ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

מפיצים פייק ניוז? אתם מסתבכים עם המשטרה וזה העונש

משטרת ישראל ממשיכה להלחם בהודעות ובפרסומים כוזבים (fake news) , הזורעים בקרב הציבור תבהלה מיותרת בזמן מלחמה • המשטרה מבקשת להדגיש בפני הציבור הרחב מספר חוקים ומשמעותם בעת מלחמה וזאת על מנת להימנע מפגיעה ותבהלה בקרב הציבור הרחב.

מאז החלה המלחמה, אנו עדים לפרסומים בלתי אחראיים, הודעות כזב רבות מלוות לעיתים בתמונות וסרטונים המופצים ברשתות החברתיות.

פרסומים אלה משורשרים על ידי הציבור הרחב מבלי שהועברו לבדיקת הגורמים הרלוונטיים ומבלי שנבדקה אמיתותם.

לעיתים כל מטרתם של פרסומים אלה הנה הטעייה מכוונת, פגיעה במגזרים שונים , יצירת תבהלה ודאגה בקרב הציבור הרחב ופגיעה בכוחות הבטחון ובני משפחותיהם.

על מנת להימנע מאלה, נבקש להביא לידיעת הציבור, כי בספר החוקים של מדינת ישראל קיימת חקיקה ספציפית לנושאים אלה. העובר על סעיפי החוק צפוי להליך פלילי ועונשי מאסר הקבועים בחוק.

סעיפי החוק:

📌פרסום ידיעות כוזבות הגורמות פחד ובהלה:
סעיף 159 לחוק העונשין:
״(א) המפרסם או משעתק אמרה, שמועה או ידיעה העלולות לעורר פחד ובהלה בציבור או להפריע את שלומו, והוא יודע, או יש לו יסוד להניח, שהן כוזבות, דינו – מאסר שלוש שנים.
(ב) באישום לפי סעיף קטן (א) תהא לנאשם הגנה טובה בטענה שלא ידע, או שלא היה לו יסוד להניח, שהאמרה, השמועה או הידיעה הן כוזבות, ובלבד שהוכיח שנקט אמצעים סבירים כדי לאמת את דיוקן לפני פרסומן.״

📌תעמולה תבוסנית
סעיף 103 לחוק העונשין :
״מי שהפיץ בשעת לחימה, ובכוונה לגרום בהלה בציבור, ידיעות שיש בהן כדי לערער את רוח חיילי ישראל ותושביה בעמידתם בפני האויב, דינו – מאסר חמש שנים; התכוון לפגוע בבטחון המדינה, דינו – מאסר עשר שנים.״

משטרת ישראל תמשיך לבדוק כל מידע המועבר לידיעתה, תפעל לאיתור המפרסמים ותעדכן את הציבור בהתאם.

משטרת ישראל שבה ומבקשת מהציבור שלא לפרסם ברשתות החברתיות או לשרשר הודעות, תמונות וסרטונים, אלא להעבירן לטיפול משטרתי ללא דיחוי וכן להתייחס אך ורק להודעות רשמיות מהגורמים המוסמכים לכך.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
דסק חרבות ברזל

צה"ל מגביר את הלחץ על הנהגת חמאס ומפרסם סדרת קלפים עם רשימת החיסול של בכירי המרצחים. פעולה דומה עשו כוחות צבא ארצות הברית במצוד אחרי סדאם חוסיין ואחרי אוסמה בן-לאדן באפגניסטן. האם הלחץ הפסיכילוגי על החמאס יעבוד?

חדשות כל העולם

התחממות בגיזרה בין סין לארה"ב, עם טענות היום של הסינים על הימצאות ספינת קרב אמריקאית בגבולות המים הטריטוריאליים שלה בדרום סין. הצי הימי האמריקאי אמר בתגובה כי ה-USS גבריאל גיפורדס מבצעת תמרונים שגרתיים.

חדשות כל העולם

לא הספיקה הקורונה? וירוס סיני שפוגע במערכת הנשימה של ילדים התחיל להתפשט בעולם. על פי הדיווחים הוירוס המסתורי התגלה במספר מקרים אצל ילדים בדנמרק, הולנד וארצות הברית.

חדשות כל העולם

קייב – חקירה שמתקיימת באוקראינה, סביב אירוע שבו שני חיילים אוקראינים הוצאו לכאורה להורג ע"י כוח צבא רוסי וזאת למרות שנכנעו. גורמים אוקראינים אמרו שזה לא מקרה בודד של הוצאה להורג של אוקראינים ע"י כוח רוסים.

חדשות כל העולם

דיצה היימן: "תנאים של רעב היכולות של הגוף לשרוד את זה הולכות וקטנות. זו סכנת חיים". יוכבד ליפשיף: "הייתי 17 יום במנהרות – פחדו שאני אגרום למגפה במנהרות כי הייתי חולה. התנאי מחייה היו מאוד קשים, החמצן בתעלות הולך ואוזל וישנו הפחד שהם ינקמו בחטופים".

חדשות כל העולם

האזרחים המשוחררים שנחטפו ע"י החמאס מתחילים לדבר בפומבי לראשונה הערב בכיכר החטופים בתל אביב. הערב לראשונה ילנה טרופנוב (50) שנחטפה ושוחררה נאמה באירוע התמיכה וקראה לשחרר את החטופים עכשיו. בנה של ילנה טרופנוב שבוי עדיין על ידי החמאס.

תיעוד מרגש: תושב ירושלים בשנות השבעים חולץ כשהוא תשוש מואדי סמוך

דיווח סעודי: תקיפה ישראלית בתימן על מחסני טילים של החות׳ים

עצוב: הגיבור שנטרל את המחבלים בפיגוע – שילם בחייו

ניוז 360 news
עכשיו 10:31, יום שלישי (5.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה