לראשונה מאז התפרצות הקורונה: מיום שלישי הבא יוסרו כלל ההגבלות בשטח מדינת ישראל

נוכח התחלואה הנמוכה והיציבה שנמשכת מזה זמן רב, על אף פתיחה רחבה מאוד של המשק ומערכת החינוך, שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין הודיע היום כי לא יבקש להאריך את המגבלות שיפקעו ביום שלישי הבא, 1.6.21. המשמעות היא שהחל מאותו יום יבוטל הצורך בתו ירוק ויבוטלו מגבלות התו הסגול. בשבועיים הקרובים אנשי המקצוע יקיימו דיונים בנוגע לחובת עטיית מסכות בחללים סגורים. עד להחלטה אחרת תימשך חובה זו. בנוסף, המגבלות על הכניסה והיציאה לישראל יוותרו, ובמידת הצורך אף יוחמרו. החלטת השר אדלשטיין נעשתה לאחר התייעצות עם בכירי משרד הבריאות.

השר אדלשטיין: "ישראל חוזרת לשגרה! לפני פחות מחצי שנה התחלנו את מבצע החיסונים. בזכות העבודה המצוינת של אנשי מערכת הבריאות – קופות החולים, בתי החולים, מד"א, מגן ישראל ועובדי משרד הבריאות – ובזכות ההתגייסות המדהימה של אזרחי ישראל, ביצענו את מבצע החיסונים הטוב בעולם. מזה זמן רב אנחנו קוצרים את פירות החיסונים עם תחלואה נמוכה.


לצד זה, משרד הבריאות גיבש לאורך הדרך מתווים לפתיחה מדורגת וזהירה של המשק, שאפשרו שמירה על נתוני תחלואה נמוכים לאורך זמן. כעת לשמחתי ניתן מבחינה בריאותית לבטל את הצורך בתו ירוק ואת מגבלות התו הסגול. המשק ואזרחי ישראל יקבלו אוויר נוסף לנשימה.

עם זאת, החזרה לשגרה היא עם 'כוכבית': משרד הבריאות פועל להמשיך את המצב הירוק בשטחי מדינת ישראל וימשיך לעקוב בצורה רחבה יותר כדי למנוע התפרצות. כמובן שאם תהיה התפרצות נאלץ לחזור אחורה.

אני קורא לאזרחי ישראל לא לצאת למדינות עם תחלואה גבוהה ולעקוב אחרי אזהרות המסע של משרד הבריאות. גם במדינות שניתן לטוס אליהן – חשוב להקפיד על ריחוקים חברתיים. עם החזרה לישראל – מוטלת החובה להקפיד הקפדה יתירה על ההנחיות. היוותרות מצב תחלואה נמוך תלויה בנו".

הנתונים מלמדים על מצבה הטוב של ישראל:

תחלואה יומית: בשיא התחלואה היו למעלה מ 10,000 חולים ביום; נכון לאתמול היו 12 בלבד.
ממוצע שבועי: בשיא: היו למעלה מ 8,600 חולים; נכון לאתמול – 27 בלבד.
חולים קשה: בשיא היו 1,228. היום – 59.
חולים פעילים: בשיא היו כ- 88,000. היום: 510.
אחוז תחלואה: בשיא הגענו לכ- 10% מאומתים. היום אנחנו נעים סביב 0.1-0.2 אחוז.
תפוסת מחלקות קורונה בבתי החולים: 22 בתי חולים ללא אף חולה קורונה, בחמישה בתי חולים יש תפוסה של 1%, בהלל יפה ישנם 3% תפוסה, ברמב"ם 4% תפוסה. בית החולים "העמוס" ביותר הוא הסקוטי עם 9% תפוסה בלבד.
אנשי צוות רפואי בבידוד: 0.
יכולת בדיקות: שר הבריאות אדלשטיין העלה את יכולת בדיקות PCR מכמה אלפים לפני שנה עד ליכולת של 130,000 בדיקות ביום.
גם יחידת קטיעת שרשרת ההדבקה פעילה והיא אפקטיבית בנתוני תחלואה אלו.


נתונים נוספים:
832,375 מחלימים.
5,440,000 התחסנו לפחות במנה אחת.
5,113,000 קיבלו גם מנה שניה.
5,075,000 מתחסנים שזכאים לתו ירוק.
בקרב בני 50+ כ- 92% מחוסנים/מחלימים.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: