ניוז
ניוז 360 news
✡ עם ישראל חי

מתעדכן עכשיו..

חרדים ויהדות

למה דווקא מבול? | יוסי סולומון

בפרשת השבוע הקב"ה רואה את כל החטאים של בני הדור ומחליט להרוס את העולם שהוא ברא ולהביא מבול על העולם.
נשאלת השאלה, מדוע הקב"ה החליט להעניש את העולם דווקא על ידי מים וכי לא יכל להעניש את העולם באמצעות אחרת מאשר המים אשר הם מקור מחייתו של העולם ולכאורה מסמלים את השפע בעולם?
התשובה היא שהקב"ה רצה ללמדנו שאם נהיה טובים – הגשם יהי טוב אלינו ונזכה שהארץ תיתן את פריה אך אם חלילה נהיה רעים – הגשם יהי רע בעבורנו ויהרוס לנו את עבודתנו והשקעתנו עד כדי אפשרות להביא למוות ח"ו.
יהי רצון שנהיה אנשים טובים ובזכות זה נזכה שתתקיים נבואתו של הנביא זכריה "כי זרע השלום הגפן תיתן פריה והארץ תיתן את יבולה והשמיים יתנו טלם והנחלתי את שארית העם הזה את כל אלה".

 

לשתף
מערכת החדשות עושה מאמץ לכבד זכויות יוצרים. גיליתם טעות בתוכן? חסר קרדיט או דרוש תיקון? צרו איתנו קשר בהקדם.

תגובות

guest

0 התגובות שלכם
Inline Feedbacks
View all comments

#בארץ

צ'ט קבוצת
הכתבים
חדשות כל העולם

כל הכבוד לרשויות האכיפה והביטחון בקפריסין ולמודיעין הישראלי על סיכול משמעותי של תשתית טרור איראנית שתכננה לבצע פיגועים רצחניים נגד יהודים וישראלים בקפריסין.

חדשות כל העולם

עיסקת ענק היסטורית נחתמה בין שחקן הבייסבול היפני שוהיי אוטני ללוס אנג'לס דודג'רס. מדובר בחוזה של 700 מיליון דולר ל-10 שנים והוא היקר בתולדות הספורט בארה"ב.

מערכת n360

משטרת ישראל מפרסמת בקשת סיוע מהציבור בחקירת מותו הטראגי של גיבור ישראל יובל קסטלמן ז"ל. כל אדם המחזיק במידע הרלוונטי לחקירה נדרש להעביר את החומר ברשותו לידי מצ"ח.

דסק חרבות ברזל

בדקות האחרונות מופץ דיווח על נפילתו בתמרון הצבאי בעזה. מדובר בבנו של שר. דיווח נוסף מעודכן מיד. עד כה נפלו בקרבות בתוך עזה יותר מ-86 חיילים.

דסק חרבות ברזל

צה"ל מגביר את הלחץ על הנהגת חמאס ומפרסם סדרת קלפים עם רשימת החיסול של בכירי המרצחים. פעולה דומה עשו כוחות צבא ארצות הברית במצוד אחרי סדאם חוסיין ואחרי אוסמה בן-לאדן באפגניסטן. האם הלחץ הפסיכילוגי על החמאס יעבוד?

חדשות כל העולם

התחממות בגיזרה בין סין לארה"ב, עם טענות היום של הסינים על הימצאות ספינת קרב אמריקאית בגבולות המים הטריטוריאליים שלה בדרום סין. הצי הימי האמריקאי אמר בתגובה כי ה-USS גבריאל גיפורדס מבצעת תמרונים שגרתיים.

צריכים עורך דין ירושה ?

תיעוד מעייני התותחן: ירי של מעל ל-100 אלף פגזים מתחילת התמרון הקרקעי

טרגדיה ברמת גן: פרסומים על אירוע חריג הובילו לבהלה – וזו הידיעה המצערת

ניוז 360 news
עכשיו 11:16, יום שני (11.12)
פייסבוק
טוויטר
וואצאפ
טלגרם
אימייל
פינטרסט
הדפסה