ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ, חם ברשת

לראשונה פצועי צה"ל יהנו עם הילדים בגן משחקים מונגש שנתרם על ידי נועה רוטמן

ראש המוסד לשעבר אלוף במיל' דני יתום, הזמר והשחקן יהורם גאון, יו"ר ארגון נכי צה"ל עידן קלימן, יו"ר מכון הייצוא וח"כ לשעבר איילת נחמיאס ורבין, בתו של רה"מ לשעבר יצחק רבין ז"ל דליה רבין, בנה יהונתן בן ארצי ורבים נוספים, התכנסו אמש (16.5) בבית הלוחם בתל-אביב כדי לחנוך מתקן חדש ומונגש בגן המשחקים שנתרם על ידי נכדתו של רה"מ לשעבר יצחק רבין ז"ל ובן זוגה אלדד.



התרומה נעשתה במהלך הוקרה לאביה של רוטמן אברהם בן ארצי, שהיה נכה צה"ל. נועה רוטמן הייתה שוהה רבות בבית הלוחם בתל אביב בו עם אביה בעת עבר את תהליך השיקום מפציעתו, ותרמה מתקן מונגש לגינת המשחקים בעלות של כ-100 אש"ח, יחד עם בן זוגה אלדד. המתקן, יחיד מסוגו בארץ, מאפשר לראשונה עלייה בטוחה של אדם עם כסא גלגלים, בו יוכל לשחק יחד עם ילדיו.



יו"ר ארגון נכי צה"ל, מר עידן קליימן: "יש נטייה, כשחייל נפצע, לשכוח את המשפחה הקרובה שנפגעת יחד איתו. אנחנו תמיד רואים את בתי הלוחם כבית של כל המשפחה, ומוקירים את משפחות הפצועים כחלק מהמסע השיקומי המורכב. אני מתגאה כשמגיעים לכאן צעירים כמו נועה שמזהים את הבית הזה כבית שלהם, ועוד יותר כאשר אלו חוזרים לכאן ותורמים לנו בחזרה. תודה לך נועה על המהלך הלא מובן מאליו."


הרב משה הגר ששירת תחת אברהם בן ארצי: "לאברהם היה זיכרון פנומנלי ועברית צחה, תמיד היה זוכר את שמות המשפחה של כל חייליו. לא אשכח אותו יוצא מהג'יפ עם ספר שירה בידו ופנים מגולחות. כל צעד שלו היה בגדר נס, והוא היה דמות להערצה ומודל לחיקוי לכולנו."



נועה רוטמן: "בשבתות היינו קמים מוקדם כדי ללכת לספארי, מתרגשים מפני מה שנראה גם אם ידענו שנישאר ברכב, לפני שהיינו מגיעם לבית הלוחם ויושבים אז על הדשא, כי אין עוד הרבה שאפשר לעשות עם מסמר ברגל. הפינה הזו הופכת גינה רגילה לכזו שפונה גם לאלו שהמסע האנושי קשה להם, ואם באמצעותו תשתנה החוויה של ילד או ילדה אחת, זו תהיה זכות ענקית. אם ובתקווה שהמתקן המיוחד הזה יתרחב למקומות נוספים, אז שישא את שמו של אברהמל'ה בן ארצי. תודה לארגון נכי צה"ל ואגודת הידידים של ארגון נכי צה"ל, על הזכות לפעול יחד."

בתמונה: יו"ר ארגון נכי צה"ל עידן קלימן חונך את המתקן. קרדיט צילום: מארק נומדר
לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
דסק חרבות ברזל

בדקות האחרונות מופץ דיווח על נפילתו בתמרון הצבאי בעזה. מדובר בבנו של שר. דיווח נוסף מעודכן מיד. עד כה נפלו בקרבות בתוך עזה יותר מ-86 חיילים.

דסק חרבות ברזל

צה"ל מגביר את הלחץ על הנהגת חמאס ומפרסם סדרת קלפים עם רשימת החיסול של בכירי המרצחים. פעולה דומה עשו כוחות צבא ארצות הברית במצוד אחרי סדאם חוסיין ואחרי אוסמה בן-לאדן באפגניסטן. האם הלחץ הפסיכילוגי על החמאס יעבוד?

חדשות כל העולם

התחממות בגיזרה בין סין לארה"ב, עם טענות היום של הסינים על הימצאות ספינת קרב אמריקאית בגבולות המים הטריטוריאליים שלה בדרום סין. הצי הימי האמריקאי אמר בתגובה כי ה-USS גבריאל גיפורדס מבצעת תמרונים שגרתיים.

חדשות כל העולם

לא הספיקה הקורונה? וירוס סיני שפוגע במערכת הנשימה של ילדים התחיל להתפשט בעולם. על פי הדיווחים הוירוס המסתורי התגלה במספר מקרים אצל ילדים בדנמרק, הולנד וארצות הברית.

חדשות כל העולם

קייב – חקירה שמתקיימת באוקראינה, סביב אירוע שבו שני חיילים אוקראינים הוצאו לכאורה להורג ע"י כוח צבא רוסי וזאת למרות שנכנעו. גורמים אוקראינים אמרו שזה לא מקרה בודד של הוצאה להורג של אוקראינים ע"י כוח רוסים.

חדשות כל העולם

דיצה היימן: "תנאים של רעב היכולות של הגוף לשרוד את זה הולכות וקטנות. זו סכנת חיים". יוכבד ליפשיף: "הייתי 17 יום במנהרות – פחדו שאני אגרום למגפה במנהרות כי הייתי חולה. התנאי מחייה היו מאוד קשים, החמצן בתעלות הולך ואוזל וישנו הפחד שהם ינקמו בחטופים".

תיעוד מעייני התותחן: ירי של מעל ל-100 אלף פגזים מתחילת התמרון הקרקעי

טרגדיה ברמת גן: פרסומים על אירוע חריג הובילו לבהלה – וזו הידיעה המצערת

תסמונת הריאה הלבנה – וירוס סיני מתפשט בעולם, מה אנחנו יודעים והאם צריכים לדאוג?

ניוז 360 news
עכשיו 6:29, יום ראשון (10.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה