עשרות ערבים תקפו ילדים בירושלים: המשטרה סגרה את התלונה תוך יום

שלושה ילדים הותקפו על ידי עשרות פורעים ערבים סמוך לקבר שמעון הצדיק בירושלים. הפורעים חסמו את דרכם, התיזו עליהם גז, הכו אותם וגנבו את אופניהם. הילדים הגישו תלונה למשטרה, אולם הופתעו לגלות כי המשטרה סגרה את התיק תוך פחות מ24 שעות. הסיבה: "אין תשתית ראייתית לקיומה של אשמה פלילית". התקיפה אירעה בעיצומו של מבצע 'שומר החומות', בעת שחזרו הילדים מתפילה בקבר שמעון הצדיק.

במכתב ששלח עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו למשטרת שלם בבקשה לערער על סגירת התיק נכתב כי הילדים הותקפו על ידי עשרות פורעים שחסמו את דרכם.


מתוך הקבוצה החלו פורעים לתקוף את הילדים "תוך שהם מפילים אותם מהאופניים, מרוקנים עליהם מיכלים שלמים של גז, מכים בהם בבעיטות ובאגרופים בעוד הם מנסים להימלט ומתגלגלים על הרצפה". הילדים נמלטו לעבר עמדת שוטרים שהיתה במקום, ואופניהם נגנבו. אחד הילדים, בן 15, אף פונה לבית חולים הדסה הר הצופים על ידי אמבולנס.

לאחר שהתאושש מהטראומה, הגיש הילד הפצוע תלונה במשטרה. אולם "לתדהמתו הרבה למחרת בבוקר קיבל עדכון ממערכת מנ"ע כי התיק נסגר היות ו"לא נמצאה תשית ראייתית לקיומה של אשמה פלילית"".

עו"ד בלייכר תיאר "מדובר באירוע תקיפה אכזרי בו נטלו חלק עשרות אנשים כנגד שלושה נערים צעירים חסרי הגנה. מן הראוי היה שמשטרת ישראל תשקיע משאבים ומאמץ בכדי לעצור ולהעמיד לדין לפחות חלק מהתוקפים, ותשמש דווקא כמשען וכתובת הגנה כלפי נערים צעירים".

"סגירת התיק תוף פחות מ24 שעות משדרת זלזול כלפי הנפגעים וטענותיהם, ומעידה על חוסר מאמץ אמיתי למצות את חקירת האירוע", מתח עו"ד בלייכר ביקורת על המשטרה, וביקש לקבל את חומרי החקירה בתיק על מנת להתרשם מפעולות החקירה שבוצעו בו, "אם בכלל", בכדי לבחון הגשת ערר על סגירתו.

עו"ד חיים בלייכר המייצג את הנער מטעם ארגון חוננו מסר "מרשי וחבריו עברו אירוע לינץ' מזעזע בידי מחבלים רבים וייקח להם זמן רב להתאושש מכך. לצערי מרשי חווה זעזוע נוסף כאשר התברר לו שתיק התקיפה נסגר בגין כך שאין תשתית ראייתית לאשמה פלילית. מדובר בהפקרות בכל קנה מידה. אנו דורשים מהמשטרה לנהל חקירה מקיפה ומידית בכל האמצעים ובשיתוף זרועות המודיעין כדי להניח את ידם על המחבלים אשר בצעו את הלינץ' האכזרי בילדים."


קרדיט: באדיבות המצולם.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: