ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

בנט: ״כאשר הימין החדש יבחר – שקד תטפל בבג״צ, אני אטפל בחמאס״

השר בנט בכנס של המכון הישראלי לדמקורטיה: "כאשר הימין החדש ייבחר אז אני אטפל בחמאס ושקד תטפל בבג"ץ".

עוד מדברי בנט:

• ״המוסריות המזויפת של בני גנץ לא מרשימה אותי״

• ״בעבר ממשלות יכלו למשול, אהרון ברק כרסם וכרסם. הוא הפך את הכל לשפיט״

• ״פייגלין 20 שנה בפוליטיקה ולא עשה כלום. כתב ספר טוב״.

שר החינוך ויו״ר הימין החדש, נפתלי בנט, השתתף כעת בכנס ״חושבים אחרת״ של המכון הישראלי לדמוקרטיה. בשיחה עם ארנון מאיר אמר בנט את הדברים הבאים:

על ההשוואה בין חמאס לבג״צ:

״בג״צ הוא בוודאי לא אויב, אבל אני אומר בצורה מאוד ברורה – העוצמה המופרזת של מערכת המשפט ובג״צ קושרת את ידי חיילי צהל מלנצח את חמאס. אני קובע את זה. שלא נעבוד על עצמנו, ידי חיילי צה״ל ומפקדיו קשורות בשל הפרזה של בג״צ ומערכת המשפט שכבר הוטמעה עמוק בתוך מערכות הביטחון. אנחנו חייבים לשחרר את האילוץ הזה כדי שצה״ל יחזור לנצח. בית שממנו יורים הוא בית מחבלים וצריך להפיל אותו. כשבני גנץ אומר איך הוא ריסן את חיילי גולני מתוך מוסריות מזויפת זה לא עושה עליי רושם. אני רוצה שצה״ל ינצח. אני שומע את אהרון ברק מתגאה שמקימים חמ״לים של משפטנים – ככה לא מנהלים מלחמה. האויב מבין את זה אז הוא במכוון לוקח בתים וממיר אותם לבסיסים כי הוא יודע שלא נירה על זה. אם תתנו לימין החדש את הכוח איילת שקד תהיה שרת משפטים, היא תטפל בבג״צ, ואני אטפל בחמאס. ישראל הפכה למעצמה של משפטיזציה, בג״צ תחת אהרון ברק הפך הכל לשפיט. צריך בג״צ בשביל להגן על זכויות אדם, לא בשביל להגיד לממשלה מה סביר ומה לא״.

על פסקת ההתגברות:

״האיזון בין הרשויות הופר על ידי בג״צ. לפני 30 שנה ממשלות יכלו למשול, ואז הגיע אהרון ברק ובשורה של פסקי דין לאט לאט כרסם וכרסם, הפך את היועץ המשפטי למשלה לכל יכול. אנחנו בסך הכל מחזירים את האיזון״.

על צמצום הפערים בחברה:

״צמצום פערים הוא מתן הזדמנות הוגנת לכל ילדה וילד מכל מקום בארץ. אנחנו לא סוציאליסטים, אני איש שוק חופשי שמאמין בתחרות וברצון של האדם לנסוק. אבל במסגרת השוק החופשי, כל אדם צריך לצאת מקו פחות או יותר דומה. זה מה שעשיתי במהפכת המדעים והמתמטיקה באופקים, בשלומי, בכפר חב״ד. אנחנו לא יכולים לתת לוועדים חזקים שיושבים על השלטר את הכוח. אני לא מחלק כספים, אני לא סנטה קלאוס. מי שבא ונותן לכם מתנות זה לא חוכמה. החוכמה היא לצאת לעם מול ניסנקורן, מול תנובה, מול מונופול המלט. לשלם מחירים בשביל עם ישראל״.

קרדיט: יוסי זליגר.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

1 תגובה
Inline Feedbacks
View all comments
אליעזר
אליעזר
לפני 3 שנים

נפתלי בנט יושב באופוזיציה, אין לו שום אחריות או עשייה בשום דבר, מדבר הרבה אבל המבחן הוא בעשייה . אדם ילדותי עם פה גדול

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
דסק חרבות ברזל

צה"ל מגביר את הלחץ על הנהגת חמאס ומפרסם סדרת קלפים עם רשימת החיסול של בכירי המרצחים. פעולה דומה עשו כוחות צבא ארצות הברית במצוד אחרי סדאם חוסיין ואחרי אוסמה בן-לאדן באפגניסטן. האם הלחץ הפסיכילוגי על החמאס יעבוד?

חדשות כל העולם

התחממות בגיזרה בין סין לארה"ב, עם טענות היום של הסינים על הימצאות ספינת קרב אמריקאית בגבולות המים הטריטוריאליים שלה בדרום סין. הצי הימי האמריקאי אמר בתגובה כי ה-USS גבריאל גיפורדס מבצעת תמרונים שגרתיים.

חדשות כל העולם

לא הספיקה הקורונה? וירוס סיני שפוגע במערכת הנשימה של ילדים התחיל להתפשט בעולם. על פי הדיווחים הוירוס המסתורי התגלה במספר מקרים אצל ילדים בדנמרק, הולנד וארצות הברית.

חדשות כל העולם

קייב – חקירה שמתקיימת באוקראינה, סביב אירוע שבו שני חיילים אוקראינים הוצאו לכאורה להורג ע"י כוח צבא רוסי וזאת למרות שנכנעו. גורמים אוקראינים אמרו שזה לא מקרה בודד של הוצאה להורג של אוקראינים ע"י כוח רוסים.

חדשות כל העולם

דיצה היימן: "תנאים של רעב היכולות של הגוף לשרוד את זה הולכות וקטנות. זו סכנת חיים". יוכבד ליפשיף: "הייתי 17 יום במנהרות – פחדו שאני אגרום למגפה במנהרות כי הייתי חולה. התנאי מחייה היו מאוד קשים, החמצן בתעלות הולך ואוזל וישנו הפחד שהם ינקמו בחטופים".

חדשות כל העולם

האזרחים המשוחררים שנחטפו ע"י החמאס מתחילים לדבר בפומבי לראשונה הערב בכיכר החטופים בתל אביב. הערב לראשונה ילנה טרופנוב (50) שנחטפה ושוחררה נאמה באירוע התמיכה וקראה לשחרר את החטופים עכשיו. בנה של ילנה טרופנוב שבוי עדיין על ידי החמאס.

תיעוד מרגש: תושב ירושלים בשנות השבעים חולץ כשהוא תשוש מואדי סמוך

דיווח סעודי: תקיפה ישראלית בתימן על מחסני טילים של החות׳ים

עצוב: הגיבור שנטרל את המחבלים בפיגוע – שילם בחייו

ניוז 360 news
עכשיו 10:55, יום שלישי (5.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה