ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

נשיא ארצות הברית למייסד איחוד הצלה: ״לא צריך להיות יהודי כדי להיות ציוני״

פסגת הנשיאים – חרבות ברזל: נשיא ומייסד איחוד הצלה אלי ביר נפגש היום עם נשיא ארצות הברית במהלך ביקורו בישראל. אלי ביר: ״נשיא ארצות הברית נפרד ממני כשאמר משפט שאני לא אשכח אף פעם: ״לא צריך להיות יהודי כדי להיות ציוני.״

נשיא ארצות הברית ג׳ו בידן נחת הבוקר בישראל. מיד לאחר פגישתו עם ראש הממשלה וקבינט המלחמה, פגש הנשיא את נציגי משפחות החטופים, ניצולי הטבח ואת נשיא ומייסד איחוד הצלה אלי ביר.

״הנשיא חיבק אותי,״ מספר אלי ביר. ״התרגשתי מאוד, דמעתי. הוא רצה לדעת בדיוק מה סיפרו לי מתנדבי איחוד הצלה, שהיו מהדקות הראשונות באזורי הלחימה בדרום.

סיפרתי לו שיש לנו 7,000 מתנדבים, מלאכים כתומים, מכל גווני הקשת של החברה בישראל: מוסלמים, נוצרים, חרדים, חילונים, נשים וגברים, שברגע ששמעו שמשהו קורה, עוד לפני שידעו את גודל האסון, עזבו הכל ורצו אל תוך התופת, הצילו חיים תחת אש וסיכנו את חייהם בשביל להציל אחרים.

כמו כן סיפרתי לנשיא שיש לנו מתנדבים פצועים וחטופים ושני מתנדבים יקרים ערבי ויהודי שנרצחו תוך כדי שהעניקו סיוע לפצועים. הוא התרגש מאוד ואמר לי שהוא יודע אישית מה זה אובדן והוא כואב את הכאב של כל עם ישראל באופן אישי.

אמרתי לו שאני גאה להיות יהודי ואני אוהב אותו ומודה לו על התמיכה שלא ראינו כמותה מאז קום המדינה.

״נשיא ארצות הברית היה בהלם ממה שסיפרתי לו על מעשי הזוועות בהם נתקלו המתנדבים״. הוסיף ביר. ״הוא ביקש ממני למסור תנחומים למשפחות המתנדבים השכולות והודה בשם העם האמריקאי למתנדבי איחוד הצלה ולתומכים הרבים ומסר את התפעלותו ממסירותם הרבה.

נשיא ארצות הברית נפרד ממני כשאמר משפט שאני לא אשכח אף פעם: ״לא צריך להיות יהודי כדי להיות ציוני.״

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
דסק חרבות ברזל

צה"ל מגביר את הלחץ על הנהגת חמאס ומפרסם סדרת קלפים עם רשימת החיסול של בכירי המרצחים. פעולה דומה עשו כוחות צבא ארצות הברית במצוד אחרי סדאם חוסיין ואחרי אוסמה בן-לאדן באפגניסטן. האם הלחץ הפסיכילוגי על החמאס יעבוד?

חדשות כל העולם

התחממות בגיזרה בין סין לארה"ב, עם טענות היום של הסינים על הימצאות ספינת קרב אמריקאית בגבולות המים הטריטוריאליים שלה בדרום סין. הצי הימי האמריקאי אמר בתגובה כי ה-USS גבריאל גיפורדס מבצעת תמרונים שגרתיים.

חדשות כל העולם

לא הספיקה הקורונה? וירוס סיני שפוגע במערכת הנשימה של ילדים התחיל להתפשט בעולם. על פי הדיווחים הוירוס המסתורי התגלה במספר מקרים אצל ילדים בדנמרק, הולנד וארצות הברית.

חדשות כל העולם

קייב – חקירה שמתקיימת באוקראינה, סביב אירוע שבו שני חיילים אוקראינים הוצאו לכאורה להורג ע"י כוח צבא רוסי וזאת למרות שנכנעו. גורמים אוקראינים אמרו שזה לא מקרה בודד של הוצאה להורג של אוקראינים ע"י כוח רוסים.

חדשות כל העולם

דיצה היימן: "תנאים של רעב היכולות של הגוף לשרוד את זה הולכות וקטנות. זו סכנת חיים". יוכבד ליפשיף: "הייתי 17 יום במנהרות – פחדו שאני אגרום למגפה במנהרות כי הייתי חולה. התנאי מחייה היו מאוד קשים, החמצן בתעלות הולך ואוזל וישנו הפחד שהם ינקמו בחטופים".

חדשות כל העולם

האזרחים המשוחררים שנחטפו ע"י החמאס מתחילים לדבר בפומבי לראשונה הערב בכיכר החטופים בתל אביב. הערב לראשונה ילנה טרופנוב (50) שנחטפה ושוחררה נאמה באירוע התמיכה וקראה לשחרר את החטופים עכשיו. בנה של ילנה טרופנוב שבוי עדיין על ידי החמאס.

מיה גורן מקיבוץ ניר עוז נרצחה בשבי – הגופה בידי החמאס

תיעוד מרגש: תושב ירושלים בשנות השבעים חולץ כשהוא תשוש מואדי סמוך

דיווח סעודי: תקיפה ישראלית בתימן על מחסני טילים של החות׳ים

ניוז 360 news
עכשיו 12:00, יום שלישי (5.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה