ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

הטור השבועי

טענת הבכורה | יוסי סולומון

בפרשת השבוע, פרשת "תולדות" מסופר שעשיו חוזר מהשדה עייף ורעב ובדיוק כשהוא חוזר הוא רואה את יעקב אבינו מכין אוכל.
עשיו מבקש מיעקב אבינו שיתן לו את האוכל. בתמורה מבקש יעקב אבינו מעשיו שימכור לו את הבכורה.
עשיו מסכים לעיסקה. "ויעקב נתן לעשיו לחם ונזיד עדשים ויאכל וישת ויקם וילך ויבז עשיו את הבכורה".
נשאלת השאלה: מדוע לכתחילה לא ברא הקב"ה את יעקב אבינו בכור אלא ברא את עשיו בכור?
התשובה היא: הקב"ה ידע שאם הוא היה בורא את יעקב בכור היו טוענים צאצאי עשיו כלפי שמיא שעצם זה שהקב"ה סידר את השתלשלות העניינים כך שדווקא יעקב נולד בכור מראה שמראש הכתיב הקב"ה את ההצלחה ליעקב אבינו.
זו אם כן הסיבה לכך שבחר הקב"ה בסדר השתלשלות זו, בכדי להביא לכך שיעקב אבינו יזכה בבכורה למרות שבהתחלה הבכורה הייתה עם עשיו. דהיינו עשיו במעשיו החליט לבוז לבכורה ולמוכרה תמורת נזיד עדשים ליעקב אבינו איש התורה יושב האוהלים, ובכך הפסיד אותה.
מכאן אנו למדים שעליינו רק לבטוח בהקב"ה שהוא ידאג לבניו של יעקב אבינו, כמו שדאג שעשיו יוותר על הבכורה ליעקב אבינו תמורת נזיד עדשים.
נבטח בבורא, ובעז"ה בקרוב ממש נזכה לראות בהצלחתו הגדולה של עם ישראל, בדרך לגאולה השלמה.
לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
דסק חרבות ברזל

צה"ל מגביר את הלחץ על הנהגת חמאס ומפרסם סדרת קלפים עם רשימת החיסול של בכירי המרצחים. פעולה דומה עשו כוחות צבא ארצות הברית במצוד אחרי סדאם חוסיין ואחרי אוסמה בן-לאדן באפגניסטן. האם הלחץ הפסיכילוגי על החמאס יעבוד?

חדשות כל העולם

התחממות בגיזרה בין סין לארה"ב, עם טענות היום של הסינים על הימצאות ספינת קרב אמריקאית בגבולות המים הטריטוריאליים שלה בדרום סין. הצי הימי האמריקאי אמר בתגובה כי ה-USS גבריאל גיפורדס מבצעת תמרונים שגרתיים.

חדשות כל העולם

לא הספיקה הקורונה? וירוס סיני שפוגע במערכת הנשימה של ילדים התחיל להתפשט בעולם. על פי הדיווחים הוירוס המסתורי התגלה במספר מקרים אצל ילדים בדנמרק, הולנד וארצות הברית.

חדשות כל העולם

קייב – חקירה שמתקיימת באוקראינה, סביב אירוע שבו שני חיילים אוקראינים הוצאו לכאורה להורג ע"י כוח צבא רוסי וזאת למרות שנכנעו. גורמים אוקראינים אמרו שזה לא מקרה בודד של הוצאה להורג של אוקראינים ע"י כוח רוסים.

חדשות כל העולם

דיצה היימן: "תנאים של רעב היכולות של הגוף לשרוד את זה הולכות וקטנות. זו סכנת חיים". יוכבד ליפשיף: "הייתי 17 יום במנהרות – פחדו שאני אגרום למגפה במנהרות כי הייתי חולה. התנאי מחייה היו מאוד קשים, החמצן בתעלות הולך ואוזל וישנו הפחד שהם ינקמו בחטופים".

חדשות כל העולם

האזרחים המשוחררים שנחטפו ע"י החמאס מתחילים לדבר בפומבי לראשונה הערב בכיכר החטופים בתל אביב. הערב לראשונה ילנה טרופנוב (50) שנחטפה ושוחררה נאמה באירוע התמיכה וקראה לשחרר את החטופים עכשיו. בנה של ילנה טרופנוב שבוי עדיין על ידי החמאס.

האולטימטום של צה"ל לבכירי חמאס – ״זו הודעה אחרונה. כולכם מטרות"

ללא צנזורה: איך לעקוף חסימה על ערוצי טלגרם של חמאס

אל״מ אסף חממי נרצח ב-7 באוקטובר וגופתו נחטפה לעזה

ניוז 360 news
עכשיו 8:32, יום חמישי (7.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה