ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

הפיגוע בחווה בשומרון: "ניסו לערוף לי את הראש עם מסור"

מחבלים ערבים מהכפר סניריה חדרו בשעות הצהרים היום לשטח חוות "דורות עילית" בשומרון בחסות המסיק, למקום ממנו הורחקו כבר 3 פעמים בתקופה האחרונה על ידי צה"ל. תושבים שהוזעקו למקום הותקפו באלימות קשה מצד המחבלים שכללה תקיפה במסור ואלת ברזל. תושב נפצע בראשו ופונה לבית החולים. "זה היה ניסיון רצח לכל דבר, בלי תושייה שהפגינו יתר התושבים לא הייתי כאן היום"

הטרור כנגד החוות בשומרון עולה מדרגה: מחבלים ערבים מהכפר סניריה חדרו היום (שלישי) בשעות הצהרים לחוות "דורות עילית" בשומרון בחסות מסיק הזיתים שהתקיים באזור, ותקפו באלימות קשה תושבים מהחווה שחשו למקום.

מדובר בניסיון החדירה הרביעי בתקופה האחרונה לשטח הסמוך לחווה שהוגדר על ידי צה"ל כשטח אסור לכניסה בתקופה המלחמה. בפעמים הקודמות הרחיק צה"ל את הערבים מן השטח, אלא שהיום הכוחות התמהמהו ומי שנתקל במחבלים ראשון היתה קבוצה של תושבים בלתי חמושים מהגבעה שחשה למקום עם קבלת הדיווח.

התושבים שהגיעו למקום החלו לשאול את המחבלים שהתחזו למוסקים בדבר מעשיהם, אלא שלפתע החלו המחבלים לתקוף באלימות קשה. אחד המחבלים הניף מסור באויר וניסה להנחית על צווארו של אחד התושבים. התושב הצליח לחמוק ברגע האחרון והמסור פצע את אוזנו.

התושבים ניסו להגן על עצמם בידים חשופות, ויחד עם אזרחים נוספים וכוחות צה"ל שהגיעו למקום הצליחו להדוף את המחבלים. לטענת הערבים, 2 מחבלים נפצעו באורח קשה במהלך האירוע.

התושב שנפצע בראשו, תיאר: "הם התנפלו עלינו ללא התראה בשאגות קרב. הכל היה מתוכנן. אחד המחבלים ניסה לערוף לי את הראש עם מסור, ורק בנס הצליח לחמוק בשניה האחרונה. זה היה ניסיון רצח לכל דבר ועניין. אם התושבים האחרים שהיו איתי לא היו מפגינים תושייה יוצאת דופן בזמן האירוע ומצליחים להתגונן בידים חשופות ומקלות – לא היינו כאן היום", סיפר.

נזכיר כי החווה היוותה בשנים האחרונות מוקד לטרור ערבי רצחני, ואך לפני כחודשיים פתח מחבל באש לעבר רועה צאן מהחווה שבנס לא נפגע מצרור הכדורים שנורה לעברו מטווח של מטרים בודדים. המחבל נמלט עם נשקו ועד היום לא נתפס.

לפני כשנה חדר מחבל נוסף מזוהה דאעש לחווה כשהוא נושא 15 מטעני חבלה ושלושה סכיני קומנדו, וחוסל לאחר שהספיק לפוצץ חלק מהמטענים.

(תמונת כותרת – ארכיון).
לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 תגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
מערכת n360

הזרוע הצבאית של ארגון הטרור הפרה את הפסקת האש לראשונה מאז ההפוגה ושעות לפני קיומה של הפעימה החמישית בשחרור החטופים הישראלים. מדובר צה"ל הודיעו שהפסקת האש הופרה ביותר מתקרית אחת, שלוש מטענים שהופעלו בסמיכות לכוחות צה"ל בצפון הרצועה וירי לעבר הכוח. פצועים קל לכוחותנו.

חדשות כל העולם

בני משפחתו של רביד כץ ז"ל, איש חינוך מקיבוץ ניר עוז, קיבלה הודעה על רציחתו ומותו בטבח שבת השחורה. מאז ה-7 באוקטובר הוגדר כץ ז"ל כנעדר. משפחתו ספדה 'היה איש חינוך, איש ארץ ישראל היפה, אבא מדהים'.

מערכת n360

מוקדי החירום של משטרת ישראל, מגן דוד אדום והכבאות אינם זמין בעקבות מה שמסתמן כמתקפת סייבר. מוקד מד"א זמין בהודעת sms במספר הבא 052-7000-101.

מערכת n360

למרות המתח הרב סביב שחרור החטופים, הפעימה השלישית בשחרורם תחל בקרוב ותתקדם טוב יותר מהמתוכנן. עפ"י גורמים מדיניים. הציבור בישראל צפוי בשעות הקרובות לקבל בברכה 14 חטופים – נשים וילדים.

איתמר כהן

בהמשך להתרעה על חדירת כלי טיס עוין במרחב העיר אילת, מדובר בזיהוי שווא ואין חשש לאירוע ביטחוני.

איתמר כהן

לשכת ההסברה של חמאס: מספר ההרוגים הערבים ברצועת עזה עלה ל-14,854. מספר הפצועים עבר את ה-36 אלף. ישנם יותר מ-7000 נעדרים מתחת להריסות המבנים.

שחרור החטופים: לא כל הילדים ברשימת המשוחררים

תקיפת צה"ל בלבנון: דיווח על חיסול בנו של בכיר בחיזבאללה

בכיר בממשלה מבהיר "לא תהיה הפסקת אש לפני שישי"

ניוז 360 news
עכשיו 11:49, יום רביעי (29.11)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה