רבה הראשי של חצור הגלילית הרב מרדכי דיעי זצ״ל נפטר הבוקר לאחר מחלה קשה

״ניצחו אראלים את המצוקים״: חצור הגלילית מרכינה ראש עם פטירתו המצערת של רבה הראשי הרב מרדכי דעי זצ״ל שהחזיר הבוקר (שני, 24.5, כ״ג בסיוון) את נשימתו לבורא עולם לאחר התמודדות של למעלה משנה עם מחלה.

״במהלך השנה האחרונה התפללנו לשלומו, אך לצערנו, אנו נפרדים מאחת הדמויות האהובות, שפעלו לשלום לאחווה ורעות בקהילת חצור.היה בנינו קשר מיוחד ,אהבתי את הרב מאוד, זכיתי זכות גדולה להכיר אשיות יוצאת דופן, זהו יום כואב ועצוב לכולנו״ ציין ראש המועצה שמעון סויסה.


בשעה 16:00 יחל מסע הלוויה בדברי תורה בביתו ובשעה 18:00 ייצא מסע הלוויה מבביתו (לייד מד"א) לעבר בין העלמין בחצור הגלילית.

יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי: "בצער רב קיבלתי את הבשורה המרה על פטירתו לאחר ייסורים קשים של ידיד נפשי עוד מהיותנו חוסים בישיבה הקדושה פורת יוסף הגאון רבי מרדכי דיעי זצ"ל רבה של העיר חצור הגלילית.

הרב זצ"ל הרביץ תורה ועסק בקירוב לבבות במסירות נפש במשך כל השנים והפריח את השממה בחצור הגלילית, והכל במאור פנים.

בשם כל תנועת ש"ס, שולחים תנחומים לבניו הרבנים שליט"א וכל משפחתו הכבודה, במורשתו ותורתו אשר הותיר אחריו תנוחמו, תהא נשמתו צרורה בצרור החיים."


השר לשירותי דת הרב יעקב אביטן: "התבשרנו בכאב על פטירתו של הגאון הצדיק רבי מרדכי דיעי זצ"ל, רבה של חצור הגלילית, אשר הלך לעולמו בגיל 68 לאחר מאבק ממושך במחלה קשה.

הגאון זצ"ל המשיך את דרכו של אביו הגאון חכם עזיזי דיעי זצ"ל, אשר היה מראשוני היישוב חצור הגלילית וכיהן כרבה. מאז המשיך רבי מרדכי דיעי זצ"ל את מקומו ברבנות, עמד על משמר התורה והכשרות והיה ראש חכמי חצור וגלילותיה וראש ונשיא מוסדות התורה והחסד 'אגודת שערי דעה'.

זו אבידה קשה לעולם הרבנות בישראל. תנחומי למשפחתו ויה"ר שיבולע המוות לנצח."


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: