ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

הטור השבועי

חיים של משמעות | יוסי סולומון

אחד הפסוקים הנפלאים שמביעים את גדולתו של אברהם ואת הברכה הגדולה לה זכה הוא:"ואברהם זקן בא בימים וה' ברך את אברהם בכל".
אנו רגילים לחשוב שהכוונה "בא בימים", הכוונה לזקן מופלג, אבל זה לא כל כך מדויק, בגלל שאברהם לא היה זקן מופלג, אברהם היה בן מאה שלושים ושבע, שזה אמנם גיל זקן מאוד למונחים של ימינו, אמנם זקן מאוד במושגי ימינו, אך ביחס לתוחלת החיים הממוצעת בתקופתו הוא דווקא היה נחשב צעיר (והוא אכן נפטר עשרות שנים לאחר-מכן), אם כן, מדוע אומרת התורה על אברהם אבינו "ואברהם זקן בא בימים" בזמן שהוא לא כזה זקן כפי שמתארת אותו התורה?

הזוהר מביט לעומק הדברים ומשיב: "בא בימים" הוא מי שיכול לבוא עם כל ימי חייו ולהצביע על כל אחד מהם ולומר: הנה היום הזה, למשל יום שני חורפי של גיל עשריים, לא הלך לבטלה. הוא מלא בתוכן ובמשמעות, התקדמתי בו. והנה כעת אני 'זקן', בן כמעט שבעים, אך גם "בא בימים" – בכל יום ויום משבעים השנים הללו צעדתי, התקדמתי קדימה.

עלינו לעשות הכול כדי להיות בעצמנו "באים בימים", למלא את הזמן שלנו בעשייה. כך שהגיל בתעודת הזהות לא ישקף רק את הגיל הביולוגי, אלא את מספר השנים המשמעותיות ומלאות התוכן שבחיינו.

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 תגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
מערכת n360

הזרוע הצבאית של ארגון הטרור הפרה את הפסקת האש לראשונה מאז ההפוגה ושעות לפני קיומה של הפעימה החמישית בשחרור החטופים הישראלים. מדובר צה"ל הודיעו שהפסקת האש הופרה ביותר מתקרית אחת, שלוש מטענים שהופעלו בסמיכות לכוחות צה"ל בצפון הרצועה וירי לעבר הכוח. פצועים קל לכוחותנו.

חדשות כל העולם

בני משפחתו של רביד כץ ז"ל, איש חינוך מקיבוץ ניר עוז, קיבלה הודעה על רציחתו ומותו בטבח שבת השחורה. מאז ה-7 באוקטובר הוגדר כץ ז"ל כנעדר. משפחתו ספדה 'היה איש חינוך, איש ארץ ישראל היפה, אבא מדהים'.

מערכת n360

מוקדי החירום של משטרת ישראל, מגן דוד אדום והכבאות אינם זמין בעקבות מה שמסתמן כמתקפת סייבר. מוקד מד"א זמין בהודעת sms במספר הבא 052-7000-101.

מערכת n360

למרות המתח הרב סביב שחרור החטופים, הפעימה השלישית בשחרורם תחל בקרוב ותתקדם טוב יותר מהמתוכנן. עפ"י גורמים מדיניים. הציבור בישראל צפוי בשעות הקרובות לקבל בברכה 14 חטופים – נשים וילדים.

איתמר כהן

בהמשך להתרעה על חדירת כלי טיס עוין במרחב העיר אילת, מדובר בזיהוי שווא ואין חשש לאירוע ביטחוני.

איתמר כהן

לשכת ההסברה של חמאס: מספר ההרוגים הערבים ברצועת עזה עלה ל-14,854. מספר הפצועים עבר את ה-36 אלף. ישנם יותר מ-7000 נעדרים מתחת להריסות המבנים.

שחרור החטופים: לא כל הילדים ברשימת המשוחררים

תקיפת צה"ל בלבנון: דיווח על חיסול בנו של בכיר בחיזבאללה

בכיר בממשלה מבהיר "לא תהיה הפסקת אש לפני שישי"

ניוז 360 news
עכשיו 10:26, יום רביעי (29.11)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה