ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

חוגגים בטוח: הערכות המשטרה לקראת פורים ופעילות נגד צעצועים מסוכנים | תיעוד מסכנת הנפצים

צילום: דוברות המשטרה.

בימים אלו, משטרת ישראל משלימה את הערכותה לקראת אירועי חג הפורים שיתקיימו ברחבי הארץ החל מיום ד׳ (20/3/2019) ובמהלך סוף השבוע הקרוב. אלפי שוטרים, מתנדבים ולוחמי משמר הגבול מיחידות המשטרה השונות, יטלו חלק באבטחה, בשמירה על הסדר הציבורי ובהזרמת התנועה, למען בטחונם ושלומם של אזרחי ישראל בימי החג. מערך התנועה של משטרת ישראל יפעל באופן מוגבר לאורך כל ימי החג, בדגש על נוכחות בצירים הבינעירוניים, זאת בכדי למנוע שיבושים ועומסי תנועה ככל שניתן.

במהלך ימי החג, משטרת ישראל תתגבר את האבטחה והפעילות הסמויה והגלויה, בדגש על מוקדי הבילוי והאירועים המרכזיים, ותפעל גם למניעת אלימות ותופעות פשיעה שונות. כמו כן, תתוגבר האכיפה בעסקים טעוני רישוי, בדגש על מניעת מכירת אלכוהול וצעצועים מסוכנים לקטינים.

לקראת חג הפורים, נערכה פעילות הסברה מוגברת בבתי ספר ובגנים אודות השימוש בצעצועים מסוכנים והסכנות הטמונות בהם. לבתי ספר רבים ברחבי הארץ, הגיעו שוטרים קהילתיים על מנת להגביר את מודעות הילדים לנושא והסכנות הטמונות בו, בשיתוף עם סגל החינוך בבתי הספר.

מעבר לפעילות הסברה והגברת המודעות בקרב הורים ובני נוער, במהלך השבועות האחרונים ערכה המשטרה בכל רחבי הארץ פעילות אכיפה מוגברת וממוקדת בשיתוף משרד הכלכלה, למניעת שיווק והפצת צעצועים מסוכנים בדגש על מוכרים ומשווקים, בעלי עסקים ופרטיים. מבצעי אכיפה אלו הובילו לתפיסתם של פריטים מסוכנים רבים ומנעו את מכירתם והפצתם לציבור הרחב, בדגש על קטינים ובני נוער.

כך למשל, בשבוע שעבר במהלך מבצע אכיפה רחב שהתקיים בפיצוציות, בשווקים ובבתים בתל אביב ובהרצליה, אותרו צעצועים מסוכנים מסוגים שונים, בהם: למעלה מ- 150 נפצים וחזיזים, 31 שקיות כדורים, 16 רובי אויר, 15 רוגטקות, 4 צייני לייזר, 22 אגרופנים, 15 שוקרים, 43 אלות, חזיזים ועוד. בעקבות ממצאי הפעילות, עוכבו לחקירה בעלי פיצוציות וחנויות וכן חשוד שבביתו אותרו קרוב למאה נפצים. במהלך פעילות משטרתית אחרת שנערכה בשבוע שעבר בדלית אל כרמל ע״י שוטרי השיטור העירוני ופקחי משרד הכלכלה בשתי חנויות ביישוב, הוחרמו עשרות צעצועים מסוכנים, בהם: 38 רובי אייר סופט, 47 מיכליות לרובי אייר סופט, 10 מוטות ברזל, 6 שוקרים ועוד.

בפעילות נגד מוכרים פיראטיים שנערכה באיו״ש לפני כשבוע, אותר בביתו של קטין תושב אזור בנימין חזיזים ונפצים מסוכנים. הצעצועים המסוכנים הוחרמו על ידי המשטרה והקטין עוכב לחקירה. מוקדם יותר החודש והוחרמו מאות צעצועים בכניסה ליישוב הר גילה. במהלך הפעילות נתפסו והוחרמו מאות פריטים האסורים לשימוש בחנות בכניסה לבית לחם ובעל העסק עוכב לחקירה.

במבצע שנערך בעיר פתח תקווה, יחידת השיטור העירוני של משטרת ישראל בשיתוף משרד הכלכלה ופקחי העירייה תפסו בבית עסק צעצועים מסוכנים רבים, בהם: 44 שקיות כדורים (4,400 כדורים), 56 רימונים ובהם כ-100 כדורים, 225 זיקוקי דינור, 11 אקדחים, 2 סמני לייזר, פנס שוקר ו-6 רובים. כל אלו הוחרמו ובעל העסק זומן לחקירה. בפעילות נוספת שבוצעה בעיר רחובות בוצעו ביקורות בעשרות בתי עסק, ובחלקם נתפסו פריטים המוגדרים כצעצועים מסוכנים האסורים לשימוש. הפריטים הוחרמו ובעלי העסקים עוכבו לחקירה.

המאבק המשטרתי נגד מכירה והפצה של צעצועים מסוכנים מתבצע גם במרחבי הרשת ובפרט הרשתות החברתיות. כך למשל, מוקדם יותר החודש, שוטרי מחלק הנוער עיכבו לחקירה קטין מחולון שברשותו נתפסה כמות גדולה של נפצים מסוכנים המיועדים למכירה לכל דורש. את המכירות ביצע הקטין דרך יישומון "טלגרם".

פעילויות משטרתיות אלו, הן רק חלק קטן ממגוון פעילויות המתבצעות בכל רחבי הארץ במהלך השבועות האחרונים ע״י המשטרה, בשיתוף עם משרד הכלכלה והרשויות המקומיות נגד מכירה, הפצה ושיווק צעצועים מסוכנים במטרה לשמור על שלום הציבור, בטחונו ובטיחותו. במסגרת הפעילות נבדקו מאות בתי עסק החשודים במכירת צעצועים מסוכנים ללא תקן. פעילויות אלו ימשכו ביתר שאת גם במהלך הימים הקרובים.

קרדיט: דוברות המשטרה

חוגגים בטוח- המלצות המשטרה לציבור:
🔹משטרת ישראל קוראת להורים לגלות מעורבות וערנות בנושא השימוש בצעצועים מסוכנים, ולתדרך את הילדים בדבר הסכנות והנזקים העלולים להיגרם משימוש פסול זה.

🔹יש להשמע להוראות המשטרה והנחיות השוטרים בשטח ולדווח למשטרה על כל חפץ חשוד.

🔹אנו קוראים לציבור לגלות ערנות ולדווח על כל אירוע חריג למוקד 100 של המשטרה.

🔹אנו קוראים לציבור להתעדכן כל העת בדבר שינויים בהסדרי התנועה, באמצעות מוקד המידע הארצי של המשטרה שמספרו 110. המשטרה תפיץ כל העת עדכונים לציבור, באמצעות כלי התקשורת וערוצי הניו מדיה של המשטרה.

🔹לציבור הנהגים מומלץ להעזר באפליקציית waze, שתעודכן כל העת בדבר חסימות ושינויים בהסדרי תנועה בהתאם.

🔹זכרו: מדי שנה ובפרט בתקופה זו, נפצעים בישראל עשרות ילדים ובני נוער כתוצאה משימוש בצעצועים מסוכנים. צעצועים מסוכנים אינם משחק ילדים והשימוש בהם אסור, מסוכן ועלול לגרום לפגיעות גופניות ולעלות בחיי אדם.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
חדשות כל העולם

כל הכבוד לרשויות האכיפה והביטחון בקפריסין ולמודיעין הישראלי על סיכול משמעותי של תשתית טרור איראנית שתכננה לבצע פיגועים רצחניים נגד יהודים וישראלים בקפריסין.

חדשות כל העולם

עיסקת ענק היסטורית נחתמה בין שחקן הבייסבול היפני שוהיי אוטני ללוס אנג'לס דודג'רס. מדובר בחוזה של 700 מיליון דולר ל-10 שנים והוא היקר בתולדות הספורט בארה"ב.

מערכת n360

משטרת ישראל מפרסמת בקשת סיוע מהציבור בחקירת מותו הטראגי של גיבור ישראל יובל קסטלמן ז"ל. כל אדם המחזיק במידע הרלוונטי לחקירה נדרש להעביר את החומר ברשותו לידי מצ"ח.

דסק חרבות ברזל

בדקות האחרונות מופץ דיווח על נפילתו בתמרון הצבאי בעזה. מדובר בבנו של שר. דיווח נוסף מעודכן מיד. עד כה נפלו בקרבות בתוך עזה יותר מ-86 חיילים.

דסק חרבות ברזל

צה"ל מגביר את הלחץ על הנהגת חמאס ומפרסם סדרת קלפים עם רשימת החיסול של בכירי המרצחים. פעולה דומה עשו כוחות צבא ארצות הברית במצוד אחרי סדאם חוסיין ואחרי אוסמה בן-לאדן באפגניסטן. האם הלחץ הפסיכילוגי על החמאס יעבוד?

חדשות כל העולם

התחממות בגיזרה בין סין לארה"ב, עם טענות היום של הסינים על הימצאות ספינת קרב אמריקאית בגבולות המים הטריטוריאליים שלה בדרום סין. הצי הימי האמריקאי אמר בתגובה כי ה-USS גבריאל גיפורדס מבצעת תמרונים שגרתיים.

ניסוי במעבדה בצפון הביא לפינוי מבנה

"הגענו גם לחאן יונס": כך פועלים הלוחמים במעוזי הטרור בדרום עזה

צריכים עורך דין ירושה ?

ניוז 360 news
עכשיו 12:21, יום שני (11.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה