20 שנה לפיגוע בחוף הדולפינריום: שרת העלייה והקליטה – "מדינת ישראל וכלל אזרחיה ינצחו תמיד"

היום (יום ג) התקיים טקס ההתייחדות עם נרצחי פיגוע הטרור בדולפינריום בטיילת הרברט סמואל בתל אביב במלאות עשרים שנה להירצחם של עשרות צעירים וצעירות. שרת העלייה והקליטה, פנינה תמנו שטה: "שום טרור לא יפסיק את שרשרת העלייה ואת הרעיון הציוני".

שרת העלייה והקליטה, ח"כ פנינה תמנו שטה: "21 ההרוגים היו בסך הכול נערים ונערות צעירים ויפים, רובם עולים מחבר העמים לשעבר, על פניהם חיוך זך, חלקם היו תלמידים תמימים ושמחים שכל עתידם היה פרוס לפניהם, לו חיו היום הם היו צריכים להיות בני גילי. נוער איכותי שבחרו להגשים את החלום הציוני ולעלות לישראל עד שבן עוולה החליט לקחת את חייהם באבחה אחת של טרור ושנאה על רקע לאומני. הצעירים יצאו מביתם כשכל מבוקשם הוא לשמוח ולרקוד, אך במקום חגיגות וריקודים – כולנו כאן מציינים היום 20 שנים לזכרם".


ב- 01 ביוני 2001 בשעה 23:27 רעש נוראי החריד את העיר תל-אביב, 21 צעירים וצעירות נקטפו בדמי ימיהם בידי מחבל מתאבד שהצטופף ביחד עם המבלים בכניסה למועדון הבילוי "דולפי" ואז פוצץ את עצמו. הפיגוע הנורא פצע למעלה מ-100 בני אדם וגבה את חייהם של 21 קורבנות. רוב הנרצחים היו צעירים וצעירות עולים חדשים בישראל, חלקם עלו ארצה ללא משפחתם, חלקם הגיעו חודשים בודדים לפני הרצח, שהחלו את דרכם בארץ החדשה.

השרה תמנו שטה הוסיפה: "עצם ההתכנסות שלנו כאן היום, עם המשפחות היקרות שהמשיכו בחייהן על אף הקשיים והאבל, שהמשיכו להתאקלם במדינה אליה כה רצו לעלות, מוכיחה שאותו רוצח אכזר לא הצליח לפגוע בעם ישראל ואנחנו עם חזק. מדינת ישראל וכלל אזרחיה ינצחו תמיד את מי שינסה לפגע בנו ולהרוס את ביתנו. עלינו חלה החובה והזכות להמשיך ולבנות את המדינה לצד הנצחת זכרם וחלומם הציוני של הנרצחים".

טקס ההתייחדות עם משפחות נרצחי פיגוע הטרור התקיים ליד האנדרטה שהוקמה לזכרם של ההרוגים, בהשתתפות שרת העלייה והקליטה ח"כ פנינה תמנו שטה, ח"כ יבגני סובה, מנכ"ל משרד מר חביב קצב, חבר מועצת העיר ת"א יפו ויו"ר וועדת הקליטה העירונית, שלמה מסלאוי, יו"ר ארגון נפגעי פעולות האיבה, אייבי מוזס, ההנהלה הבכירה של משרד העלייה והקליטה בעבר ובהווה, וכמובן משפחות הנרצחים ובני משפחותיהם.


צילום: שלומי אמסלם (לע״מ).


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: