נער בן 15 נהרג לאחר שפסל נפל עליו בפארק במעלות

צוותי רפואה העניקו סיוע ראשוני לנער בן 15 שנפל עליו פסל במשקל כבד בפארק אגם מונפורט במעלות.

בשעה 20:07 התקבל דיווח על צעיר שנפצע מחפץ כבד שנפל, ככל הנראה במהלך פעילות גופנית במעלות – תרשיחא. חובשים ופראמדיקים של מד"א ואיחוד הצלה העניקו טיפול רפואי ופינו למרכז הרפואי לגליל בנהריה צעיר בן 15 במצב קריטי תוך כדי פעולות החייאה עם חבלות בראש ובגפיים, אך למרבה הצער בבית חולים נקבע מותו.


מחקירה ראשונית עולה כי ככל הנראה נער תושב חורפיש ביצעה פעילות גופנית באגם מונפורט על גבי הפסל ובשלב מסוים חלק מהפסל התמוטט ונפל עליו.

צוותי חוס"ן היחידה לעזרה ראשונה נפשית של איחוד הצלה מעניקים מאז פינוי הפצוע סיוע נפשי לכ-25 נפגעי חרדה – נערים וילדים שראו את האירוע – וחלקם סייעו במאמצי ההחייאה לפני ההגעה של צוותי הרפואה לזירה.

מהמרכז הרפואי לגליל נמסר כי "הנער סבל מפגיעה בראשו ובעמוד השדרה הצווארי, עבר על ידי מד"א החייאה של כ-20 דקות בשטח, ועם הגעתו למרכז הרפואי נמשכה ההחייאה כ-20 דקות נוספות, שבסיומן נאלצו הרופאים לקבוע את מותו של הנער. אנו משתתפים בצער המשפחה ומחבקים אותה בשעותיה הקשות."


צילום: דוברות איחוד הצלה.

חובש בכיר במד"א סלים סרחאן סיפר: "הנער שכב מחוסר הכרה על הריצפה בסמוך למוט אבן כבד שנפל ונשבר. הוא סבל מחבלות מדממות בראשו ובגפיים. הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו הנשמות, עיסויים ומתן תרופות, הכנסנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו לבית החולים במצב קריטי תוך המשך ביצוע פעולות החייאה."

עפו בכריה חובש איחוד הצלה מסר: "מדובר בילד שנפצע אנושות לאחר שלדברי עוברי אורח נפל עליו פסל במשקל כבד. הייתי בסמוך ונגשתי מיידית להעניק לו סיוע ראשוני. לאחר מכן הוא פונה לבית החולים תוך כדי פעולות החייאה במצב אנוש".

צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים: "אני שולחת חיבוק למשפחת הנער. זהו אסון מזעזע וכואב כל כך. אימוני כושר, ובמיוחד תרגילי כוח, יש לבצע רק על מתקנים המיועדים לכך ובהתאם להוראות השימוש המופיעות על גבי המתקנים".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: