שר הביטחון גנץ החליט: כהונתו של הרמטכ"ל כוכבי תוארך לשנה רביעית

שר הביטחון בני גנץ הודיע היום (ה') לרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, על כוונתו להביא לממשלה את הארכת כהונתו לשנה רביעית. גנץ עידכן בנושא את ראש הממשלה נתניהו ואת היועץ המשפטי לממשלה.

שר הביטחון גנץ אמר הבוקר: "הרמטכ"ל כוכבי מוביל את צה"ל בשנתיים וחצי האחרונות בתהליכים משמעותיים של בניין הכוח ותפיסת הפעלה רב מימדית תוך שילוב כלל הזרועות והגדלת הקטלניות. הארכת המינוי תאפשר להמשיך ולממש את מרכיבי תר"ש תנופה, שבאו לידי ביטוי ביכולות חסרות התקדים שהציג צה"ל במבצע "שומר החומות", וכן בפעולות המבצעיות שהתקיימו בתקופה האחרונה במגוון זירות הלחימה.


בשנה האחרונה תחת הרמטכ"ל כוכבי, רתם צה"ל גם את יכולותיו האזרחיות לטובת סיוע במשימות לאומיות ובראשן המאבק בקורונה, דבר שביצר את מקומו של צה"ל כנדבך בלתי נפרד מהחברה הישראלית וממערך החירום הלאומי האזרחי.
הרמטכ"ל מהווה עוגן של יציבות פיקודית ומבצעית. הארכת כהונתו בעת הזו של שינויים אזוריים ואתגרים ממגוון זירות, היא קריטית לביטחון ישראל."

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר: "מברך את הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי על הארכת כהונתו. כוכבי הוא מפקד חכם, אמיץ ורואה בהגנה על העם היהודי שליחות אמיתית. אני בטוח שכך חשים גם רוב מוחלט של אזרחי ישראל."

מתמונות ארכיון, קרדיט: אריאל חרמוני / משרד הביטחון.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: