ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

צפו: רה"מ שר הביטחון והשר גנץ במסיבת עיתונאים מהקריה בתל אביב

צפו – ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון יואב גלנט והשר בני גנץ במסיבת עיתונאים מהקריה בתל אביב:

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אזרחי ישראל, אתמול בערב נכנסו כוחות קרקעיים נוספים שלנו בשערי עזה, בפיתחו של מעוז הרשע. זהו השלב השני של המלחמה שמטרותיה ברורות: השמדת היכולות הצבאיות והשלטוניות של החמאס, והחזרת החטופים הביתה. קיבלנו את ההחלטה על הרחבת הפעילות הקרקעית פה אחד – גם בקבינט המלחמה, וגם בקבינט המדיני-ביטחוני. עשינו זאת באופן שקול ומושכל, מתוך מחוייבות להבטחת גורל המדינה ולהבטחת שלום חיילינו. המפקדים והלוחמים שנלחמים עכשיו בשטח האויב, יודעים שהעם, והנהגת העם, עומדים מאחוריהם.

בימים האחרונים נפגשתי עם לוחמינו בבסיסים, בשטחי הכינוס, בצפון ובדרום. יש לנו צבא נהדר, חיילים מופלאים וגיבורים: יהודים ולא יהודים, חילונים ודתיים, שמאל וימין. כולם מאוחדים וחדורים ברוח לחימה שלא ראיתי כמותה. הם נכונים להילחם בעוז ובעוצמה נגד אויב שאין אכזר ונפשע ממנו.

הם כמהים להשיב לרוצחים כגמולם על מעשי הזוועה שביצעו בילדינו, בנשותינו, באחינו, בהורינו ובחברינו. הם מחויבים להכחיד את הרשע הזה מן העולם, למען קיומנו, ואני מוסיף – לטובת האנושות כולה. כל העם, וכל הנהגת העם, מחבקים אותם ומאמינים בהם. ״זכור את אשר עשה לך עמלק״, נצטווינו. אנו זוכרים, ואנו נלחמים.

לוחמינו וחיילינו האמיצים שנמצאים עכשיו בעזה, סביב עזה, ובשאר הזירות בכל חלקי הארץ, מצטרפים לשרשרת גיבורי ישראל, שרשרת שנמשכת למעלה מ-3,000 שנה – מיהושע בן-נון, יהודה המכבי ובר-כוכבא, ועד לגיבורי תש״ח, ששת הימים, יום הכיפורים ושאר מלחמות ישראל. לנגד לוחמינו הגיבורים ניצבת מטרה אחת עליונה: להביס את האויב הרצחני ולהבטיח את קיומנו בארצנו. תמיד אמרנו ״לעולם לא עוד״, ״לעולם לא עוד״ – זה עכשיו.

פגשתי גם היום משפחות של חטופים והורים שכולים – ליבי נשבר. חזרתי ואמרתי להם: שבכל שלב עד עכשיו, ובכל שלב מעכשיו, אנחנו נמצה כל אפשרות להחזיר את אחינו ואחיותינו החטופים לחיק משפחותיהם. חטיפתם היא פשע נגד האנושות. מי שמעז להאשים את חיילינו בפשעי מלחמה הם אנשים חדורי צביעות ושקר, שאין בהם אפילו טיפת מוסר אחת. צה״ל הוא הצבא המוסרי ביותר בעולם. צה״ל עושה הכל כדי להימנע מפגיעה בבלתי מעורבים. ואני שוב קורא לאוכלוסיה האזרחית להתפנות לאזור בטוח בדרום הרצועה.

לעומת זאת, הציניות של האויב אינה יודעת גבול. הוא מבצע פשעי מלחמה כשהוא משתמש באזרחים כמגן אנושי, כשהוא משתמש בבתי חולים כמפקדות מחבלים כספקי דלק למכונת המלחמה שלו. רבים בעולם מבינים עכשיו היטב את מה שטענו כל השנים: ישראל נלחמת לא רק את מלחמתה, אלא את מלחמת האנושות כולה – מלחמת האנושיות נגד הברבריות. בעלי בריתנו בעולם המערבי, ושותפינו בעולם הערבי, מבינים היום שאם ישראל לא תנצח – הם יהיו הבאים בתור במסע הכיבוש והרצח של ציר הרשע.

מאז תחילת המלחמה הצלחנו לגבש תמיכה בינלאומית רחבה, תמיכה שכוללת מנהיגים מארה״ב ומאירופה, בראשם הנשיא ביידן, יחד עם נשיא צרפת, ראש ממשלת בריטניה, ראש ממשלת איטליה, קאנצלר גרמניה, מנהיגי הולנד, יוון, קפריסין ומנהיגים רבים נוספים. הם הגיעו אלינו בשעת מלחמה והעבירו מסר ברור: אנחנו לא רק תומכים בכם – אנחנו גם מייחלים לניצחונכם. אנחנו מברכים על כך. אנחנו נעמוד לבד, אבל טוב לעמוד יחד. כי אין לנו ברירה אחרת.

אנחנו גם רוצים ומבהירים שיש דבר אחד שצריכים לעמוד בו ולהכיר בו – יש רגעים שבהם אומה ניצבת בפני שתי אפשרויות: להיות או לחדול. אנו מצויים כרגע במבחן כזה – ואין לי ספק איך הוא יסתיים: אנחנו נהיה אלה שננצח, אנחנו נהיה ואנחנו ננצח.

בשבועות הראשונים של המלחמה כתשנו את האויב בכתישה אווירית מאסיבית, ובימים האחרונים בעוצמה הולכת וגוברת, כדי לסייע לכוחותינו להיכנס קרקעית באופן הבטוח ביותר. חיסלנו אינספור מרצחים, כולל רבי-מרצחים, השמדנו אינספור מפקדות ותשתיות טרור – אנחנו רק בתחילת הדרך.

המלחמה בתוככי הרצועה תהיה קשה וארוכה – ואנחנו ערוכים לה. זאת מלחמת העצמאות השנייה שלנו. נילחם על הגנת המולדת. נילחם ולא ניסוג. נילחם ביבשה, בים ובאוויר. נשמיד את האויב מעל הקרקע, ומתחת לקרקע. נילחם וננצח.

יהיה זה ניצחון של הטוב על רע, של האור על החושך, של החיים על המוות. במלחמה הזאת אנחנו עומדים יחד איתנים, מלוכדים מאי פעם, בטוחים בצדקת דרכנו. זוהי משימת חיינו. זוהי גם משימת חיי.

בשמכם, בשם כולנו, אני מתפלל לשלום חיילינו: "יִתֵּן ה' אֶת אוֹיְבֵינוּ הַקָּמִים עָלֵינוּ נִגָּפִים לִפְנֵיהֶם! יַדְבֵּר שׂוֹנְאֵינוּ תַּחְתֵּיהֶם, וִיעַטְּרֵם בְּכֶתֶר יְשׁוּעָה וּבַעֲטֶרֶת נִצָּחוֹן".

יחד נילחם, יחד ננצח".

שר הביטחון יואב גלנט: ״אזרחי ישראל, חיילי צה"ל שלוחמים כעת באוויר, בים, וביבשה, מחוץ לרצועת עזה ובתוך רצועת עזה, ולפני הכל, בני המשפחות השכולות וגם בני משפחות שאיבדו את יקיריהם במהלך הקרב ממש בשבוע האחרונים ומשפחות החטופים. אין רגע אחד שאינני חושב עליכם, אין רגע אחד שכאשר אני בא לשקול את אישור התוכניות המבצעיות, את הפעולה של הכוחות, אינני לוקח בחשבון את הנושא הזה. ביממה האחרונה, עברנו שלב, העוצמה של האש שניתחה לאויב היא כזו שהרעידה את האדמה ברצועת עזה, והיא שונה מכל מה שחווה החמאס מאז היווסדו ועד היום.

כוחות צה"ל מתמרנים במקומות הרלוונטיים ופוגעים במערכי החמאס בעת הזו מעל האדמה, ומתחת לאדמה, מהאוויר, מהיבשה ומהים. חמאס סופג מהלומות קשות מאוד שלא ידע כמותם. ביקרתי היום בכוחות המלווים והתוקפים במערכי האוויר ובמערכי המודיעין. ראיתי כיצד נותנים את מעטי האש ומעטי המודיעין לכל כוח שמתמרן בתוך רחבי הרצועה.

הפעולה הזו מביאה לדייקנות, לקטלניות ולעוצמה גדולה מאוד שלוקחת בחשבון את כל מה שעושים הכוחות. ואני רוצה לומר לכם, יש לי אמון מוחלט, ברמטכ"ל, בקציני צה"ל, במפקדי צה"ל, בלוחמים, בכל זרועות הלחימה, בראש השב"כ ואנשיו, בראש המוסד ואנשיו – יחד, מערכת הביטחון תגיע להישג. ואני בוטח שהאנשים הללו, הלוחמים בשטח, ועד הרמטכ"ל יביאו אותנו לניצחון.

גם בעת הזו, צה"ל ערוך בכל הגזרות, בצפון, במרכז ובדרום. אין לנו עניין להרחיב את המלחמה אבל אנחנו ערוכים, חיל האוויר משקיע רק חלק קטן מכוחו בלחימה בעזה, הוא ערוך לכל משימה נוספת אחרת. לצד המאמץ החשוב הזה, המאמץ המלחמתי, אנחנו מקיימים מאמצים חשובים אחרים שעיקרם העורף האזרחי, קווי העימות והדאגה לאזרחים בכל אשר הם עושים, מחיילי המילואים שנמצאים בחזית דרך יישובי קווי העימות ועד אלו שפונו מבתיהם, אנחנו עוסקים בנושא ומטפלים בו במאמץ משלים.

כמה מילים על נושא החטופים – אנחנו עושים כל מאמץ על מנת להשיב את החטופים אלינו בחזרה אל ארצנו, זה מאמץ מורכב מאד, זו התמודדות עם מציאות שלא ידענו כמותה בעבר, אנחנו נכונים לעשות את כל שנדרש על מנת להביא אותם, זו איננה משימה משנית, זו משימה בעלת חשיבות עליונה ואנחנו מחויבים לנושא הזה.

אנחנו יודעים עם מי אנחנו מתמודדים, אנחנו מתמודדים עם ארגון רצחני שרצח ילדים בכוונת תחילה, שאנס נשים, ששידר לבני משפחות את תמונת הרצח בזמן אמת ולכן אל נשלה את עצמנו, האויבים שלנו לא מחפשים פתרונות הומניטריים, הם מחפשים להסיר מעצם את לחץ המלחמה, המאמץ להשיב היקירים לכם הוא מאמץ חשוב ומרכזי עבורנו, ככל שיגבר הלחץ הצבאי, ככל שתגבר עוצמת האש וככל שנכה יותר קש את החמאס, כך גדל להביא אותו למצב שבו יסכים להגיע לפתרונות שיאפשרו לנו את ההגעה אל יקיריכם, אל חברינו, יקירינו ואהובנו.

ולקראת סיום – זו לא תהייה מלחמה קצרה, זו מלחמה ארוכה ונידרש בה לאורך רוח, לתעצומות נפש, כפרטים כציבור, כהנהגה ובראש אלה שיידרשו לתעצומות נפש כוחות הביטחון, זו מלחמה על הבית, זו מלחמת אין ברירה, זה או אנחנו או הם. אני חייב להוביל את מערכת הביטחון בשם מדינת ישראל לניצחון על החמאס״.

השר בני גנץ: ״החברה הישראלית חוותה אסון מהגדולים בתולדותיה – ובעקבותיו אנו עומדים ונלחמים ביחד. אנחנו מנהלים את המלחמה בנחישות ובאחריות, כדי שהמציאות בדרום תשתנה מהיסוד, ויוגשם בשנית הצו – "לעולם לא עוד".

אנחנו פועלים מול ובכל הזירות, כדי שאויבינו בכל החזיתות יבינו את המסר. במקביל, אנו עושים כל מאמץ להחזיר את כל השבויים והנעדרים שנמצאים בעזה הביתה – ואני מדגיש – כל מאמץ. זו חובתנו המוסרית כישראלים, כיהודים, כמדינה, כהנהגה. המהלך הקרקעי, בצד המאמצים הנוספים, יכול לקדם אותנו גם להשבתם הביתה של החטופים.

כולנו – ראש הממשלה, שר הביטחון, קבינט ניהול המלחמה, הקבינט המורחב, וכל שדרת הפיקוד, מבינים את גודל השעה והאחריות האדירה המונחת על כתפינו. אנו גם מרגישים את הכאב והציפיות של אזרחי ישראל. אני באופן אישי נפגשתי עם משפחות השבויים והנעדרים, ואעמיד את עצמי לרשותן בכל עת. אני מבטיח – אין אמצעי שלא ננקוט בו כדי שישובו בנות ובנים לגבולם.

עלינו לזכור שמולנו ארגון חסר פני אנוש, שמשתמש בתינוקות ונשים כמגן אנושי בכדי להציל את עצמו. הם מנהלים מערכה פסיכולוגית – הם משקרים לעולם, הם מתעללים במשפחות, הם מנסים לקרוע את החברה הישראלית. והם ייכשלו. אנחנו נדאג במוקדם או במאוחר שכולם ישלמו את המחיר. רוצחי וחוטפי הילדים – הם בני מוות.

אני מבקש להודות לידידנו בעולם ובפרט לארה"ב, על הגיבוי והתמיכה. לצד זאת, חשוב שהעולם ידע – במלחמה הזו אין "שעון חול מדיני" – אלא שעון מבצעי, ומחויבות אנושית להשבת החטופים. נקשיב לידידינו, אך נעשה מה שנכון לנו.

אני קורא לעולם כולו להתרכז בלחץ על פושעי המלחמה שמחזיקים מעל 200 אזרחים, בהם תינוקות וקשישים, שלא זוכים לשום תנאים הומניטריים. פושעי מלחמה שמוכנים להקריב גם את תושבי רצועת עזה. חמאס הביא אסון על עצמו ועל החברה שאותה הוא מתיימר לייצג.

במלחמה הזו התמונה ברורה – זה רוע מוחלט מול צדק מוחלט. והצדק חייב לנצח. אני יודע שהוא ינצח, כי אני רואה את מפקדי צה"ל ואנשי זרועות הביטחון כולם – מהרמטכ"ל ועד אחרון הלוחמים, כל ראשי זרועות הביטחון ואנשיהם, עומדים איתן וכל כולם ממוקדים בעשייה המבצעית.
יש לי אמון מוחלט בהם, ביכולותיהם ובכך שלמרות המשא הכבד שרובץ על כתפיהם על שקרה ועל שיקרה, הם יביאו את הניצחון. כולנו – ההנהגה והחברה הישראלית ניצבים מאחוריהם ומחזקים את ידיהם.

אזרחי ישראל,
צ'רצ'יל אמר: "אנחנו נגן על המדינה שלנו, ויהיה המחיר אשר יהיה. נילחם בחופים, בנקודות הנחיתה, נילחם בשדות וברחובות, נילחם בגבעות. לעולם לא ניכנע". זה נכון גם לעם ישראל היום. במלחמת הקוממיות השנייה שלנו, אנחנו נילחם איפה שצריך, ומתי שצריך. לא נצא רק מחוזקים – אלא מאוחדים יותר. לעולם לא ניכנע או נעצור.

אין במלחמה הזו "מהלך" מנצח, אלא "תהליך" שבו ננצח. אנחנו נממש תהליך רב – שלבי שצפויים בו קשיים ומחירים כבדים. תהליך שהישגיו המבצעיים ייקחו זמן רב והשלמתו המלאה, כולל שיקום יישובי הנגב המערבי, תארך אף זמן רב יותר.

נזכור שעוצמתנו תלויה בכוחנו ובאחדותנו בשעת המלחמה, וגם אחריה. וכשעם ישראל מאוחד, כשאנחנו ביחד – אף אחד לא יכול לנצח אותנו״.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 תגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
חדשות כל העולם

בני משפחתו של רביד כץ ז"ל, איש חינוך מקיבוץ ניר עוז, קיבלה הודעה על רציחתו ומותו בטבח שבת השחורה. מאז ה-7 באוקטובר הוגדר כץ ז"ל כנעדר. משפחתו ספדה 'היה איש חינוך, איש ארץ ישראל היפה, אבא מדהים'.

מערכת n360

מוקדי החירום של משטרת ישראל, מגן דוד אדום והכבאות אינם זמין בעקבות מה שמסתמן כמתקפת סייבר. מוקד מד"א זמין בהודעת sms במספר הבא 052-7000-101.

מערכת n360

למרות המתח הרב סביב שחרור החטופים, הפעימה השלישית בשחרורם תחל בקרוב ותתקדם טוב יותר מהמתוכנן. עפ"י גורמים מדיניים. הציבור בישראל צפוי בשעות הקרובות לקבל בברכה 14 חטופים – נשים וילדים.

איתמר כהן

בהמשך להתרעה על חדירת כלי טיס עוין במרחב העיר אילת, מדובר בזיהוי שווא ואין חשש לאירוע ביטחוני.

איתמר כהן

לשכת ההסברה של חמאס: מספר ההרוגים הערבים ברצועת עזה עלה ל-14,854. מספר הפצועים עבר את ה-36 אלף. ישנם יותר מ-7000 נעדרים מתחת להריסות המבנים.

מערכת n360

דיווח מורט עצבים: אחרי ציפיות של מדינה שלמה, בערוצים המרכזיים מדווחים כי לא כל שמות הילדים הופיעו ברשימת המשוחררים בעיסקה שאמורה לצאת לפועל מחר. שם של ילדה שאינה ברשימה אוזכר בטלוויזיה עד לבקשת ראש הממשלה לאיפוק בפרסומים.

בכיר בממשלה מבהיר "לא תהיה הפסקת אש לפני שישי"

ראש המל"ל הודיע: שחרור החטופים נדחה לא לפני שישי

13 יתרונות מדהימים של שמן זית ואזהרה אחת חשובה שאולי לא ידעתם

ניוז 360 news
עכשיו 16:13, יום שלישי (28.11)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה