ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

המלחמה על המעונות: מאות מעונות יום מודיעים – "סוגרים שערים, אנו בפני פשיטת רגל"

המפעילים דורשים מהאוצר לשאת בהפסדים בעקבות החזר כספי להורים ולפצות אותם על השבועות בהם נאלצו לסגור. "סמוטריץ ייזכר לדיראון כמי שהמיט אסון על מעונות היום"

כבר למעלה משלושה שבועות שמעונות היום המפוקחים לא פועלים כסדרם. חלקם פועלים בשעות ספציפיות בלבד ואחרים כלל לא פותחים שערים. עבור ההורים מדובר במכשול של ממש כיוון שפיקוד העורף הודיע על חזרה לשגרת עבודה ברוב הארץ ולהורים אין סידור מספק לילדים, זאת בעודם משלמים שכר לימוד מלא.

על ההחזר הכספי הצפוי לחזור לידי ההורים, אין ויכוח. אך מי יישא בהפסדים? האוצר הפתיע את מפעילי המעונות כשהודיע שלא יקצה תוספת תקציב לכך, למרות העובדה שתשלומי שכירות, שכר מטפלות ועוד רשימה ארוכה של הוצאות נוספות, ממשיכות להיות משולמים על ידי מפעילי המעונות גם בשעת מלחמה.
בארגון חלמי"ש המייצג למעלה מ-350 בעלי מעונות, יצאו למאבק בגזרה. "יאמר בקול רם וברור – משמעותה הפשוטה והמיידית של דרישת האוצר מן המפעילים לשאת לבד בעול החזר הכספי להורים, היא פשיטת רגל וקריסת הענף" אומר יו"ר חלמי"ש שלום נגר. "מעונות יאלצו להסגר כבר מהחודש הקרוב". במאבק לוקחים חלק שלל גורמים המבינים את משמעות דרישת משרד האוצר, בין השאר פורום המעונות ומרכז השלטון המקומי. גם משרדי החינוך וזרוע העבודה הודיעו על תמיכתם בדרישת מעפילי המעונות.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 תגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
איתמר כהן

הסעודים מדווחים: ישראל תקפה אמש מחסני טילים מדויקים וכטב״מים בצנעא, בירת תימן ומעוז החות׳ים. לפי הדיווחים יש נזק עצום למחסן ולאזור!

מערכת n360

הזרוע הצבאית של ארגון הטרור הפרה את הפסקת האש לראשונה מאז ההפוגה ושעות לפני קיומה של הפעימה החמישית בשחרור החטופים הישראלים. מדובר צה"ל הודיעו שהפסקת האש הופרה ביותר מתקרית אחת, שלוש מטענים שהופעלו בסמיכות לכוחות צה"ל בצפון הרצועה וירי לעבר הכוח. פצועים קל לכוחותנו.

חדשות כל העולם

בני משפחתו של רביד כץ ז"ל, איש חינוך מקיבוץ ניר עוז, קיבלה הודעה על רציחתו ומותו בטבח שבת השחורה. מאז ה-7 באוקטובר הוגדר כץ ז"ל כנעדר. משפחתו ספדה 'היה איש חינוך, איש ארץ ישראל היפה, אבא מדהים'.

מערכת n360

מוקדי החירום של משטרת ישראל, מגן דוד אדום והכבאות אינם זמין בעקבות מה שמסתמן כמתקפת סייבר. מוקד מד"א זמין בהודעת sms במספר הבא 052-7000-101.

מערכת n360

למרות המתח הרב סביב שחרור החטופים, הפעימה השלישית בשחרורם תחל בקרוב ותתקדם טוב יותר מהמתוכנן. עפ"י גורמים מדיניים. הציבור בישראל צפוי בשעות הקרובות לקבל בברכה 14 חטופים – נשים וילדים.

איתמר כהן

בהמשך להתרעה על חדירת כלי טיס עוין במרחב העיר אילת, מדובר בזיהוי שווא ואין חשש לאירוע ביטחוני.

מרגש: החיילת אורי מגידיש בסרטון ראשון מאז החילוץ

אחרי ההודעה הדרמטית של חמאס: צה"ל מפרסם – אלו חמשת הבכירים שחוסלו

דבקות במטרה מהי | יוסי סולומון

ניוז 360 news
עכשיו 22:12, יום שישי (1.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה