תגובות

ח"כ מעוז לבג"ץ: "זה בית המחוקקים הלאומי שלנו, ומי שירים יד על ביתנו נגדע את ידו"

ח"כ אבי מעוז יו"ר מפלגת נעם וחבר סיעת הציונות הדתית, המשיך היום (ג') בסדרת נאומי הנדסת התודעה במסגרת נאומים בני דקה במליאת הכנסת. הפעם התייחס מעוז כהגדרתו לשלטון בג"ץ והמדינה היהודית.

תחילה התייחס ח"כ מעוז לפסק בג"צ בו התערבו השופטים בחוקי היסוד של הכנסת "שלשום, באופן לא מפתיע לצערנו, צעדו שופטי הבג"ץ עוד צעד בהפיכה השיפוטית, והניפו ידם גם על חוקי יסוד. מעבר לאבסורד ולצביעות שבפגיעה בחוקי יסוד ללא שום סמכות, ומעבר לפגיעה הקשה במבנה השלטוני של מדינת ישראל, יש כאן גם מהלך הרסני כנגד זהותה היהודית של מדינת ישראל. שהרי בדמוקרטיה העם הוא הריבון, כלומר, העם היהודי, ומי שמייצג את רצון העם בדמוקרטיה פרלמנטרית זוהי הכנסת", דברי מעוז.


ח"כ מעוז המשיך "אך כאשר יש מי שמרוקן את ריבונות הכנסת ואת ריבונות העם מכל משמעות מעשית, ובמקביל פסיקותיו באופן עקבי מוטות כנגד כל דבר יהודי ולאומי, כביכול בשם נאורות וקידמה, אך באמת בשם פרוגרסיביות קיצונית ועמדות אנטי יהודיות ואנטי ציוניות, מתברר כי תחת מסווה של מכבסת מילים והנדסת תודעה, מנסים להחריב את זהותה וצורת משטרה של מדינת היהודים."

לסיום המליץ ח"כ מעוז לשופטי בג"צ להרפות ידיהם מפסילת החוקים "אני ממליץ לשופטי העליון להרפות ידיהם מיד מפסילת חוקים, וקל וחומר חוקי יסוד, ובאנלוגיה לדבריו של השופט המנוח מישאל חשין בזמנו: זה בית המחוקקים הלאומי שלנו, ומי שירים יד על ביתנו נגדע את ידו."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: