ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

נשות גוש שילה הפגינו מול נתניהו: "לא נסכים לחקירת רכזי הביטחון וכיתות הכוננות" – המשטרה פיזרה את ההפגנה

משטרת ישראל פיזרה לפני זמר קצר (שלישי) הפגנה של כ- 20 נשים תושבות גוש שילה אשר הפגינו בסמוך לתל שילה שם נמצא כעת ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו, המבקר במקום כחלק ממסע הקמפיין של תנועת הליכוד.

התושבות, מחו על כך שחברי כיתת הכוננות של היישובים ורכזי הביטחון נמצאים מזה מספר שבועות תחת חקירה בעקבות אירוע ביטחוני שהתרחש בחודש שעבר בו נדקר צעיר יהודי תושב המקום בידי מחבלים, דבר שגרר את הקפצת כוחות הביטחון האזרחיים לאירוע.

לאחר זמן ההפגנה פוזרה על ידי כוחות המשטרה, שפיזרו את הנשים מהמקום. הנשים המשיכו את ההפגנה בצומת סמוכה.

הנשים נשאו שלטים בהם הם מחזקים את חברי כיתת כוננות "כיתת הכוננות היא השכפ"ץ שלנו" נכתב באחד השלטים ו"לוחמים לא עבריינים" בשלט נוסף. כמו כן נכתב באחד השלטים "לוחמים נחקרים ומחבלים צוחקים".

כתוצאה מההפגנה, מקווים בגוש שילה כי ראש הממשלה, המכהן גם כשר הביטחון, יירתם לטיפול בעניין ויסייע לסיים את החקירה נגד אנשי הביטחון של הישובים.

קרדיט צילומים וסרטונים: עדי יהב

אחת המפגינות הסבירה את מטרת ההפגנה וסיפרה על השתלשלות הדברים. "לפני כמה שבועות היה אירוע ביטחוני על יד היישוב שלנו. נער משלנו נדקר, ובעקבות זה התפתח אירוע מאוד קשה בין ערבים לבין חיילים וכיתת הכוננות שלנו, ובצורה בלתי אחראית לקחו להם את הטלפונים האישיים שלהם. זאת אומרת, שהם לקחו את הטלפון שאנחנו אמורים להתקשר אליו, אם ח"ו נכנס מחבל נכנס לישוב, אך כעת אין לנו למי להתקשר. הפקירו את כל האנשים שבישובים כאן בגלל החקירה שבודקת מה הם עשו" הוסיפה המפגינה.

מפגינה נוספת הוסיפה כי "מאז יש פה פיגועים רבים לאורך כל הצמתים, הנוער שלנו ואנחנו מפחדים לעמוד פה בטרמפים ולעמוד בצמתים. אנחנו מרגישים מופקרים, ושאף אחד לא אחראי עלינו ושראש הממשלה בא לדבר פה על כל מיני עניינים אבל אנחנו לא מקבלים תוצאות בשטח".

"בינתיים אין טלפונים ניידים ואין אחריות פה על תושבי מדינת ישראל שמשרתים ועושים ובכל זאת מתנהגים אלינו כמו אזרחים סוג ג' לאנשים שעושים פה למען המדינה. בהמשך הוסיפה אותה המפגינה כי "חברי כיתת כוננות הם היו חלק מהצבא ומתייחסים אליהם היום כחלק מחוליות המחבלים. זה הפוך ממה שצריך להיות".

תושבת נוספת מגוש שילה שהפגינה במקום אמרה במהלך ההפגנה כי הם מפחדים לישון בבית שלהם כל עוד כיתת הכוננות לא יכולה לתפקד כמו שצריך "אנחנו דורשים להחזיר את הלגיטימציה לכיתת הכוננות שלנו, לאנשים שאחראים לשמור על הביטחון שלנו ושל הילדים שלנו. כרגע אנחנו מפחדים לישון בבית, אנחנו מפחדים להיות בבית, כי אם יגיעו מחבלים כיתת הכוננות שלנו והאנשים שמגנים עלינו יפחדו להרים נשק כי אחר כך הם מותקפים בחקירות. אנחנו דורשים לשחרר אותם, הם עשו את זה רק בשביל להגן עלינו. תפסיקו לחקור אותם, אלא תחקרו את המחבלים ולא את האנשים שבאו להגן עלינו."

נזכיר כי לאחרונה נחקרו רכזי הביטחון בעקבות אירוע שהתרחש בגזרה לפני כחודש וחצי בו נדקר בצהרי שבת, נער יהודי בסמוך ליישוב עדי עד ע"י מספר מחבלים, אירוע שבעקבותיו צה"ל הקפיץ את רכזי הביטחון של הישובים ואת כיתות הכוננות. במהלך האירוע נקלעו לוחמי כיתת הכוננות לתוך המון פלסטיני אשר תקף את הלוחמים באמצעות אבנים ואמצעי תקיפה נוספים, דבר שגרר את הלוחמים וחיילי צה"ל שהיו במקום להגן על עצמם, באמצעות ירי באוויר. לאחר מכן טענו הפלסטינים על כך שמהירי נהרג חמדי טאלב נעסאן, מחבל משוחרר תושב הכפר אל מועייר.

כמו כן רכזי הביטחון הוזמנו לאחר האירוע ל"שיחת בירור" במצ"ח, אולם משהגיעו לשיחת הברור נדהמו לגלות מדובר חקירה באזהרה שלאחריה הוחרמו מהם מכשירי הסלולאר, ובכך נשארו תושבי הישובים ללא כתובת ביטחונית לפנות אליה בשעת חרום.

נציין כי בתחקיר של החטיבה המרחבית בנימין שהתקיים מיד לאחר האירוע, נקבע כי הלוחמים היו בסכנת חיים וכי הם פעלו כשורה.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
דסק חרבות ברזל

צה"ל מגביר את הלחץ על הנהגת חמאס ומפרסם סדרת קלפים עם רשימת החיסול של בכירי המרצחים. פעולה דומה עשו כוחות צבא ארצות הברית במצוד אחרי סדאם חוסיין ואחרי אוסמה בן-לאדן באפגניסטן. האם הלחץ הפסיכילוגי על החמאס יעבוד?

חדשות כל העולם

התחממות בגיזרה בין סין לארה"ב, עם טענות היום של הסינים על הימצאות ספינת קרב אמריקאית בגבולות המים הטריטוריאליים שלה בדרום סין. הצי הימי האמריקאי אמר בתגובה כי ה-USS גבריאל גיפורדס מבצעת תמרונים שגרתיים.

חדשות כל העולם

לא הספיקה הקורונה? וירוס סיני שפוגע במערכת הנשימה של ילדים התחיל להתפשט בעולם. על פי הדיווחים הוירוס המסתורי התגלה במספר מקרים אצל ילדים בדנמרק, הולנד וארצות הברית.

חדשות כל העולם

קייב – חקירה שמתקיימת באוקראינה, סביב אירוע שבו שני חיילים אוקראינים הוצאו לכאורה להורג ע"י כוח צבא רוסי וזאת למרות שנכנעו. גורמים אוקראינים אמרו שזה לא מקרה בודד של הוצאה להורג של אוקראינים ע"י כוח רוסים.

חדשות כל העולם

דיצה היימן: "תנאים של רעב היכולות של הגוף לשרוד את זה הולכות וקטנות. זו סכנת חיים". יוכבד ליפשיף: "הייתי 17 יום במנהרות – פחדו שאני אגרום למגפה במנהרות כי הייתי חולה. התנאי מחייה היו מאוד קשים, החמצן בתעלות הולך ואוזל וישנו הפחד שהם ינקמו בחטופים".

חדשות כל העולם

האזרחים המשוחררים שנחטפו ע"י החמאס מתחילים לדבר בפומבי לראשונה הערב בכיכר החטופים בתל אביב. הערב לראשונה ילנה טרופנוב (50) שנחטפה ושוחררה נאמה באירוע התמיכה וקראה לשחרר את החטופים עכשיו. בנה של ילנה טרופנוב שבוי עדיין על ידי החמאס.

תיעוד מרגש: תושב ירושלים בשנות השבעים חולץ כשהוא תשוש מואדי סמוך

דיווח סעודי: תקיפה ישראלית בתימן על מחסני טילים של החות׳ים

עצוב: הגיבור שנטרל את המחבלים בפיגוע – שילם בחייו

ניוז 360 news
עכשיו 10:58, יום שלישי (5.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה