תגובות

אסון באיטליה: 5 ישראלים נהרגו מתוך 14 בקריסת רכבל בהרי האלפים

הרכבל “סטרזה-מוטארונה” שבצפון איטליה התרסק היום וגרם למותם של 14 בני אדם ולפציעתם של שני ילדים באורח קשה.

באסון ניספו 5 ישראלים וילד ישראלי נוסף בן 5 שמאושפז במצב אנוש ומטופל בשעות אלו בבית חולים.


ההרוגים הישראלים הם: עמית בירן וטל פלג-בירן, זוג ישראלים הלומדים ועובדים באיטליה, התגוררו בפאביה שצפון איטליה ובנם תום בירן (2).
ברברה ויצחק כהן, הסבא וסבתא של טל, אשר הגיעו למילאנו ב-19.5.21, לביקור הנכדה והנינים.

האחות של עמית, איה, נמצאת בבית החולים ליד מיטתו של איתן בירן.

אחיו של עמית בירן, ואחיה ואביה של טל, יטוסו הלילה לאיטליה.

עמית בירן וטל פלג-בירן ז"ל.


ממשרד החוץ נמסר כי "הקונסול ברומא, איתן אברהם, ומחלקת ישראלים בחו״ל באגף הקונסולרי במשרד החוץ, פעלו וסייעו למשפחה מייד עם קבלת ההודעה מהמשטרה המקומית.
שגרירות ישראל ברומא מסייעת בהעברת הגופות לארץ."

בני הזוג בירן והילדים.

הרכבל, שמקשר בין אגם “מג’ורה” לבין הר הסמוך לרכס האלפים, מוביל תיירים ומקומיים רבים מהעיירה סטרזה ונישא לגובה של למעלה מ-1,590 מטרים מעל פני הים. באיטליה מדווחים שהקרון התרסק כ-300 מטרים לפני שהגיע לתחנה, אולם עדיין לא ברור מה גרם לכך.

עוד נמסר מצד סוכנות הידיעות האיטלקית כי התאונה נגרמה בשל כשל בכבל עצמו והנוסעים התרסקו מהחלק הגבוה ביותר במסלול של הרכבל, כלומר ממאות מטרים באוויר. כעת מופצות ברשתות האיטלקיות תמונות של הרכבל ההרוס ביער באזור.

באיטליה ציינו כי הרכבל נפתח רק לאחרונה על רקע ההסרה הדרגתית של מגבלות הקורונה במדינה והדגישו כי בין השנים 2014 ל-2016 הרכבל לא פעל כלל בשל עבודות שיפוצים.

המסע במעלה ההר אורך כ-20 דקות כשבכל קרון יכולים להיכנס עד 40 נוסעים. פסגת ההר מוגדרת כיעד תיירותי פופולרי באיטליה, זאת בשל הנוף המשקיף על אגם מג’ורה ועל הרי האלפים שמסביב.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: