ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

‏בג"ץ קבע: מיכאל בן ארי לא יוכל לרוץ לכנסת – המפלגות הערביות ועופר כסיף מחד"ש אושרו

עו״ר איחוד מפלגות הימין תא״ל (במיל) הרב רפי פרץ:
במדינת ישראל יש דמוקרטיה למראית עין.
הרשות השופטת לקחה לעצמה את הזכות לבחור עבור אזרחי ישראל באופן חסר תקדים.
עופר כסיף וטיבי בפנים, אך ד״ר בן ארי, יהודי ציוני שבניו משרתים בצה"ל, בחוץ.
אנחנו מחוייבים לבלום את הפגיעה של שופטי בג"ץ בדמוקרטיה.

יו"ר הימין החדש שרת המשפטים איילת שקד: "שופטי בג״צ קרעו את החבל, והפכו עצמם לגורם פוליטי.
החלטת בג"ץ לפסול את בן ארי ומאידך להכשיר מפלגות תומכות טרור היא התערבות בוטה ומוטעית בליבת הדמוקרטיה הישראלית, רמיסה של החלטת ועדת הבחירות.
מחר בשעה 9:45 אפרסם את תכניתי להשלמת המהפכה המשפטית לקדנציה הבאה".

יו״ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין:

״‫החלטת בג״ץ הערב היא טעות קשה והציבור כולו ישלם עליה ביוקר.‬
‫לבל״ד, מפלגה השוללת את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית- אין מקום בכנסת ישראל. למי שנותן לגיטימציה לפגיעה בחיילי צה״ל גם אין. ‬
‫נמשיך להאבק בגורמים אנטי ציוניים פרובוקטיביים גם בכנסת ה21.‬״

רשימת רע״ם-בל״ד בתגובה להחלטת בג״צ לקבל את הערעור שהגישה ולאפשר לה להתמודד לבחירות: הציבור שלח אותנו לכנסת פעם אחר פעם בשלושת העשורים החולפים, ורק הוא שיחליט שאנו ראויים לאמונו פעם נוספת.

ברשימה מסרו: ״כפי שאמרנו שוב ושוב, ההחלטה על פסילת רע״ם-בל״ד בוועדת הבחירות המרכזית הינה החלטה פוליטית חסרת כל בסיס ראייתי, ששוב לא הצליחה לעבור את מבחני בג״צ ונובעת אך ורק מחשש המערכת הפוליטית הישראלית ממצעה של הרשימה, המאתגר את השיח הציוני המבוסס על עליונות כנגד כל מי שאינו יהודי במדינה.

נדרשנו לעמוד בפני בית המשפט העליון ולהגן על עקרונותינו הדמוקרטיים והצודקים ועל זכותנו הבסיסית לייצג את הציבור שלנו, בשעה שנתניהו וגנץ מתחרים ביניהם מי מסית חזק יותר נגד הציבור הערבי ומתגאים בחורבן ובפשעים שביצעו נגד העם הפלסטיני. הם אלה שצריכים לעמוד מול בית הדין הבינלאומי בהאג.

אנו גאים בזהות שלנו, בחזון הדמוקרטי שלנו, וקוראים לציבור הדמוקרטי בארץ, ערבים ויהודים כאחד, להתלכד סביב רע״ם-בל״ד נגד מסע ההסתה והדה-לגיטימציה נגד החברה הערבית ונבחריה.״

חבר הכנסת איימן עודה, בתגובה להחלטת בג”צ: “הקול של עופר כסיף ימשיך להישמע על אפם וחמתם של הימין הקיצוני. עשה נכון בית המשפט שפסל רק את בן ארי, מה שמחזק את העובדה שועדת הבחירות שהכשירה את הכהניסטים וניסתה לפסול את רשימות חד”ש-תע”ל ורע”מ-בל”ד היה ניסיון השתקה גזעני ובזוי של הימין, של מי שמפחד מקולות שמאתגרים את השיח המסית והאלים, של מי שמפחד משיתוף פעולה ערבי-יהודי, של מי שמפחד לאבד את השלטון עד כדי שהוא פורס שטיח אדום לכנסת לטרנספריסטים חשוכים תומכי תורת גזע ומעודדי הרג ואלימות. ”

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
מערכת דיגיטל 360

מטבע הקריפטו ביטקויון מוחק 5% מהשווי שלו אחרי זינוק של 16 אלף בשווי המטבע מאז אוקטובר. לאחרונה נפטר המשקיע האגדי צ'רלי מאנגר שהיה מתנגד גדול של הביטקוין.

חדשות כל העולם

ראש הממשלה נתניהו אמר את הדברים היום כשברקע הקרבות הקשים בעזה ומעל 130 חטופים בשבי החמאס. "הרשות הפלסטינית רוצה להשמיד אותנו רק בשונה מחאמס – בשלבים".

חדשות כל העולם

נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, הזמין את נשיא אוקראינה, ולדימיר זלנסקי, לבית הלבן לפגישה ב-12 בדצמבר​​. זלנסקי צפוי לנהל שיחות בוושינגטון עם ביידן ביום שלישי, כאשר המפלגה הדמוקרטית, אותה מוביל ביידן, מתקשה להשיג התקדמות במו"מ עם הקונגרס לגבי סיוע נוסף לאוקראינה, אשר נמצאת במלחמה​​. זלנסקי יגיע לוושינגטון כדי לפנות לביידן ולבקש תמיכה נוספת למאבקו נגד […]

חדשות כל העולם

לפי כתבה של ה"וושינגטון פוסט", צה"ל השתמש בפצצות עשן מתפוצץ (פצצות זרחן לבן) מתוצרת ארה"ב במתקפה על דרום לבנון ב-16 באוקטובר​​​​. זרחן לבן הוא חומר כימי שמתפזר בפגזים, בפצצות וברקטות, והוא מתלקח כאשר נחשף לחמצן, יוצר תגובה כימית שמייצרת חום עז של כ-815 מעלות​​. אמנסטי אינטרנשיונל דיווחה גם כי אזרחים בדרום לבנון נפגעו בתחילת החודש […]

איתמר כהן

בהמשך להודעה על הניסוי הצבאי במרחב הקריות, הניסוי נדחה לשעות אחר הצהריים. הדי פיצוצים ישמעו במרחב כתוצאה מהניסוי.

איתמר כהן

משרד הבריאות העזתי מעדכן כי בשעות האחרונות הגיעו לבתי החולים ברצועה 208 הרוגים. מספר ההרוגים הכולל עלה ל-18,205. מספר הפצועים עומד על 49,645.

עזרת הציבור בחקירת מותו של יובל קסטלמן ז"ל

מדריך: איך לעקוף את רשימת ההמתנה של ChatGPT Plus

חמישה לוחמים נפלו בעזה, בהם אחיינו של איזנקוט

ניוז 360 news
עכשיו 18:25, יום שני (11.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה