ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

החל מסע ההלוויה של הרב אחיעד אטינגר בעלי

אלפי מלווים משתתפים בשעה זאת בהלוויתו של הרב אחיעד אטינגר מהישוב עלי שנרצח בפיגוע המשולב באזור אריאל אתמול והבוקר (שני) נפטר מפצעיו.

הרב אטינגר, אשר שימש כראש ישיבת עוז ואמונה בשכונת נווה שאנן בדרום תל אביב, הותיר אחריו את רעייתו תמר (44) ו-12 ילדים.

הבת הבכורה מוריה (21) נשואה לינון לוז, מתגוררת ברובע היהודי המתחדש בירושלים ואמורה ללדת בקרוב ילד ראשון. אפרת, בת 20, מתנדבת בשירות לאומי בטבריה. אלישיב, בן 19, משרת בצה"ל שירות סדיר ביחידה מובחרת. הראל בן 18, אליסף בן 16, יהודה בן 13, תחיה וצופיה תאומות בנות 11, בניה בן 9, אליאב והדס תאומים בני 7 ורוני בת שנה וחצי.

השר בנט בהלווית הרב אחיעד אטינגר ז״ל: ״על קברך אני אומר – דם יהודי לא יהיה עוד המצרך הזול ביותר במזרח התיכון. נגדע את הטרור רק על ידי שנשחרר את הכבלים התודעתיים והמשפטיים שמונעים מאיתנו לנצח״

שר החינוך ויו״ר הימין החדש, נפתלי בנט, השתתף כעת בהלוויית הרב אחיעד אטינגר ז״ל ביישוב עלי. לבקשת המשפחה, נשא השר הספד לזכר הרב. מצ״ב עיקרי דבריו:

״הרב אחיעד היה גיבור בחייו ובמותו. המעשה החינוכי הגדול שאפשר לעשות היום כשר החינוך זה לדאוג שכל ילד וילדה במדינת ישראל יסתכלו על הרב אחיעד ויגידו ״ממנו תראו וכן תעשו״. בחייו, הוא ויתר על כל רגע של הנאה אישית. במותו, כשהמרצח עמד לא רחוק ממנו, הרב אחיעד חתר למגע, ירה עליו יריות ושילם על כל בחייו. בחיי ההווה, את הרב אחיעד איבדנו, אבל את מורשת הנצח נקיים תמיד. הרב אחיעד הפיח רוח של תקווה, בעשר אצבעות ועם נפש עצומה הוא שינה את המציאות בדרום תל אביב.

כמה משמעותי היה הרב אחיעד לתושבי דרום תל אביב, כמה תורה ואור הביא למקום,
ואיזה חיבור יצר בין תושבי השכונה לבין תושבי יהודה ושומרון. הרב אחיעד חיבר בין אחים. מי יעשה את זה עכשיו?!

הרב אחיעד, גם בשניות האחרונות של חייך הטובים דאגת לעשות טוב. במקום לברוח, חתרת למגע ושילמת על כך בחייך. מסרת את נפשך כגיבור ישראל.

הרשע המפעפע הזה, שגודע שוב ושוב את הטובים שבאנשינו, שבאהובינו, חייב להיגדע.

על קברך אני אומר: דם יהודי לא יהיה עוד המצרך הזול ביותר במזרח התיכון. נגדע את הטרור רק על ידי שנשחרר את הכבלים התודעתיים והמשפטיים שמונעים מאיתנו לנצח.

תעצומות הנפש של אחיעד ואצילות הנפש של משפחתו, שבחרה לתרום את אבריו ולהמשיך גם במותו את הנתינה של חייו, תהיה השראה לכולנו.

תמר, ילדים אהובים, משפחה יקרה, משפחת עלי המופלאה, אנחנו איתכם, מחזקים אתכם. עם ישראל חי.
יהי זכרו ברוך״.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
חדשות כל העולם

דיצה היימן: "תנאים של רעב היכולות של הגוף לשרוד את זה הולכות וקטנות. זו סכנת חיים". יוכבד ליפשיף: "הייתי 17 יום במנהרות – פחדו שאני אגרום למגפה במנהרות כי הייתי חולה. התנאי מחייה היו מאוד קשים, החמצן בתעלות הולך ואוזל וישנו הפחד שהם ינקמו בחטופים".

חדשות כל העולם

האזרחים המשוחררים שנחטפו ע"י החמאס מתחילים לדבר בפומבי לראשונה הערב בכיכר החטופים בתל אביב. הערב לראשונה ילנה טרופנוב (50) שנחטפה ושוחררה נאמה באירוע התמיכה וקראה לשחרר את החטופים עכשיו. בנה של ילנה טרופנוב שבוי עדיין על ידי החמאס.

איתמר כהן

קיבוץ ניר עוז מודיע באבל כבד על הרצחה של מיה גורן. מיה הייתה בת 56, חברת קיבוץ ניר עוז. אם לאסיף, בר, גל ודקל. מיה היתה גננת ומטפלת חרוצה ומסורה וטיפלה באהבה בילדי הקיבוץ במשך שנים רבות. בעלה, אבנר גורן ז"ל, נרצח ב-7.10, בן 56 בהרצחו. יהי זכרה ברוך.

דסק חרבות ברזל

הסעודים מדווחים: ישראל תקפה אמש מחסני טילים מדויקים וכטב״מים בצנעא, בירת תימן ומעוז החות׳ים. לפי הדיווחים יש נזק עצום למחסן ולאזור! התקיפה מגיעה אחרי התגרות ארוכה של החות'ים ושיגור טילים וכטבמים לעבר ישראל.

מערכת n360

הזרוע הצבאית של ארגון הטרור הפרה את הפסקת האש לראשונה מאז ההפוגה ושעות לפני קיומה של הפעימה החמישית בשחרור החטופים הישראלים. מדובר צה"ל הודיעו שהפסקת האש הופרה ביותר מתקרית אחת, שלוש מטענים שהופעלו בסמיכות לכוחות צה"ל בצפון הרצועה וירי לעבר הכוח. פצועים קל לכוחותנו.

חדשות כל העולם

בני משפחתו של רביד כץ ז"ל, איש חינוך מקיבוץ ניר עוז, קיבלה הודעה על רציחתו ומותו בטבח שבת השחורה. מאז ה-7 באוקטובר הוגדר כץ ז"ל כנעדר. משפחתו ספדה 'היה איש חינוך, איש ארץ ישראל היפה, אבא מדהים'.

פייק ברשת: "הריון והפלה של חטופה ישראלית"

צדק לדיאנה דדבייב ז"ל: יותר ממאסר עולם לרוצחה אמיר רז

מוקדי החירום הושבתו בעקבות אירוע סייבר

ניוז 360 news
עכשיו 3:05, יום שני (4.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה