ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

במלאת 30 לטבח הנורא: 1,400 נרות נשמה לזכרם של הנרצחים הודלקו הערב בכותל המערבי

הערב (ב') התקיים מעמד מרגש ברחבת הכותל המערבי, בהשתתפות עשרות משפחות שכולות ועמותת 'ביחד ננצח', בו הודלקו 1,400 נרות נשמה לזכרם של הנרצחים בטבח הנורא בחג שמחת תורה, ה-7 באוקטובר. את המעמד כיבד בנוכחותו חבר קבינט המלחמה, השר בני גנץ.

את המשפחות ליוו מאות מתפללים מכל רחבי הארץ וגווני החברה הישראלית, אשר שרו יחד שירי רגש ונחמה לזכרם של הנרצחים והנופלים בליווי של הזמר יעקב שוואקי.

פרקי תהילים לזכר הנרצחים נאמרו במעמד על ידי הרב איתן אייזמן, סבא של נועם וישי סלוטקי ז״ל שנפלו בעת הלחימה בדרום; יוסי ריבלין, אח של אביעד וגדעון ז״ל שנרצחו במסיבה ברעים ועמיחי רסלר, אבא של דביר ז״ל, לוחם בחטיבת גולני שנפל במוצב בו שירת. השם יקום דמם.

את תפילת הקדיש בשם משפחות הנופלים והנרצחים, אמר תא״ל במיל׳ דדי שמחי, נציב הכבאות והצלה לשעבר ששכל את בנו גיא הי"ד במהלך הלחימה, ומיד לאחריו נאמרה תפילת אל מלא רחמים ע"י החזן הראשי לצה״ל שי אברמסון.

רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א נשא תפילה להשבת החטופים והנעדרים, ולאחריו נשא ראש העיר ירושלים משה לאון תפילה לשלום חיילי צה"ל וכוחות הביטחון.

רב הכותל המערבי נשא דברי חיזוק למשפחות השכולות: "אלף וארבע מאות הנרות שאנחנו מדליקים כאן הם לא רק מצבת זיכרון לכל אחד ואחת מחללי שמחת תורה, הם גם זיכרון לכולנו שאת האורות האלה שכבו – אנחנו עוד נדליק מחדש. שזו השליחות הנצחית שלנו, להדליק נר מנר, להביא את האור למקומות האפלים ביותר. להאמין שכל עוד הנר דולק אפשר לתקן. אלף וארבע מאות הנרות ידלקו כאן לזיכרון, על חיים שהיו ואינם. כל נר – עולם מלא. וכשיסתיימו ימי המלחמה ניקח את כל הנרות האלה ונהפוך אותם לאור גדול- אור חדש."

קרדיט צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי.
לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
דסק חרבות ברזל

הסעודים מדווחים: ישראל תקפה אמש מחסני טילים מדויקים וכטב״מים בצנעא, בירת תימן ומעוז החות׳ים. לפי הדיווחים יש נזק עצום למחסן ולאזור! התקיפה מגיעה אחרי התגרות ארוכה של החות'ים ושיגור טילים וכטבמים לעבר ישראל.

מערכת n360

הזרוע הצבאית של ארגון הטרור הפרה את הפסקת האש לראשונה מאז ההפוגה ושעות לפני קיומה של הפעימה החמישית בשחרור החטופים הישראלים. מדובר צה"ל הודיעו שהפסקת האש הופרה ביותר מתקרית אחת, שלוש מטענים שהופעלו בסמיכות לכוחות צה"ל בצפון הרצועה וירי לעבר הכוח. פצועים קל לכוחותנו.

חדשות כל העולם

בני משפחתו של רביד כץ ז"ל, איש חינוך מקיבוץ ניר עוז, קיבלה הודעה על רציחתו ומותו בטבח שבת השחורה. מאז ה-7 באוקטובר הוגדר כץ ז"ל כנעדר. משפחתו ספדה 'היה איש חינוך, איש ארץ ישראל היפה, אבא מדהים'.

מערכת n360

מוקדי החירום של משטרת ישראל, מגן דוד אדום והכבאות אינם זמין בעקבות מה שמסתמן כמתקפת סייבר. מוקד מד"א זמין בהודעת sms במספר הבא 052-7000-101.

מערכת n360

למרות המתח הרב סביב שחרור החטופים, הפעימה השלישית בשחרורם תחל בקרוב ותתקדם טוב יותר מהמתוכנן. עפ"י גורמים מדיניים. הציבור בישראל צפוי בשעות הקרובות לקבל בברכה 14 חטופים – נשים וילדים.

איתמר כהן

בהמשך להתרעה על חדירת כלי טיס עוין במרחב העיר אילת, מדובר בזיהוי שווא ואין חשש לאירוע ביטחוני.

מרגש: החיילת אורי מגידיש בסרטון ראשון מאז החילוץ

אחרי ההודעה הדרמטית של חמאס: צה"ל מפרסם – אלו חמשת הבכירים שחוסלו

דבקות במטרה מהי | יוסי סולומון

ניוז 360 news
עכשיו 16:14, שבת (2.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה