ח"כ מיכל וולדיגר נשאה במליאת הכנסת את נאום הבכורה שלה

ח"כ מיכל וולדיגר מהציונות הדתית, נשאה במליאת הכנסת את נאום הבכורה שלה. בפתח דבריה אמרה שהיא מניחה שמצופה ממנה בנאום הבכורה לומר דברים בשבחה של ארץ ישראל השלמה אך לא בכך היא רוצה לעסוק, אלא במה שלא מדברים עליו: סכיזופרניה, דיכאון, חרדה והתמכרויות.

ח"כ וולדיגר סיפרה שנחשפה לנושאים הללו בפן האישי דרך קרוב משפחה ואמרה: "בישראל מתרחשת קטסטרופה בתחום בריאות הנפש. וכולם שותקים. עברתי ימים קשים חשתי על בשרי את הסבל, את המצוקה, את היאוש שזעק מכל פינה. את חוסר האונים. הייתי חלשה ונבוכה אבל לצערי מצאתי כי כדי להיות חלש במדינת ישראל, עליך להיות חזק.


אני כאן היום בכנסת כי באתי כדי לשנות. לשנות באמת, מהיסוד, באופן רוחבי. לשנות סדרי עדיפויות, לקבוע מדיניות, להציב במרכז הבמה דברים חשובים. וכאן אתם חבריי, אתם ואני, נכנסים לתמונה. אין כאן ימין ושמאל. אני סומכת עליכם, שנצליח להביא לכך, שההתייחסות לתחום "בריאות הנפש" תהיה ראויה, שישכילו כולם להבין שנפש בריאה וחסונה היא הבסיס להכל. שללא תקציבים ראויים למערכת בריאות הנפש, שללא השקעה נאותה בכל הרצף הטיפולי שיקומי, שללא מיגור הסטיגמה, לא נצליח. כידוע, חברה חזקה נמדדת על פי התייחסותה לחוליה החלשה ביותר שבה. אנחנו נכשלנו. הגיעה העת לשינוי, לעת הזו הגעתי. לקדם את בריאות הנפש, לקדם את החברה בישראל, את הצעירים שלנו, לצמצם פערים, לא להתבייש מלדרוש תיקון עולם."

(קרדיט צילום: דוברות הכנסת – דני שם טוב)


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: