ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

חוזרים לחיים: במרכז הרפואי שיבא נפתח היום המרכז לשיקום נפגעי מלחמה

בטקס שנערך היום, במעמד רעיית נשיא המדינה, מיכל הרצוג, פרופ׳ יצחק קרייס, מנהל המרכז הרפואי שיבא, פרופ׳ אמתי זיו מנהל בית החולים השיקומי בשיבא ועו״ד עידן קלימן, יו״ר ארגון נכי צה״ל.

פרופ׳ יצחק קרייס אמר היום בפתיחת המרכז לשיקום נפגעי מלחמה: ״במידה רבה הסיפור של המקום הזה הוא סיפורה של המדינה. המטרה היא להחזיר אתכם לחיים מלאים ולהצעיד את ישראל קדימה ולחזור להיות מדינה משגשגת, מצליחה ואיתנה.״

מרכז השיקום החדש הינו מרכז ייעודי לטיפול בפצועי מלחמה. המרכז כולל 36 מיטות שיקום נוספות, והוא ערוך להתרחב ולקלוט מספר גדול יותר של פצועים, ככל שיידרש לכך.

פרופ' אמתי זיו, מנהל בית החולים השיקומי המשולב בשיבא: "השיקום הולך להיות האתגר הלאומי הגדול ביותר של מדינת ישראל בעשורים הבאים. המרכז הרפואי שיבא ליווה את פצועי צה"ל ומלחמות ישראל עוד מימיה הראשונים של המדינה. בעשרות השנים שחלפו מאז, רכש שיבא ניסיון שלא יסולא בפז בטיפול בעשרות אלפי נפגעי פעולות איבה ומלחמות, והפך לנושא הדגל של הרפואה השיקומית, בהיותו המרכז השיקומי הגדול ביותר בארץ ומהמובילים בעולם בתחום זה. מסעם של הפצועים ובני משפחותיהם רק התחיל. אנחנו נהיה כאן איתם ובשבילם, נעטוף ונלווה אותם לאורך תהליך השיקום הארוך ולמשך כל שארית חייהם".

בית החולים השיקומי המשולב הוא בית חולים משוכלל המשלב טכנולוגיות מתקדמות ומומחים ומומחיות בתחום השיקום, ומוביל גישה שיקומית הוליסטית, שמתייחסת לשיקום המטופל הן מההיבט הפיזי והן מההיבט הנפשי – עד לחזרתו לתפקוד מיטבי.

הפצועים יקבלו מעטפת טיפולית מתקדמת שכוללת מרחבי טיפול פיזיותרפיים, ריפוי בעיסוק, הידרותרפיה וטיפולים המשלבים טכנולוגיות חדשניות כמו מציאות מדומה, רובוטים ועוד.

פרופ' ישראל דודקביץ, מנהל האגף לרפואה שיקומית בבית החולים השיקומי המשולב בשיבא, שעומד בראש המרכז החדש: "אנו רואים בשיקום פצועי המלחמה חלק ממשימתנו הלאומית. הדרך לשיקום פיזי ונפשי היא ארוכה, ואנו נגייס את הניסיון רב-השנים של מומחי ומומחיות השיקום בבית החולים השיקומי המשולב כדי להעניק לפצועים את המעטפת הטיפולית והרגשית המקיפה ביותר, שתאפשר להם לחזור לחיי השגרה בהקדם האפשרי".

עו"ד עידן קלימן, יו"ר ארגון נכי צה"ל: "ההבנה כי מציאות החיים כפי שהכרת לפני הפציעה בקרב משתנה לוקחת זמן. כך שישנה חשיבות עליונה למסגרת הטיפולית אליה מגיע הפצוע כבר בשלב הראשון. במחלקות כמו המחלקה לפצועי מלחמה שנפתחה הבוקר במרכז הרפואי שיבא יש את התמיכה והעטיפה לה זקוק הפצוע ואנו מעודדים ומקווים שכך יפעלו בתי חולים נוספים."

(קרדיט: יחידת הצילום שיבא)
לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
דסק חרבות ברזל

בדקות האחרונות מופץ דיווח על נפילתו בתמרון הצבאי בעזה. מדובר בבנו של שר. דיווח נוסף מעודכן מיד. עד כה נפלו בקרבות בתוך עזה יותר מ-86 חיילים.

דסק חרבות ברזל

צה"ל מגביר את הלחץ על הנהגת חמאס ומפרסם סדרת קלפים עם רשימת החיסול של בכירי המרצחים. פעולה דומה עשו כוחות צבא ארצות הברית במצוד אחרי סדאם חוסיין ואחרי אוסמה בן-לאדן באפגניסטן. האם הלחץ הפסיכילוגי על החמאס יעבוד?

חדשות כל העולם

התחממות בגיזרה בין סין לארה"ב, עם טענות היום של הסינים על הימצאות ספינת קרב אמריקאית בגבולות המים הטריטוריאליים שלה בדרום סין. הצי הימי האמריקאי אמר בתגובה כי ה-USS גבריאל גיפורדס מבצעת תמרונים שגרתיים.

חדשות כל העולם

לא הספיקה הקורונה? וירוס סיני שפוגע במערכת הנשימה של ילדים התחיל להתפשט בעולם. על פי הדיווחים הוירוס המסתורי התגלה במספר מקרים אצל ילדים בדנמרק, הולנד וארצות הברית.

חדשות כל העולם

קייב – חקירה שמתקיימת באוקראינה, סביב אירוע שבו שני חיילים אוקראינים הוצאו לכאורה להורג ע"י כוח צבא רוסי וזאת למרות שנכנעו. גורמים אוקראינים אמרו שזה לא מקרה בודד של הוצאה להורג של אוקראינים ע"י כוח רוסים.

חדשות כל העולם

דיצה היימן: "תנאים של רעב היכולות של הגוף לשרוד את זה הולכות וקטנות. זו סכנת חיים". יוכבד ליפשיף: "הייתי 17 יום במנהרות – פחדו שאני אגרום למגפה במנהרות כי הייתי חולה. התנאי מחייה היו מאוד קשים, החמצן בתעלות הולך ואוזל וישנו הפחד שהם ינקמו בחטופים".

תיעוד מעייני התותחן: ירי של מעל ל-100 אלף פגזים מתחילת התמרון הקרקעי

טרגדיה ברמת גן: פרסומים על אירוע חריג הובילו לבהלה – וזו הידיעה המצערת

תסמונת הריאה הלבנה – וירוס סיני מתפשט בעולם, מה אנחנו יודעים והאם צריכים לדאוג?

ניוז 360 news
עכשיו 7:45, יום ראשון (10.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה