ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חדשות בארץ

נתניהו: מתקיימים מגעים עם שש מדינות מוסלמיות שהיו עד לאחרונה עוינות לישראל

רה״מ נתניהו: ״בימים אלה ישראל מקיימת מגעים עם חצי תריסר מדינות ערביות ומוסלמיות חשובות, שהיו עד לאחרונה עוינות לישראל.״

מדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס האזכרה הממלכתי לזכרו של ראש הממשלה לשעבר לוי אשכול ז״ל, בהר הרצל:

״אנחנו ממשיכים לפעול בתקיפות נגד הניסיונות של איראן להתבסס צבאית בסוריה. אנחנו נוהגים כך גם מול התוקפנות של החיזבאללה וחמאס, שאת המנהרות שלהם אנחנו מפרקים בשיטתיות.

לאשכול הייתה שעת מבחן גדולה מאוד, שעת המבחן הזאת הייתה תקופת המצור סביב ישראל לפני מלחמת ששת הימים. אשכול לא שש למלחמות מיותרות, שום מנהיג אחראי של מדינת ישראל לא ישוש למלחמות מיותרות. הוא הבין את מחיר המלחמה הזאת, אבל כשנכפתה עלינו מלחמה, היה לו ברור שעלינו להדוף אותה בעוצמה, ולהדוף את התוקפנות שמכוונת נגדנו.

אמנם משה דיין החליף אותו כשר הביטחון כמה ימים לפני המלחמה, אבל צריך לומר בבירור – ניצחוננו המוחץ כולל סילוק האיום הסורי ממצוקי רמת הגולן, הושג על ידי המוכנות של צה"ל שאשכול קידם בשנים לפני המלחמה.

הניצחון המוחץ במלחמת ששת הימים היה מהנדבכים האיתנים בקיר הברזל שהקמנו מול העליונות הערבית, בדיוק כפי שחזה ז'בוטינסקי, שאשכול הביא את עצמותיו הנה להר הזה.

רק כששכנינו ישתכנעו שעוצמתנו ונוכחותנו כאן הן עובדות מוגמרות, רק אז ישתכנעו חלק מהם לעשות עמנו שלום, ואנחנו מקדמים את תהליך ההכרה וההסכמה הזאת עם יתר שכנינו, לא עם כולם, אבל עם רובם, במלוא התנופה.

אנחנו עושים זאת מול חלקים נרחבים של העולם הערבי והמוסלמי בתהליך נורמליזציה מואץ, שרק את חלקו רואה הציבור. אנחנו מקיימים את התהליך הזה גם בסתר, ובימים אלה ישראל מקיימת מגעים עם חצי תריסר מדינות ערביות ומוסלמיות חשובות, שהיו עד לאחרונה עוינות לישראל.

זוהי בשורה חשובה מאין כמוה לחזון השלום – שלום מתוך עוצמה. אשכול, מחליפו של דוד בן גוריון, סלל לעצמו דרך מיוחדת בהנהגת המדינה. הוא נמנע בשיקול דעת ממלחמות מיותרות, אבל ברגע המכריע הוא הפעיל את כוחו של צה"ל כאגרוף מחץ נגד אויבים שאיימו על קיומנו בשלוש חזיתות.״

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 תגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
איתמר כהן

הסעודים מדווחים: ישראל תקפה אמש מחסני טילים מדויקים וכטב״מים בצנעא, בירת תימן ומעוז החות׳ים. לפי הדיווחים יש נזק עצום למחסן ולאזור!

מערכת n360

הזרוע הצבאית של ארגון הטרור הפרה את הפסקת האש לראשונה מאז ההפוגה ושעות לפני קיומה של הפעימה החמישית בשחרור החטופים הישראלים. מדובר צה"ל הודיעו שהפסקת האש הופרה ביותר מתקרית אחת, שלוש מטענים שהופעלו בסמיכות לכוחות צה"ל בצפון הרצועה וירי לעבר הכוח. פצועים קל לכוחותנו.

חדשות כל העולם

בני משפחתו של רביד כץ ז"ל, איש חינוך מקיבוץ ניר עוז, קיבלה הודעה על רציחתו ומותו בטבח שבת השחורה. מאז ה-7 באוקטובר הוגדר כץ ז"ל כנעדר. משפחתו ספדה 'היה איש חינוך, איש ארץ ישראל היפה, אבא מדהים'.

מערכת n360

מוקדי החירום של משטרת ישראל, מגן דוד אדום והכבאות אינם זמין בעקבות מה שמסתמן כמתקפת סייבר. מוקד מד"א זמין בהודעת sms במספר הבא 052-7000-101.

מערכת n360

למרות המתח הרב סביב שחרור החטופים, הפעימה השלישית בשחרורם תחל בקרוב ותתקדם טוב יותר מהמתוכנן. עפ"י גורמים מדיניים. הציבור בישראל צפוי בשעות הקרובות לקבל בברכה 14 חטופים – נשים וילדים.

איתמר כהן

בהמשך להתרעה על חדירת כלי טיס עוין במרחב העיר אילת, מדובר בזיהוי שווא ואין חשש לאירוע ביטחוני.

מרגש: החיילת אורי מגידיש בסרטון ראשון מאז החילוץ

אחרי ההודעה הדרמטית של חמאס: צה"ל מפרסם – אלו חמשת הבכירים שחוסלו

דבקות במטרה מהי | יוסי סולומון

ניוז 360 news
עכשיו 22:46, יום שישי (1.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה