ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ, חם ברשת

יוסי דגן בהודעה חריגה בשבת: "חמאסניקים תקפו – מגבה לחלוטין את היורה!"

באישור מיוחד של רב השומרון הרב אליקים לבנון פרסם ראש המועצה יוסי דגן באופן חריג הודעה מהשטח – בשבת, כדי להזים הפייק ניוז על הארוע ליד רחלים. דגן הבהיר בסירטון: "מדובר במשפחה שהותקפה ליד המטע שלהם בידי עשרות חמאסניקים – אני מגבה את הלוחם שירה לחלוטין!" דגן הוסיף: "המסיק משמש נקודת יציאה לטרור – לא היו מאפשרים מסיק לחמאסניקים מבית חנון 300 מ' מבארי"

אירוע ביטחוני חמור השבת סמוך לישוב רחלים שבשומרון: בני משפחה שסיירו ליד המטע החקלאי שלהם סמוך לישוב, הותקפו בידי פורעים חמאסניקים שהגיעו לקרבת הישוב בחסות מסיק הזיתים. במועצת שומרון מדגישים כי לדברי הקצינים בשטח לא מדובר במסיק שתואם.

הפורעים החמאסניקים מהכפר סאוויה הסמוך תקפו את בני המשפחה באבנים וסלעים וסיכנו את חייהם.

אחד מבני המשפחה, לוחם צה"ל המוצב בגבול הצפון אשר יצא לשבת לחופשה, ביצע ירי הגנתי וחילץ את בני המשפחה ממטר האבנים והסלעים. לטענה מאוחרת של הפורעים, אחד הפורעים נפגע ונהרג.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן הגיע למקום בשבת מיד עם היוודע האירוע יחד עם קציני הביטחון של המועצה האזורית שומרןן ויחד איתם תחקר ארוכות את האירוע תוך שיח רציף עם המפקדים השטח, עם רכז הביטחון של הישוב ועם האזרחים שניצלו מהאירוע.

לאחר שפורסמו הודעות ברשתות החברתיות עלילות שהפיצו הרש"פ והחמאס לפיהם המתנחלים ירו בעימות במסיק, באישור מיוחד של רב השומרון הרב אליקים, פרסם ראש מועצת שומרון יוסי דגן הודעה מיוחדת לתקשורת שצולמה ביישוב רחלים כדי להזים את הדברים. בהודעה הבהיר דגן בוידאו כי מדובר במשפחה שהותקפה ובלוחם צה"ל שהגן עליהם. דגן דרש להפסיק השנה באופן מיידי את המסיק בקרבת הישובים ביו"ש, אשר משמש כפלטפורמה להוצאת טרור.

מתיעוד בפייסבוק שהעלו אנשי החמאס, נראה המחבל הפצוע מיד לאחר הירי שרוע על הרצפה, כשליד כף ידו אבן גדולה, וכן בסירטון נראה מחבל נוסך שמגיע במיידי לטפל בו כשגם בידו אבן גדולה.

בירוק- נקודות המסיק ללא תיאום ואישור צבאי. באדום- דרך הביטחון של הישוב.

ארגוו הטרור הנאצי חמאס מיהר להוציא הודעת אבל לזכרו של "השהיד" ההרוג. גם תנועת הטרור פתח' פרסמה מודעת אבל לזכר המחבל וכינתה אותו "שהיד גיבור".

במודעה נראים לצד תמונתו והלבשתו במדים עם דגל אש"ף, גם מחבלי פתח' עם סרט על המצח בצעי הפתח' שחוטפים חייל צה"ל.

בתמונה: המחבל ההרוג עם האבן שהשליך על המשפחה עדיין בידו ומתקרב אליו מחבל נוסף עדיין עם אבן שהתכוון להשליך על המשפחה.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר בסירטון – ההוגעה החריגה לתקשורת: "שבת שלום לכולם, ההודעה לתקשורת הזאת יוצאת באופן חריג, באישור של רב השומרון, הרב אליקים לבנון. פעם ראשונה בחיי שאני עושה דבר כזה, אישור הרב לבנון ניתן כתוצאה מסכנת החיים שיכולה להיווצר בעקבות הפצת הפייק ניוז והשקרים בתקשורת. אני נמצא כאן ברחלים יקח עם קב"ט המועצה האזורית שומרון, תחקרתי כאן יחד עם קציני צה"ל את כלל הגורמים, כולל האנשים שהיו בשטח, האירוע הזה הוא אירוע פשוט. מדובר במשפחה נורמטיבית, טובה, תושבת היישוב, האבא איש חינוך, הבן לוחם קרבי בצה"ל בחופשת שבת, יצאו לכיוון המטע שלהם בצמוד ליישוב, והותקפו ע"י עשרות פורעים חמסניקים באבנים ובסלעים בשטח הצמוד למטע שלהם. מדובר בלוחם בחופשה שירה באוויר כדי להגן על חיי אביו ואחיו הקטנים, ירה 2 יריות באוויר, מאוחר יותר ירי לכיוון הרגלים, ודיווח על כך למפקדו בזמן אמת. אני אומר בצורה ברורה, הפרטים פשוטים וברורים – משפחה שהותקפה ואני מגבה בצורה מלאה את הלוחם בחופשה שהגן על חייו וחיי משפחותו ונהג כפי שצריך. כעת בזמן ההלוויה המשפחה של המחבל, שנורה או לא נורה, אני לא יודע – כי הם חטפו את הגופה.
אחיו משלהב את הקהל עם דגל חמאס וקורא לרצוח את היהודים עם סיסמאות של חמאס. גם בשטח בתיעוד שהמחבלים הוציאו מופיע המחבל שוכב על הרצפה שאבן לידו, וגם המחבל שבא לעזור לו מיד שנפגע אוחז סלע בידו. אני מגבה בצורה מלאה את מי שירה!"

ראש מועצת שומרון יוסי דגן דרש בהודעה מרחלים להפסיק השנה באופן מיידי את המסיק ליד ישובים ביו"ש, משום שהפכו לבסיסי יציאה לטרור:

"אני קורא מכאן לפיקוד הצבאי הבכיר: לא הייתם נותנים למחבלים נאצים מבית חאנון,לצאת למסיק לא מתואם צמוד ליישוב בארי בעוטף עזה בשום אופן!
אתם גם לא יכולים לתת למחבלים של החמאס מהכפר סאוויה כאן ליד למסוק 300 מ' ליד רחלים, קל וחומר שזה לא מתואם.
אני קורא לפיקוד הבכיר להפסיק מיד את המסיק ליד היישובים. כל השנים זה מסיק של עלילות ושקרים, ועכשיו זה משמש לתצפיות וליציאה לפגיעה ביהודים וטרור – אנחנו לא ניתן שיהיה כאן טבח כמו שהיה בדרום.
מה שהיה לא יהיה יותר!
אני דורש משר הביטחון והמפיקוד הבכיר להפסיק את המסיק, לא ניתן להסתכן בכל שישפך כאן דם לחינם" – דברי דגן.
בהלווית ההרוג שנערכה בכפר סאוויה קוראים המונים כי "כולנו חיילי מוחמד דף" וקוראים לכל מי שיש לו נשק להוציא אותו ולהרוג יהודים.
אחיו של ההרוג נישא על כתפיים עם דגל חמאס והסית לרצוח יהודים.
ביציאה מבית החולים אחיו של ההרוג הלהיב את ההמון בקריאות: "מסלפית הגאה מצדיעים לאבו עוביידה" (אבו עוביידה הוא דובר חמאס).
לאחר ההלוויה כוחות ימ"ר ש"י במשטרה עצרו את האח החמאסניק המסית.

דגן מסביר את האירוע ומייד לאחר מכן הלוויה של המחבל בו אחיו של המחבל קורא קריאות בעד החמאס.
לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
דסק חרבות ברזל

צה"ל מגביר את הלחץ על הנהגת חמאס ומפרסם סדרת קלפים עם רשימת החיסול של בכירי המרצחים. פעולה דומה עשו כוחות צבא ארצות הברית במצוד אחרי סדאם חוסיין ואחרי אוסמה בן-לאדן באפגניסטן. האם הלחץ הפסיכילוגי על החמאס יעבוד?

חדשות כל העולם

התחממות בגיזרה בין סין לארה"ב, עם טענות היום של הסינים על הימצאות ספינת קרב אמריקאית בגבולות המים הטריטוריאליים שלה בדרום סין. הצי הימי האמריקאי אמר בתגובה כי ה-USS גבריאל גיפורדס מבצעת תמרונים שגרתיים.

חדשות כל העולם

לא הספיקה הקורונה? וירוס סיני שפוגע במערכת הנשימה של ילדים התחיל להתפשט בעולם. על פי הדיווחים הוירוס המסתורי התגלה במספר מקרים אצל ילדים בדנמרק, הולנד וארצות הברית.

חדשות כל העולם

קייב – חקירה שמתקיימת באוקראינה, סביב אירוע שבו שני חיילים אוקראינים הוצאו לכאורה להורג ע"י כוח צבא רוסי וזאת למרות שנכנעו. גורמים אוקראינים אמרו שזה לא מקרה בודד של הוצאה להורג של אוקראינים ע"י כוח רוסים.

חדשות כל העולם

דיצה היימן: "תנאים של רעב היכולות של הגוף לשרוד את זה הולכות וקטנות. זו סכנת חיים". יוכבד ליפשיף: "הייתי 17 יום במנהרות – פחדו שאני אגרום למגפה במנהרות כי הייתי חולה. התנאי מחייה היו מאוד קשים, החמצן בתעלות הולך ואוזל וישנו הפחד שהם ינקמו בחטופים".

חדשות כל העולם

האזרחים המשוחררים שנחטפו ע"י החמאס מתחילים לדבר בפומבי לראשונה הערב בכיכר החטופים בתל אביב. הערב לראשונה ילנה טרופנוב (50) שנחטפה ושוחררה נאמה באירוע התמיכה וקראה לשחרר את החטופים עכשיו. בנה של ילנה טרופנוב שבוי עדיין על ידי החמאס.

מיה גורן מקיבוץ ניר עוז נרצחה בשבי – הגופה בידי החמאס

תיעוד מרגש: תושב ירושלים בשנות השבעים חולץ כשהוא תשוש מואדי סמוך

דיווח סעודי: תקיפה ישראלית בתימן על מחסני טילים של החות׳ים

ניוז 360 news
עכשיו 12:00, יום שלישי (5.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה