תגובות

ההצבעה לנשיאות המדינה: הרצוג נבחר לנשיא ה-11 של מדינת ישראל

בחירת הנשיא/ה ה-11 של מדינת ישראל – המועמדת מרים פרץ והמועד יצחק הרצוג הגיעו הבוקר למשכן לאולמות שהוקצו להם, לקראת ההצבעה שהחלה בישיבה מיוחדת של מליאת הכנסת בשעה 11:00.

יו"ר הכנסת יריב לוין, פתח את ישיבת המליאה המיוחדת והחלה ההצבעה, מיד לאחר מכן יצאה המליאה להפסקה, במהלכה ספרו את הקולות. בתום הספירה התחדשה הישיבה ויו"ר הכנסת הכריז על התוצאות.


יצחק הרצוג נבחר לנשיא ה-11 של מדינת ישראל לאחר שזכה ל 87 קולות, המועמדת מים פרץ זכתה ל-26 קולות.

בהתאם לחוק יסוד: נשיא המדינה. כשתיוודע התוצאה הסופית יצאו יו"ר הכנסת לוין ופמלייתו לאולם בו שוהה המנצח/ת, שם יודיע לנשיא/ה הנבחר/רת רשמית על תוצאות ההצבעה ויברך אותו/אותה.


תמונות הגעתם למשכן של המועמדת והמועמד לנשיאות. קרדיט תמונות: דוברות הכנסת, דני שם טוב.

לחיצת יד בין המועמדים.

ראש הממשלה הצביע, צילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ.

צילום: דוברות הכנסת – נועם מושקוביץ.

מרים פרץ אחרי הבחירות ולפני הספירה בכניסה לאולם הנגב. צילום: פיני הפריץ.

נאומו של יצחק הרצוג לאחר הודעת יו"ר הכנסת על היבחרו לנשיא מדינת ישראל ה-11:

מכובדי, יו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין, בחרדת קודש ובהתרגשות גדולה, הנני העני ממעש, מקבל עלי את בחירת כנסת ישראל בי לתפקיד נשיא מדינת ישראל האחד עשר. אני מבקש להודות לכל אחת ואחד מחברותי וחבריי חברי הכנסת על האמון שנתתם בי. אני מקבל עלי את האחריות הכבדה שהטלתם על כתפיי. מקבל את הזכות לשרת את הציבור הישראלי כולו, בתפקיד רם ונישא זה.

אני מודה לך חברי, יו"ר הכנסת יריב לוין, על ניהול מופתי של מערכת הבחירות.

אני מודה לגברת מרים פרץ, גיבורה ישראלית, על היותה סמל והשראה לכלל אזרחיות ואזרחי ישראל, לקימה מכאב אין סופי ולבחירה בחיים. מרים, אני מושיט לך יד ומייחל לשיתוף פעולה פורה בינינו, למען החברה הישראלית.

אזרחיות ואזרחי ישראל,
משך למעלה משני עשורים מילאתי את משימת חיי: שירות העם והארץ שלנו באהבה, במסירות ובמקצועיות. למדתי את החברה הישראלית לאורכה ולרוחבה, הכרתי מקרוב את המגוון והייחודיות של הפסיפס הישראלי, הנדיר והייחודי, המשלב לא רק את בני כל האמונות, הקבוצות והדתות, אלא את כל האוצרות האדירים שקיבלנו כאן יחד: עושר רוחני, עומק תרבותי, מחשבה ביקורתית, מסורת והתחדשות. אין אפילו אבן אחת בפסיפס היפיפה שלנו שהייתי מוכן או מעז לוותר עליה.

זו הסיבה שבכוונתי להיות נשיא של כולם. להטות אוזן קשבת לכל עמדה ולכבד כל אדם. לסמן את הקווים המחברים ולבנות גשרים של הסכמות, כדי לקרב גם את הרחוקים שבניצים – כאן בתוכנו, כמו גם עם אחינו ואחיותינו בתפוצות; להעצים ולטפח את היצירתיות, היוזמה והמקוריות שלנו; למלא בכל יום את צידת האחדות, הערבות הדדית והזהות משותפת, הנחוצות לנו כל כך במסע שלנו להפוך לחברת מופת. להותיר מרווח נשימה לרוקמי הרוח, היצירה והחלומות. למלא את ישראל בתקווה.

האתגרים רבים ואין להקל בהם ראש. חיוני לטפל בפצעים שותתי הדם שנפערו בחברה שלנו בתקופה האחרונה; עלינו להגן על מעמדה הבין-לאומי של ישראל ועל שמה הטוב במשפחת העמים; להיאבק באנטישמיות ובשנאת ישראל; לשמור על עמודי התווך של הדמוקרטיה שלנו; להתעלות אל גודל שעתה של האומה; ולצאת מן המיצר אל המרחב. זו המהות שלנו, החלוציות שלנו והמחויבות של כולנו לארץ הזו.

אל המסע הזה אני מביא עמי את כל מרצי, ניסיוני ויכולותיי. את המחויבות ההיסטורית של שרשרת הדורות המשפחתית שלי לנצח ישראל.

אני מביא עמי גם שותפה נפלאה ויחידה במינה – מיכל רעייתי האהובה, בלעדייך זה לא היה קורה.
בלי התמיכה והמחויבויות האינסופיות שלך ובלי היותך שם, תמיד, לאורך הדרך כולה. את ובנינו האהובים נעם, מתן ורועי.

לנשיא העשירי של מדינת ישראל, ראובן רובי ריבלין, אני שולח מכאן את ברכתי ומאחל לו סיום מוצלח לכהונה מבורכת ולתרומתו הגדולה לעם ולמדינה שלנו. תחי מדינת ישראל! תודה רבה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: