ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ, חם ברשת

כתב אישום הוגש נגד נאדיר אחמד שניסה לרצוח שני שוטרי מג"ב בשער שכם

ביום 8.5.22, בשעה שאינה ידועה למאשימה, בביתו שבעבווין, נפת רמאללה, הצטייד המחבל בשתי סכינים, האחת באורך 23.5 ס"מ, מתקפלת, כשאורך להבהּ 10.5 מתקבע (להלן: הסכין), אותה נשא בכיס מכנסיו, והשניה, סכין מטבח, באורך 26.5 ס"מ כשאורך להבהּ 14.5 ס"מ, אותה שם בתיק גב ולתוכו הוסיף פרטי לבוש.

אותו היום, בשעת אחה"צ שאינה ידועה במדויק למאשימה, החל הנאשם, כשהוא נושא את תיק הגב והסכינים, כאמור, לעשות דרכו אל עבר שטח ישראל, לכיוון ירושלים.לאחר שעבר את גדר ההפרדה באמצעות סולם וחבל, במיקום שאינו ידוע במדויק למאשימה סמוך לבית חנינא, ונכנס לשטח ישראל, בלא שיש בידו אישור שהיה בישראל, עלה המחבל על אוטובוס שהסיעו לתחנה קרובה לשער שכם בירושלים.המחבל עשה דרכו לשער שכם, ובשעה 19:15 או בסמוך לכך, הגיע ל'אמבטיה' של שער שכם והתיישב על המדרגות במקום משך זמן של כחצי שעה.באותו הזמן, שהו בעמדת משטרה הממוקמת במעלה המדרגות בשער שכם לוחמי מג"ב.


נוכח לבושו הארוך שלא תאם את תנאי מזג האויר, ישיבתו הממושכת במקום בגפו, והאופן בו נראה בוחן את השטח, התעורר חשדם של השוטרים והם היו עם המחבל בקשר עין רציף.


בשלב מסוים, נעמד המחבל והחל לעלות במדרגות לכיוון רח' סולטאן סולימאן כשהוא עובר סמוך לעמדה. בשלב זה החליטו השוטרים לקרוא לו ולעמוד על זהותו. הנאשם התקרב לשער העמדה, ובעודם בתוך העמדה קראו הלוחמים ושאלו אותו בערבית אם יש לו ת.ז. והמחבל ענה בגמגום שאין לו. המחבל אמר שהוא מבית חנינא, ומשנשאל בעברית אם הוא יודע את מס' תעודת הזהות שלו, לא הבין את השאלה, הציג בקבוק מים ריק שאחז בידו, אמר "מים, מים", גמגם וניסה להתחמק מהתשאול שעבר. משכך, ביקשו הלוחמים מהמחבל להיכנס לעמדה לטובת בידוק מעמיק יותר.המחבל עלה במדרגות העמדה כשתיק הגב על גבו והסכין מוסתרת בכיס מכנסיו. ע.א הורה לחשוד להוריד את התיק ולהיכנס לעמדה כשידיו חשופות קדימה.אותה העת, גמלה בליבו של המחבל ההחלטה לדקור למוות מי מהשוטרים בעמדה באמצעות הסכין, לשיטתו, למען פלסטין ומסגד אלאקצא ומתוך מניע לאומני ואידיאולוגי.בשלב זה, הוריד המחבל את התיק מעל גבו, התקדם מספר צעדים אל תוך העמדה, שלף במהירות את הסכין ביד ימין, הניף אותה גבוה לעבר ראשו של אחד הלוחמים וניסה לדוקרו מתוך כוונה להמיתו.באותו הרגע, הבין אחד הלוחמים שמדובר במפגע המבקש לפגוע בהם, ובעוד הנאשם אוחז בסכין בידו הימנית, זינק אחד הלוחמים לעבר הנאשם ולפת את צווארו. הנאשם הניף את ידו האוחזת בסכין וניסה לפגוע בפניו של אחד הלוחמים, השניים התקוטטו ותוך כדי מאבק נפלו על רצפת העמדה. תוך שכך, הצליח המחבל לדקור את הלוחם את בעוצמה בצווארו דקירה עמוקה, כאשר במהלך המאבק ביניהם הלוחם אוחז באמצעות ידו את המחבל שאחז בסכין נוספת, המחבל ניסה שוב ושוב לדקור את הלוחם בראשו והכל מתוך כוונה להביא למותו.אותה העת, לוחמים שהיו במקום שלפן אקדחים וכל אחד מהם ירה לעבר גופו של המחבל, והכל במטרה לנטרלו מהמשך נסיונות הפגיעה מצידו.גם לאחר שנורה, המשיך המחבל לאחוז בסכין וניסה ככל כוחו להניע את ידו בשוטר שדקר. משכך, בעט אחד הלוחמים בגופו ובראשו של המחבל, ולוחם נוסף דרך על ידו הימנית והצליחו להוציא ממנו את הסכין.


כתוצאה מדקירת הסכין, נגרם ללוחם מג״ב פצע בעומק של כ- 6-5 ס"מ בצווארו וחתך באוזנו השמאלית, דבר שהביא לפגיעה בעורקים ובורידים מרכזיים בצווארו ולאיבוד דם רב, עד כדי סכנת חיים. בנוסף, נחתך באצבע כף ידו השמאלית.כתוצאה מהירי לעבר המחבל, נגרמו לו פצעי ירי בבטן ובירך שמאל. המחבל קיבל טיפול ראשוני בשטח והובהל לבית החולים שערי צדק, שם קיבל טיפול רפואי מציל חיים, אשר כלל בין היתר ניתוח בבטנו.

זירת הפיגוע בשער שכם צילום: דוברות המשטרה
לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
חדשות כל העולם

דיצה היימן: "תנאים של רעב היכולות של הגוף לשרוד את זה הולכות וקטנות. זו סכנת חיים". יוכבד ליפשיף: "הייתי 17 יום במנהרות – פחדו שאני אגרום למגפה במנהרות כי הייתי חולה. התנאי מחייה היו מאוד קשים, החמצן בתעלות הולך ואוזל וישנו הפחד שהם ינקמו בחטופים".

חדשות כל העולם

האזרחים המשוחררים שנחטפו ע"י החמאס מתחילים לדבר בפומבי לראשונה הערב בכיכר החטופים בתל אביב. הערב לראשונה ילנה טרופנוב (50) שנחטפה ושוחררה נאמה באירוע התמיכה וקראה לשחרר את החטופים עכשיו. בנה של ילנה טרופנוב שבוי עדיין על ידי החמאס.

איתמר כהן

קיבוץ ניר עוז מודיע באבל כבד על הרצחה של מיה גורן. מיה הייתה בת 56, חברת קיבוץ ניר עוז. אם לאסיף, בר, גל ודקל. מיה היתה גננת ומטפלת חרוצה ומסורה וטיפלה באהבה בילדי הקיבוץ במשך שנים רבות. בעלה, אבנר גורן ז"ל, נרצח ב-7.10, בן 56 בהרצחו. יהי זכרה ברוך.

דסק חרבות ברזל

הסעודים מדווחים: ישראל תקפה אמש מחסני טילים מדויקים וכטב״מים בצנעא, בירת תימן ומעוז החות׳ים. לפי הדיווחים יש נזק עצום למחסן ולאזור! התקיפה מגיעה אחרי התגרות ארוכה של החות'ים ושיגור טילים וכטבמים לעבר ישראל.

מערכת n360

הזרוע הצבאית של ארגון הטרור הפרה את הפסקת האש לראשונה מאז ההפוגה ושעות לפני קיומה של הפעימה החמישית בשחרור החטופים הישראלים. מדובר צה"ל הודיעו שהפסקת האש הופרה ביותר מתקרית אחת, שלוש מטענים שהופעלו בסמיכות לכוחות צה"ל בצפון הרצועה וירי לעבר הכוח. פצועים קל לכוחותנו.

חדשות כל העולם

בני משפחתו של רביד כץ ז"ל, איש חינוך מקיבוץ ניר עוז, קיבלה הודעה על רציחתו ומותו בטבח שבת השחורה. מאז ה-7 באוקטובר הוגדר כץ ז"ל כנעדר. משפחתו ספדה 'היה איש חינוך, איש ארץ ישראל היפה, אבא מדהים'.

פייק ברשת: "הריון והפלה של חטופה ישראלית"

צדק לדיאנה דדבייב ז"ל: יותר ממאסר עולם לרוצחה אמיר רז

מוקדי החירום הושבתו בעקבות אירוע סייבר

ניוז 360 news
עכשיו 1:49, יום שני (4.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה