תגובות

נתניהו נגד שר החוץ של צרפת: "האמירה שישראל עלולה להפוך למדינת אפרטהייד – מחוצפת וכוזבת"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (רביעי) בטקס לזכר חללי אלטלנה: "אני מבקש להביע מחאה חריפה נגד ממשלת צרפת על ההתבטאות של שר החוץ הצרפתי בראיון לטלוויזיה. השר אמר שישראל עלולה להפוך למדינת אפרטהייד – טענה מחוצפת, כוזבת, שאין לה שום יסוד. במדינת ישראל כל האזרחים שווים בפני החוק, בלי קשר למוצאם.מדינת ישראל היא המגדלור של הדמוקרטיה וזכויות האדם באזורנו. הדמוקרטיה היחידה באזורנו. כך תמיד היה – וכך תמיד יהיה. לא נסבול שום הטפות מוסר צבועות ושקריות בעניין זה."


ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס האזכרה לחללי אלטלנה בבית העלמין נחלת יצחק בגבעתיים. צילום – קובי גדעון / לע"מ.

שר הביטחון, בני גנץ, נאם בטקס האזכרה לחללי מערכת שלום הגליל, במעמד נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, יושב ראש יד לבנים, אלי בן-שם, יושבת ראש ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, תמי שלח, סגן יושב ראש הכנסת, חבר הכנסת יעקב מרגי, השופט העליון נעם סולברג ומפקד פיקוד העורף אלוף אורי גורדין, בהיכל הזיכרון בהר הרצל.


שר הביטחון גנץ אמר: "מאות רבות איבדנו במהלך מלחמת שלום הגליל, ועוד מאות חללים נפלו לאחר מכן ברצועת הביטחון, בהגנה על יישובי הצפון. כל אחד מהם הוא עולם ומלואו, של חלומות ותקוות שהתנפצו, של משפחות שנותרו עם חור בלב. נמשיך לעשות הכל כדי להיות ראויים להם."

גנץ התייחס לחזית הצפונית והדרומית ואמר: "יצאנו מלבנון במהלך מנהיגותי שסיים את המערכה הממושכת מדי, בידיעה שזכותנו להגן על עצמנו תישאר ותישמר. איננו ששים אלי קרב. מדינת ישראל מושיטה תמיד יד לשכנותיה, כך גם עשינו כשהצענו ללבנון סיוע לאחר האסון בנמל בבירות. אנו שומרים על חופש הפולחן לכל הדתות- בכל מדינת ישראל, ובירושלים, בירת המדינה ועיר המקודשת לשלוש דתות. לא נאפשר פגיעה במקומות הקדושים או בזכויות האזרח. לצד זאת, לא נאפשר גם שום פגיעה בריבונותנו."

גנץ הוסיף: "אנו מוכנים להגן על אזרחי ישראל תמיד. בכל זמן ובכל זירה. אם מצפון תיפתח הרעה, לבנון תרעד וכפי שהוכחנו במבצע שומרי החומות – הבתים שבהם מוסלקים מצבורי הנשק ומחוללי הטרור, יהפכו לעיי חורבות. בנק המטרות של לבנון גדול ומשמעותי מזה של עזה, והחשבון אם יהיה צורך, מוכן להגשה. מדינת לבנון היא שתישא באחריות לכל תוקפנות שתבוא מצידה. בנוגע לעזה- מה שהיה אינו מה שיהיה. אנו שואפים שעזה תשקוט, תשוקם בסיוע העולם והרשות הפלסטינית מבין ההריסות, בתנאי שהבנים ישובו הביתה, וכולם יהנו מפירות הצמיחה. אבל אם בחמאס יבחרו למנוע מתושבי עזה את השיקום ולפגוע באזרחי ישראל- נפעל עד שנגיע לשקט שישרת את כולם. אין דרך אחרת."

שר הביטחון, בני גנץ, בטקס האזכרה לחללי מערכת שלום הגליל. צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: