תגובות

‏שר החוץ אשכנזי במצרים: “לא נאפשר לחמאס להתעצם מחדש ברצועה”

היום, (א', 30/5) נפגש שר החוץ, גבי אשכנזי, עם עמיתו המצרי, סאמח שוקרי, בארמון תחריר, מעון ההארחה הרשמי של משרד החוץ המצרי.

שר החוץ אשכנזי הביע הערכתו לתפקידה ההיסטורי של מצרים בפריצת הדרך לשלום בין ישראל לבין שכנותיה ועל דאגתה ליציבות הביטחונית האיזורית והודה לו על המחוייבות המצרית לנושא.


השרים שוחחו על האתגרים בכל הקשור למנגנונים למניעת התעצמות חמאס ולהסדרה מול רצועת עזה.

השר אשכנזי ציין כי המשך פעילותה של הרשות הפלסטינית בארגונים ובפורומים בינ"ל, כגון ה-ICC והמועצה לזכויות אדם פוגעת בסיכויים לשיתופי פעולה עתידיים: "ההסתה הנמשכת מצד הרשות הפלסטינית ופעילותם במוסדות הבינלאומיים מהווים מכשול משמעותי לקיומו של שיח מדיני ולצעדים בוני אמון בשטח".

עוד שוחחו השרים בנושאים אסטרטגיים אזוריים ודנו בחיזוק הקשרים הבילאטרליים בין המדינות והרחבת שיתוף הפעולה בתחומי הסחר, הכלכלה והתיירות.

שר החוץ אשכנזי: "מבצע 'שומר החומות' והרחבת מעגל המדינות עימן יש לישראל הסכמי שלום, יצרו הזדמנות לחיזוק הקשרים ושיתוף הפעולה בין ישראל לבין מדינות ערב. על כולנו מוטלת החובה לפעול לבלימת כל ניסיון לפגיעה ביציבות האיזורית על ידי ארגוני הטרור וגורמים קיצוניים דוגמת איראן ושלוחותיה".

עוד אמר שר החוץ: "לא נאפשר מצב בו השיקום ברצועת עזה יאפשר לחמאס לבנות מחדש את יכולות הטרור שלו ומבלי שתפתר סוגיית החזרת השבויים והנעדרים המוחזקים על ידי ארגון הטרור חמאס".קרדיט: משרד החוץ.אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: