ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ, חם ברשת

לקראת יום הזיכרון: נשיא המדינה ורעייתו אירחו את משפחות נפגעי איבה ויתומי צה"ללקראת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו היום, יום ראשון, ל׳ בניסן, 1 במאי, את נציגי המשפחות השכולות , אלמנות ויתומי צה״ל בבית הנשיא.

עוד השתתפו במפגש יו״ר יד לבנים אלי בן שם, יו״ר ארגון אלמנות ויתומי צה״ל, תמי שלח וראש אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון אריה מועלם.

המשפחות אשר שכלו את יקיריהם במערכות ישראל ובפעולות האיבה סיפרו לנשיא המדינה ורעייתו על סיפורם האישי וההתמודדות לאחר האובדן.

מאיה מורנו, אלמנתו של גיבור סיירת מטכ״ל, סא״ל עמנואל מורנו ז״ל שנפל במלחמת לבנון השנייה השתתפה במפגש יחד עם בנה נריה ואמרה: ״אלה אינם ימים פרטיים, אלא לאומיים, ועם מותו של עמנואל הבנתי שאנו הופכים לסמלים של המחיר שהארץ הזו משלמת. ליבי נחמץ עם כל משפחה שכולה חדשה, ואנחנו האלמנות יודעות, שאפשר להמשך לשמוח אבל החלל בלב לא עוזב. אנחנו האלמנות הבנו שאין לנו ברירה אלא להמשיך קדימה, ובימים בהן המחלוקות כל כך גלויה, להזכיר שיקירינו נפלו בשביל הביחד. בבית הקברות אין הבדל בין ימין ושמאל, כולנו לחמנו ומתנו בשביל הארץ הזו. כפי שנאמר בפרשת השבוע, 'קדושים תהיו ולא קדושים תהיה'. ביחד. לא בנפרד.״

בהמשך, הזמר והיוצר גלעד שגב, שר את השיר שכתב "עכשיו טוב", על יום משותף שבילה עם אחיו הגדול, שרון ז"ל. "אחי היה קצין בחיל שריון. הוא נפל בשיזפון בדרום, בתאונת נשק של קצין שפלט כדור. שרון היה קצין מצטיין, אח מצטיין, מאוד מאוד אהוב."

עופרי בת ה-8, ביתו של חגי בן ארי ז"ל שנהרג מפצעיו במבצע צוק איתן שיתפה: "קוראים לי עופרי בן ארי, יש לי שני אחים מורן ושליו. לאבא שלי קוראים חגי והוא נפצע בצוק איתן. כשהייתי בת 8 חודשים הוא נפצע, הוא היה באשפוז בבית חולים, וכשהייתי בת 3 הוא נפטר. אני אוהבת ללכת לחברות ולצייר, ומתי שקצת קשה לי, אני הכי אוהבת לחבק את אמא שלי."

הנשיא שמע בצער את סיפורה של עופרי והשיב לה: "עופרי, את מקסימה ומעוררת השראה, אנחנו נותנים לך חיבוק ענק."

לאחר מכן, סיפר מסיפורו האישי ברוך בן יגאל, אביו של עמית בן יגאל ז"ל: עמית הביא לי את האור לחיים, הבן היחיד שלי. גדלנו בבית על ערכי היהדות והציונות. עמית התגייס לחטיבת גולני, למרות שעמית בן יחיד, אחרי חודשיים של מחשבה חתמתי לו על הטופס. ידעתי שזה החלום שלו. ראיתי שזה באמת מה שהוא רוצה וזה היה החלום שלו. באותו היום כשעמית נהרג, דפקו לי בדלת, באותו רגע אני מוכן להישבע, איבדתי את הסיבה לחיים. הבחירה להמשיך בחיים אינה פשוטה עבורי. אני מחפש כל יום את הסיבה לחיות."

נשיא המדינה, השתתף בצער המשפחות השכולות ויתומי צה"ל ואמר: "זה מרגש מאוד לראות את כולכם פה. אנחנו מחוברים לכל כך הרבה אנשים שנמצאים כאן ולא נמצאים כאן, שמלווים אותנו כל חיינו, כל מה שאתה רוצה זה לכרוע ברך להרכין את ראש ולהגיד תודה."

נשיא המדינה הוסיף: "אנחנו עוסקים בבניית עם ואומה. כל פרק הוא נדבך נוסף וכל אחד מהאובדן הוא עוד לבנה של בנייה. לכם, יש השפעה גדולה מאוד, גם לכם שאתם מביאים את סיפורכם השבוע הזה. אני מאחל לכולכם בריאות טובה, מזור לנפש ושמחה. אני מאחל לכולנו שלא נדע שכול, אבל שביחד נמשיך להתמודד עם כל אתגר. תודה רבה לכם."

רעיית נשיא המדינה הודתה לארגונים על עשייתם ופנתה בהתרגשות למשפחות השכולות: "תמיד המפגשים האלו מאוד מרגשים, אני מודה לכם. אנחנו מתחזקים מכם, זה תמיד מפליא לראות איך מהשבר הגדול, אתם אוספים את הכוחות, ולא רק ממשיכים הלאה אלא מפיצים טוב. קוראים לאחרים לעשות דברים טובים. עודד אותי לשמוע שכולכם דיברתם על הביחד. אני מודה לכם ומתחזקת מכם."

תמי שלח, יו״ר ארגון אלמנות ויתומי צה״ל ואלמנתו של סא״ל אהוד שלח ז״ל: ״הימים שבין יום השואה ויום העצמאות קשורים בקשר בל ינותק, כסמל של הערכה למשפחות ששכלו את גיבוריהן באמונה שלמה שזו מדינתנו לעדי עד. אנחנו בימים של תקופה סוערת אותה אני מרגישה כבר לפני חג הפסח. ערב פסח אנו קוראים בצאת ישראל ממצרים ואני קיבלתי את בעלי בארון ממצריים במלחמת יום כיפור, על כן המעמד הזה קשה לי ולאחרים באופן מיוחד. ולצד זאת אנחנו ממשיכים ומעודדים ומקימים דור נוסף של לוחמים טייסים. כמו שאמר השיר ׳מיתר אחד פקע ועוד אחד, אבל את המנגינה הזו מוכרחים להמשיך לנגן׳. אני רוצה להודות לאזרח מס 1 ורעייתו על החיבוק שכלכך חשוב לנו.״

אלי בן שם, יו״ר ארגון יד לבנים ארצי: ״שמחים שנשיא המדינה ממשיך את המסורת רבת השנים ופתח את ביתו בערבו של יום הזיכרון. לנו משפחת השכול, כואב מאד ולבנים שלנו שיש שסע ושנאה בתוך העם. אני קורא לכולם להתייחד לזכרם של הבנים והבנות שנלחמו יחד ובזכותם כולנו חיים במדינה.״

אריה מועלם, ראש אגף משפחות והנצחה במשרד הביטחון: ״מודה לנשיא המדינה ורעייתו שפתחו את ביתם ביום זה לאירוח מרגש ביותר של המשפחות השכולות. אותם האנשים המופלאים שהגיעו לכאן הם נציגות שמתוך עולמם השבור בחרו בחיים ומהווים מקור להשראה וחוסן עבורנו כחברה על רקע פועלם למען האחר.״

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
מערכת דיגיטל 360

מטבע הקריפטו ביטקויון מוחק 5% מהשווי שלו אחרי זינוק של 16 אלף בשווי המטבע מאז אוקטובר. לאחרונה נפטר המשקיע האגדי צ'רלי מאנגר שהיה מתנגד גדול של הביטקוין.

חדשות כל העולם

ראש הממשלה נתניהו אמר את הדברים היום כשברקע הקרבות הקשים בעזה ומעל 130 חטופים בשבי החמאס. "הרשות הפלסטינית רוצה להשמיד אותנו רק בשונה מחאמס – בשלבים".

חדשות כל העולם

נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, הזמין את נשיא אוקראינה, ולדימיר זלנסקי, לבית הלבן לפגישה ב-12 בדצמבר​​. זלנסקי צפוי לנהל שיחות בוושינגטון עם ביידן ביום שלישי, כאשר המפלגה הדמוקרטית, אותה מוביל ביידן, מתקשה להשיג התקדמות במו"מ עם הקונגרס לגבי סיוע נוסף לאוקראינה, אשר נמצאת במלחמה​​. זלנסקי יגיע לוושינגטון כדי לפנות לביידן ולבקש תמיכה נוספת למאבקו נגד […]

חדשות כל העולם

לפי כתבה של ה"וושינגטון פוסט", צה"ל השתמש בפצצות עשן מתפוצץ (פצצות זרחן לבן) מתוצרת ארה"ב במתקפה על דרום לבנון ב-16 באוקטובר​​​​. זרחן לבן הוא חומר כימי שמתפזר בפגזים, בפצצות וברקטות, והוא מתלקח כאשר נחשף לחמצן, יוצר תגובה כימית שמייצרת חום עז של כ-815 מעלות​​. אמנסטי אינטרנשיונל דיווחה גם כי אזרחים בדרום לבנון נפגעו בתחילת החודש […]

איתמר כהן

בהמשך להודעה על הניסוי הצבאי במרחב הקריות, הניסוי נדחה לשעות אחר הצהריים. הדי פיצוצים ישמעו במרחב כתוצאה מהניסוי.

איתמר כהן

משרד הבריאות העזתי מעדכן כי בשעות האחרונות הגיעו לבתי החולים ברצועה 208 הרוגים. מספר ההרוגים הכולל עלה ל-18,205. מספר הפצועים עומד על 49,645.

עזרת הציבור בחקירת מותו של יובל קסטלמן ז"ל

מדריך: איך לעקוף את רשימת ההמתנה של ChatGPT Plus

חמישה לוחמים נפלו בעזה, בהם אחיינו של איזנקוט

ניוז 360 news
עכשיו 18:38, יום שני (11.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה