ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ, חם ברשת

בצל המלחמה: השימוש הציני של רכזי המחלקה היהודית בשב"כ במתיחות הבטחונית

רכזי המחלקה היהודית בשב"כ התחזו היום (רביעי) לאנשי הביטחון הישוביים בגוש שילה, וביצעו סיור נרחב בתוך הישובים בג'יפ ממוגן שעליו מתנוססת לשם ההסוואה מדבקה גדולה עם הכיתוב "ביטחון גבעות", בדומה לרכבי הביטחון ביישובי הגוש. תושבים באזור מדווחים כי חרף המלחמה, בשב"כ רק הגבירו את פעילותם כנגד התושבים בשבוע האחרון. "גם אחרי טבח המוני, בעיני השב"כ המתיישבים הם האויב"

שיא חדש ברדיפת המתיישבים: רכזי המחלקה היהודית בשב"כ, ביניהם רכז השב"כ האזורי המכונה "וינטר", התחזו היום (רביעי) לאנשי הביטחון הישוביים בגוש שילה, וביצעו סיור נרחב בתוך הישובים בג'יפ ממוגן שעליו מתנוססת לשם ההסוואה מדבקה גדולה עם הכיתוב "ביטחון גבעות", בדומה לרכבי הביטחון ביישובי הגוש.

התושבים שהבחינו בג'יפ שמתצפת על בתי תושבים בישוב, סברו בתחילה כי מדובר באחד מרכבי הביטחון שמשמשים את כיתות הכוננות וחיילי גדוד ההגמ"ר שמוצבים בישובים, אך הופתעו לראות כי מתוך הג'יפ עם הכיתוב "ביטחון גבעות" יצאו רכזי המחלקה היהודית בשב"כ שבאו לבלוש אחר התושבים.

הדבר הביא לזעם רב בקרב התושבים באזור, שהזעיקו את רכז הביטחון האזורי למקום שהוריד את המדבקה מרכב השב"כ וביקר אותם בחריפות על הפגיעה שיצרו באמון התושבים.

לדברי התושבים, "מאז תחילת המלחמה, אפילו בשמחת תורה כשכל המדינה עדיין היתה בכאוס ויישובי העוטף היו מלאים במחבלים, אנשי המחלקה היהודית בשב"כ רק הגבירו כאן את פעילותם כנגד התושבים וכיתות הכוננות".

"הרדיפה האבסורדית של השב"כ אחרי ציבור המתיישבים לא חדשה לי, אבל הפעם באמת שנשברו פה שיאים חדשים", מספר אחד התושבים.
כבר בשבת התחילו כאן התקפות המוניות מצד הכפרים הערביים, וחיילי המילואים כאן נאלצו להדוף אותם בירי חי. העובדה שאנחנו נמצאים במלחמה לא הזיזה לבלשי ימ"ר ש"י ורכזי השב"כ, שכבר במוצש הגיעו לשטח, צילמו תרמילים וזימנו את קצין הביטחון האזורי לתחקיר.
תושבים רבים אף קיבלו שיחות אזהרה ואיומים בימים האחרונים, ולחלק אף נאמר כי בשב"כ פועלים לשלילת רישיון הנשק האישי שלהם. גם אחרי טבח המוני השב"כ פשוט החליט במודע להפקיר את הביטחון שלנו וסימן אותנו כאויב האמיתי".

תושב אחר ביקר בחריפות את התחזותם של אנשי המחלקה היהודית בשב"כ לכוחות הביטחון האזרחיים: "אנחנו בעיצומה של מלחמה, חצי מגברי הישובים כאן מגוייסים והחלק השני עסוק בהגנה ובשמירות. אנחנו עובדים כאן מסביב לשעון על תגבור רכבי הביטחון באזור ויצירת קשר אישי בין גורמי הביטחון לתושבים כדי להביא לשיתוף פעולה מיטבי בזמן אירועים ביטחוניים, ובמקום להפנות את המלחמה כלפי המחבלים בכפרים מסביב, עושים בשב"כ שימוש ציני במצב הביטחוני ומנצלים את המתיחות והאמון של התושבים במערכת הביטחון כדי להסתובב בין הבתים ולהתנכל לתושבים", תקף.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
דסק חרבות ברזל

הסעודים מדווחים: ישראל תקפה אמש מחסני טילים מדויקים וכטב״מים בצנעא, בירת תימן ומעוז החות׳ים. לפי הדיווחים יש נזק עצום למחסן ולאזור! התקיפה מגיעה אחרי התגרות ארוכה של החות'ים ושיגור טילים וכטבמים לעבר ישראל.

מערכת n360

הזרוע הצבאית של ארגון הטרור הפרה את הפסקת האש לראשונה מאז ההפוגה ושעות לפני קיומה של הפעימה החמישית בשחרור החטופים הישראלים. מדובר צה"ל הודיעו שהפסקת האש הופרה ביותר מתקרית אחת, שלוש מטענים שהופעלו בסמיכות לכוחות צה"ל בצפון הרצועה וירי לעבר הכוח. פצועים קל לכוחותנו.

חדשות כל העולם

בני משפחתו של רביד כץ ז"ל, איש חינוך מקיבוץ ניר עוז, קיבלה הודעה על רציחתו ומותו בטבח שבת השחורה. מאז ה-7 באוקטובר הוגדר כץ ז"ל כנעדר. משפחתו ספדה 'היה איש חינוך, איש ארץ ישראל היפה, אבא מדהים'.

מערכת n360

מוקדי החירום של משטרת ישראל, מגן דוד אדום והכבאות אינם זמין בעקבות מה שמסתמן כמתקפת סייבר. מוקד מד"א זמין בהודעת sms במספר הבא 052-7000-101.

מערכת n360

למרות המתח הרב סביב שחרור החטופים, הפעימה השלישית בשחרורם תחל בקרוב ותתקדם טוב יותר מהמתוכנן. עפ"י גורמים מדיניים. הציבור בישראל צפוי בשעות הקרובות לקבל בברכה 14 חטופים – נשים וילדים.

איתמר כהן

בהמשך להתרעה על חדירת כלי טיס עוין במרחב העיר אילת, מדובר בזיהוי שווא ואין חשש לאירוע ביטחוני.

מרגש: החיילת אורי מגידיש בסרטון ראשון מאז החילוץ

אחרי ההודעה הדרמטית של חמאס: צה"ל מפרסם – אלו חמשת הבכירים שחוסלו

דבקות במטרה מהי | יוסי סולומון

ניוז 360 news
עכשיו 16:47, שבת (2.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה