונאה, עבירות על חוק שירותי תשלום וקשירת קשר לביצוע פשע.

מעצרם של שלושת החשודים הוארך מעת לעת בהתאם לצרכי החקירה. אמש הגישה יחידת התביעות המשטרתית של מחוז ירושלים נגדם כתב אישום לצד בקשה להארכת מעצרם עד לתום ההליכים המשפטיים.

פקד יבגני ברוורמן ק׳ חקירות במחלק ההונאה במחוז ירושלים ציין: ״חקירת פיגוע טרור הובילה אותנו לחשיפת הונאה משמעותית כלפי עשרות אזרחים תמימים, שמסרו כרטיס אשראי לתשלום על הזמנתם בבית עסק, ונפלו קורבן באי ידיעתם לעוקץ של חשודים שניצלו את עבודתם במלון. בכך אותם החשודים גם מעלו באמון שניתן להם ע״י מעסיקיהם בגלל בצע כסף. גם בימים אלו בהם משטרת ישראל בכלל ומחוז ירושלים בפרט, מרכזים מאמץ בפעילות בטחון שוטף, אנחנו לא מרפים גם מחשיפת עבריינות ופגיעה ברכושו וכיסו של הציבור״.

תמונות של חלק קטן מכרטיסי האשראי שצולמו, ושפרטיהם נגנבו לצורך ביצוע ההונאה- מתוך הפלאפון של החשוד הראשון שנעצר:

צילום: דוברות המשטרה.
לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
דסק חרבות ברזל

צה"ל מגביר את הלחץ על הנהגת חמאס ומפרסם סדרת קלפים עם רשימת החיסול של בכירי המרצחים. פעולה דומה עשו כוחות צבא ארצות הברית במצוד אחרי סדאם חוסיין ואחרי אוסמה בן-לאדן באפגניסטן. האם הלחץ הפסיכילוגי על החמאס יעבוד?

חדשות כל העולם

התחממות בגיזרה בין סין לארה"ב, עם טענות היום של הסינים על הימצאות ספינת קרב אמריקאית בגבולות המים הטריטוריאליים שלה בדרום סין. הצי הימי האמריקאי אמר בתגובה כי ה-USS גבריאל גיפורדס מבצעת תמרונים שגרתיים.

חדשות כל העולם

לא הספיקה הקורונה? וירוס סיני שפוגע במערכת הנשימה של ילדים התחיל להתפשט בעולם. על פי הדיווחים הוירוס המסתורי התגלה במספר מקרים אצל ילדים בדנמרק, הולנד וארצות הברית.

חדשות כל העולם

קייב – חקירה שמתקיימת באוקראינה, סביב אירוע שבו שני חיילים אוקראינים הוצאו לכאורה להורג ע"י כוח צבא רוסי וזאת למרות שנכנעו. גורמים אוקראינים אמרו שזה לא מקרה בודד של הוצאה להורג של אוקראינים ע"י כוח רוסים.

חדשות כל העולם

דיצה היימן: "תנאים של רעב היכולות של הגוף לשרוד את זה הולכות וקטנות. זו סכנת חיים". יוכבד ליפשיף: "הייתי 17 יום במנהרות – פחדו שאני אגרום למגפה במנהרות כי הייתי חולה. התנאי מחייה היו מאוד קשים, החמצן בתעלות הולך ואוזל וישנו הפחד שהם ינקמו בחטופים".

חדשות כל העולם

האזרחים המשוחררים שנחטפו ע"י החמאס מתחילים לדבר בפומבי לראשונה הערב בכיכר החטופים בתל אביב. הערב לראשונה ילנה טרופנוב (50) שנחטפה ושוחררה נאמה באירוע התמיכה וקראה לשחרר את החטופים עכשיו. בנה של ילנה טרופנוב שבוי עדיין על ידי החמאס.

תיעוד מרגש: תושב ירושלים בשנות השבעים חולץ כשהוא תשוש מואדי סמוך

דיווח סעודי: תקיפה ישראלית בתימן על מחסני טילים של החות׳ים

עצוב: הגיבור שנטרל את המחבלים בפיגוע – שילם בחייו

ניוז 360 news
עכשיו 10:29, יום שלישי (5.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה