ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

רעייתו של אלחנן קליין בלוויתו: "אני בוכה על ילדים מתוקים שיגדלו בלי אבא"

הלוחם אלחנן קליין הי"ד שנרצח בחמישי בפיגוע ירי כשהיה בדרכו חזרה ממילואים הובא למנוחות. רעייתו של אלחנן קליין בלוויתו: "אני בוכה על ילדים מתוקים שיגדלו בלי אבא ותינוקת שלא תכיר אותך" • אמו יעל ספדה לו: "אלחנן תתפלל עלינו".

אמו של אלחנן מספידה אותו.

הנרצח בפיגוע הירי, אלחנן קליין הי"ד הובא שעות ספורות לפני כניסת שבת למנוחות בחלקה הצבאית בהר הרצל שבירושלים. מאות בני אדם ליוו אותו בדרכו האחרונה.

אלחנן קליין הי"ד, היה בדרכו חזרה ממילואים לאפטר קצר, כשנרצח בפיגוע ירי בכביש בין שבי שומרון לעינב שבשומרון.

אלחנן הותיר אחריו אשה בהריון ו 3 ילדים קטנים בגילאים שנה עד 5. היה תושב הישוב עינב שבשומרון וגדל בשדמות מחולה שבבקעת הירדן.

רעייתו הלה ספדה לו: "אלחנן יקר ואהוב שלי, אתמול השמיים שלי נפלו הכל התנפץ, הבעל שאהבתי האבא הלך ולא ישוב. ניסיתי לכתוב על מי שהיית ויצא מבולגן אבל מי שמכיר אותך כבר יודע לבד. איך מסכמים? תודה אלחנן על הקסם בחיים שהכנסת לחיי.

לא הייתה שניה שלא ניצלת, ליום ההולדת שלי הפתעת קנית לי פסנתר כי ידעת שחשוב שאשקיע בתחביב כי כשלאמא טוב לכולם טוב. היית המקור והכתובת לכל, הראשון אצלי בהודעות, בשיחות. היית תמיד יודע לתקן הכל, הגבר גבר שלא ידע פחד. תמיד ידעת לתת נקודה אחרת על המציאות. תודה שנתת לי כוחות להתמודד מול כל מכשול. החיבוק שלך נתן כוח מאפס למאה בשניה.

אלחנן החצי השני היו לנו תוכניות קדימה, לשפץ לקנות רכב חדש, ילד חדש. דיברנו מה נעשה אחרי המלחמה ומאז שהיא פרצה לא ידעתי מה ה' רוצה מאיתנו והימים עברו והמחשבות על פרידה הופכת לשגרה. היו לי מחשבות על סוף שעלו וירדו אבל ניסיתי לא לחשוב על זה. דיברנו על זה מה יקרה אם תמות, ואתה צחקת שהכל טוב והיה בסדר שאנחנו בגזרה הכי רגועה. כל מפגש איתך רציתי להצטלם כי הרגשתי שכל מפגש הוא האחרון.

מסתבר שהיית יכול לחזור מוקדם יותר, אבל צצה פעילות ואתה היית חייב ללכת, לא להאמין שנהרגת שתי דקות מהבית.

לפני שאתה חוזר לשמור על כל השאר, יש מחשבות על הדיוק שה' בחר בך מכולם, ובתוך ידעתי שזה יקרה כי בתוך תוכי ידעתי שזה טוב מידי, ואתה מהאלה שה' לוקח שיהיו קרוב אליו. כל פעם שהיית בא הביתה היו לי פרפרים כשאתה בא, כמו נערה מאורסת וזה לא הפסיק כל שש השנים, כל כך אהבתי אותך.

אני מרגישה שהחודש האחרון ה' הכין אותי להיות מוכנה לחיים שאחריך, לישון באלכסון ולהיות אמא ואבא לילדים. אני בוכה על מה שלא הספקנו, על כל מה שתכננו לעשות ועל ילדים מתוקים שיגדלו בלי אבא ותינוקת שלא תכיר את האבא שלה. אני רוצה ממך רק עוד קצת ממך, אבל עכשיו אתה למעלה. אז תעבוד במרץ ותבקש מאבא שבשמים שיביא קץ לצרתנו ויביא גאולה שלה. תאיר לנו את הדרך כי קצת חשוך. אוהבת אותך לנצח".

אביו של אלחנן הרב יהודה קליין: "בן אהוב, בדרך הטבע אב לא אמור להספיד את בנו, כנראה שבעם ישראל דברים לא מתנהלים בדרך הטבע. בחייך היית עסוק בעשייה בנתינה והכל מתוך שמחה בחיוך רחב, הייתה בך מין קלות ראש בצד החיובי שלה. "הכל בסדר", "אין בעיות", ידעת להשרות ביטחון שהכל יסתדר ואפשר לפתור כל דבר. כך במשפחה המצומצמת, היית אב למופת ובעל נאמן. גם לאחיך ואחיותיך היית מקור השראה, אח בוגר אהוב ונערץ, השתדלת להקפיד במצוות שאלת על כל בעיה הלכתית, מצאת תמיד גם בימים העסוקים ביותר שלך זמן ללמוד תורה גם בבית וגם במהלך הנסיעות.
ארץ ישראל נקנית בייסורים אהבת את ארץ ישראל, טיילת בה, בחרתם לגור בישוב שהוא באזור שיש בו כדי לחזק את אחיזתנו בארץ. במותך מסרו לנו שלא סבלת. רק לנו נשארו הייסורים על אובדן וחוסר שנפער בלכתך. לך בשלום בן אהוב, כמו שבחייך ארגנת וסידרת הכל בצורה מופתית אני בטוח שאתה עם כל הצדיקים שלמעלה תביא לנו את הגאולה השלמה בקרוב ממש"

אמו של אלחנן יעל: "לפני 29 שנים הפכת אותנו לאבא ואמא. היום הפכנו להורים שכולים, היית מלא מרץ. תמיד ידענו שאצל אלחנן השמים הם הגבול, וכל דבר שתרצה תעשה, וכל מה שתעשה יהיה בהתלהבות ובשמחה. באחד מימי שישי ממש לפני כניסת שבת הגיעו אלינו אורחים לא מוכרים, אמרו שהם הגיעו מהצפון, נתקעו בדרך והיו צריכים לשבות. אני קצת בחשדנות הכנסתי אותם, אבל אתה בשיא ההתלהבות הכנסת אותם לחדר, דאגת שיהיה להם נוח, כי אתה אלחנן, דאגת לכל מחסורם. אלחנן תפעל מלמעלה באותו מרץ וטוב שפעלת מלמטה, תתפלל עלינו בתפילות התמימות שלך שהקב"ה ייתן כוחות להלה, לילדים, לעובר שיוולד, תתפלל על כולנו על כל עם ישראל, די לצרותינו"

הרב אליקים לבנון רב השומרון שהיה גם רבו ספד לו: "אלחנן יקר אני אזכיר את התאמצות ושמחה היו בלימוד שלך. זכיתי ללוות אתכם לחופה, זכיתי ללוות אתכם גם בהרחבת המשפחה. מנעי קולך מבכי כי יש שכר לפעולתך, המדינה תוסיף גבורה וחיים מתוך ההקרבה שלך, יהי זכרך ברוך"

רעייתו הלה מספידה אותו.

יוסי דגן ראש מועצת שומרון: "אלחנן, ערב שבת קודש פרשת העקדה, אנחנו מלווים אותך. מסרת את נפשך על ביטחון עם ישראל בכל מקום, על בטחון השומרון. אלחנן תמיד מאיר פנים, מלא בכל כך הרבה אור בעל לב זהב, כל סובבך אהבו אותך, נותן אהבה ומקבל אהבה, והכל בענווה ובטוב. אלחנן, בן ההתיישבות בשדמות מחולה בבקעת הירדן, נשאת את הילה היקרה למשפחת ג'רופי, מנצר חזני בת גוש קטיף תיבנה ותיכונן במהרה בימנו אמן. קבעתם את ביתכם בצפון השומרון, הקמתם בית יהודי נפלא שהוא פרי הילולים של ארץ ישראל, ביישוב חוד שבונה את צפון השומרון. היית מסור לעם ישראל וארץ ישראל בחייך ומסרת את נפשך על ארץ ישראל במותך על קידוש השם. אנחנו עומדים במערכה על קיומנו, אבל במערכה גם על הצדק, המוסר וערכים אנושיים בסיסיים ביותר, עם ישראל ינצח את האויב הרצחני והנפשע, מדינת ישראל תהרוס את ארגוני הטרור עלובי הנפש הללו. אנחנו מתאחדים כולנו, עם כיפה או בלי כיפה, מכל העדות, בקיבוצים ובהתיישבות ביהודה ושומרון, בערים ובכל מקום. אנחנו חזקים מהם, כי אנו בני אור, והם בני חושך. הם בוחרים במוות, ואנחנו בוחרים בחיים. אנחנו עומדים כאן אחינו היקר ונשבעים לך – לעולם לא נישבר. אנחנו נמשיך לנסוע בכל כבישי יהודה ושומרון, בכל כבישי עוטף עזה, אנחנו נמשיך לבנות ירושלים שלנו, נמשיך לבנות את עינב, את צפון השומרון, את יהודה ושומרון, את הגליל, את הנגב וכל מקום בארץ הקדושה והאהובה שלנו. אנחנו ננצח בעזה, ננצח בשומרון, ננצח בצפון, ומדינת ישראל תגדל ותפרח. הילה היקרה, הילדים האהובים, הרב יהודה ויעל וכל המשפחה, אתם חלק ממשפחת השומרון לתמיד, אתם חלק ממשפחת עינב. אנחנו מבטיחים לכם, שלעולם לא תהיו לבד, תמיד נהיה איתכם ותמיד נאהב ונתחזק בעזרת ה' יחד בבניין הארץ. אלחנן עמוד לפני כסא הכבוד, בקש על צה"ל, על ההתיישבות ביהודה ושומרון, על כל עם ישראל. עלה לפני כסא הכבוד ובחיוך ובנעם שלך עזור לנו לצח כאן בקרב הזה. תהיה נשמתך הקדושה צרורה בצרור החיים אמן".

ראש מועצת שומרון יוסי דגן מספיד את אלחנן קליין הי"ד. קרדיט: מועצה אזורית שומרון.
לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 תגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
איתמר כהן

הסעודים מדווחים: ישראל תקפה אמש מחסני טילים מדויקים וכטב״מים בצנעא, בירת תימן ומעוז החות׳ים. לפי הדיווחים יש נזק עצום למחסן ולאזור!

מערכת n360

הזרוע הצבאית של ארגון הטרור הפרה את הפסקת האש לראשונה מאז ההפוגה ושעות לפני קיומה של הפעימה החמישית בשחרור החטופים הישראלים. מדובר צה"ל הודיעו שהפסקת האש הופרה ביותר מתקרית אחת, שלוש מטענים שהופעלו בסמיכות לכוחות צה"ל בצפון הרצועה וירי לעבר הכוח. פצועים קל לכוחותנו.

חדשות כל העולם

בני משפחתו של רביד כץ ז"ל, איש חינוך מקיבוץ ניר עוז, קיבלה הודעה על רציחתו ומותו בטבח שבת השחורה. מאז ה-7 באוקטובר הוגדר כץ ז"ל כנעדר. משפחתו ספדה 'היה איש חינוך, איש ארץ ישראל היפה, אבא מדהים'.

מערכת n360

מוקדי החירום של משטרת ישראל, מגן דוד אדום והכבאות אינם זמין בעקבות מה שמסתמן כמתקפת סייבר. מוקד מד"א זמין בהודעת sms במספר הבא 052-7000-101.

מערכת n360

למרות המתח הרב סביב שחרור החטופים, הפעימה השלישית בשחרורם תחל בקרוב ותתקדם טוב יותר מהמתוכנן. עפ"י גורמים מדיניים. הציבור בישראל צפוי בשעות הקרובות לקבל בברכה 14 חטופים – נשים וילדים.

איתמר כהן

בהמשך להתרעה על חדירת כלי טיס עוין במרחב העיר אילת, מדובר בזיהוי שווא ואין חשש לאירוע ביטחוני.

מרגש: החיילת אורי מגידיש בסרטון ראשון מאז החילוץ

אחרי ההודעה הדרמטית של חמאס: צה"ל מפרסם – אלו חמשת הבכירים שחוסלו

דבקות במטרה מהי | יוסי סולומון

ניוז 360 news
עכשיו 21:05, יום שישי (1.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה