ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

בזמן ארוחת שבת: ירי פגע בבתים ברחלים – זוהו 26 תרמילים

בזמן ארוחת שבת: ירי לעבר בתים ברחלים, פגיעה ב-3 בתים, זוהו 26 תרמילים מכיוון קבלאן • הירי עבר מעל ראשו של ילד בארוחת שבת בביתו. ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "המחבלים הנאצים בעזה הם כמו המחבלים הנאצים ביו"ש, צריך להדביר את שניהם בכוח". יעל שירו מעל לראש של בנה: "דבר מזעזע, דורשים שיפעלו בתוך הכפר".

מחבלים ירו לעבר הישוב רחלים בערב שבת. הירי חדר ל-3 בתים ובשטח נמצאו 26 תרמילים. הירי עבר מעל ראשו של ילד בן 6.

הירי לעבר הבתים.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן דורש תשובה אמיתית לירי: "תושבי השומרון עומדים בצורה מלאה מאחורי הממשלה ומאחורי צה"ל, אנחני חלק מעם ישראל וחלק מהמלחמה שלו. אנחנו מצפים להפיכת הקערה בצורה מוחלטת ביו"ש. הטרוריסטים הנאצים בעזה הם בדיוק כמו הטרוריסטים הנאצים ביו"ש, צריך להדביר אותם בכח, לסגור את כל המחסומים הבטחוניים, כל בית שיורים ממנו צריך להוריד. מדינת ישראל וצה"ל חייבים להוריד את הכפפות ולהתייחס למחבלים הנאצים בשומרון כפי שמתייחסים למחבלים הנאצים בעזה. בטרם יהיה מאוחר. לאחר ירי כזה כבד, צריך להתמקם בבית הקרוב, להקים עמדה צבאית עם דגל ישראל, לחזק את הבטחון ולהעביר מסר שאנחנו לא נשברים. שמה שהיה לא יהיה".

אליהו תושב הישוב מספר: "בסביבות השעה 21:30 אחרי ארוחת שבת, אני נרדמתי על הספה, שאר בני הבית ישבו ודיברו 6 ילדים הבכור בן 11 והקטנה בת שנתיים, לפתע החל ירי. אמרתי לכולם לשכב על הרצפה. כדור אחד חדר דרך הויטרינה מעל הראש של הבן שלי בן ה 6. מכיוון שאני מגוייס בצו 8, שלחתי מייד דיווח לצבא, והגיעו כוחות למקום. התחושות קשות. תחושת חוסר בטחון בתוך הבית. זה מצב שאסור שיימשך".

יעל תושבת הישוב מספרת: " בסביבות השעה 21:30 אחרי ארוחת שבת, הלכתי עם הבת שלי לחדר להרדים אותה, הילדים שיחקו בסלון, שמעתי רעשים, בעלי קפץ ואמר: לשכב על הרצפה. נשכבתי על הבת שלי. חלק מהילדים הלכו לממ"ד, וקראנו תהילים. אחר כך ראיתי שכדור עבר מעל הראש של הבן שלי בן ה 6. זה מזעזע כואב ומאכזב שבוקר אחר כך לא קרה שום דבר בכפר ממנו ניסינו לרצוח אותנו בביתנו, בערב שבת, שם המשיכו בחייהם בנחת, לא יכול להיות שלא יהיה מחיר. אנחנו מצפים לתשובה ניצחת וברורה מצה"ל. האוייב צריך להבין שדבר כזה לא יקרה"

יו"ר הישוב רחלים יצחק הורוביץ: "במהלך השבת בשעה 9:20 נורה צרור של 26 כדורים לכיוון הישוב. פגע בארבעה בתים, והתנפצו חלונות של שלושה בתים. רק בנס ילד שהיה שם בתוך הבית לא נפגע, עבר לו ממש מעל הראש. אנחנו כבר חודש מתריעים בפני הצבא, שלא מפסיקים לירות מאולם החתונות בכפר בתגובה רק אומרים לנו שאין שם נשקים.

נמאס שחיינו מופקרים. אנחנו דורשים מהצבא להתחיל לפעול בתוך הכפר קבלאן, מתוך כוונה להתמקם שם, אנחנו במרחק מטרים ספורים מהם. זו הדרישה, שיפעלו בתוך קבלאן, יקימו בסיס בתוך אחד מהבתים בצומת שם, ויחזירו את תחושת הביטחון לתושבים".

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 תגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
איתמר כהן

הסעודים מדווחים: ישראל תקפה אמש מחסני טילים מדויקים וכטב״מים בצנעא, בירת תימן ומעוז החות׳ים. לפי הדיווחים יש נזק עצום למחסן ולאזור!

מערכת n360

הזרוע הצבאית של ארגון הטרור הפרה את הפסקת האש לראשונה מאז ההפוגה ושעות לפני קיומה של הפעימה החמישית בשחרור החטופים הישראלים. מדובר צה"ל הודיעו שהפסקת האש הופרה ביותר מתקרית אחת, שלוש מטענים שהופעלו בסמיכות לכוחות צה"ל בצפון הרצועה וירי לעבר הכוח. פצועים קל לכוחותנו.

חדשות כל העולם

בני משפחתו של רביד כץ ז"ל, איש חינוך מקיבוץ ניר עוז, קיבלה הודעה על רציחתו ומותו בטבח שבת השחורה. מאז ה-7 באוקטובר הוגדר כץ ז"ל כנעדר. משפחתו ספדה 'היה איש חינוך, איש ארץ ישראל היפה, אבא מדהים'.

מערכת n360

מוקדי החירום של משטרת ישראל, מגן דוד אדום והכבאות אינם זמין בעקבות מה שמסתמן כמתקפת סייבר. מוקד מד"א זמין בהודעת sms במספר הבא 052-7000-101.

מערכת n360

למרות המתח הרב סביב שחרור החטופים, הפעימה השלישית בשחרורם תחל בקרוב ותתקדם טוב יותר מהמתוכנן. עפ"י גורמים מדיניים. הציבור בישראל צפוי בשעות הקרובות לקבל בברכה 14 חטופים – נשים וילדים.

איתמר כהן

בהמשך להתרעה על חדירת כלי טיס עוין במרחב העיר אילת, מדובר בזיהוי שווא ואין חשש לאירוע ביטחוני.

מרגש: החיילת אורי מגידיש בסרטון ראשון מאז החילוץ

אחרי ההודעה הדרמטית של חמאס: צה"ל מפרסם – אלו חמשת הבכירים שחוסלו

דבקות במטרה מהי | יוסי סולומון

ניוז 360 news
עכשיו 22:10, יום שישי (1.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה