תגובות

ארבעה רקטות נורו מלבנון לאזור גליל תחתון, הקריות ועכו – 1 ייורט ושלושה נפלו בשטחים פתוחים ובים

לפני זמן קצר הופעלה התרעה במרחב הקריות והגליל התחתון. פיצוצים נשמעו באזור הקריות.

ככה"נ מדובר בירי של 4 רקטות מלבנון, לוחמי ההגנה האווירית יירטו שיגור אחד. שיגור אחד נפל בשטח פתוח ושניים בים.


במשטרת ישראל התקבל דיווח על נפילה של רקטה בעיר שפרעם. חבלן משטרה במקום.

צילום: דוברות המשטרה.

נכון לרגע זה (17:40), לא התקבלו במוקד החירום 101 של מגן דוד אדום, דיווחים על נפגעים מנפילות, במהלך האזעקות שנשמעו בצפון הארץ נקראו חובשים ופראמדיקים של מד"א להעניק טיפול רפואי לאישה בת 43 שלקתה בדום לב בדרכה למרחב מוגן. לאחר פעולות החייאה ממושכות שכללו מתן מכת חשמל עד שהחזירו לה את הדופק וםינו את האישה במצב קשה ולא יציב לבי"ח כשהיא מונשמת.


בנוסף, העניקו טיפול רפואי ל-2 נפגעים במצב קל בלבד שנחבלו בדרכם למרחב המוגן ולמספר נפגעי חרדה.

הפראמדיקית של מד"א יואל לוינגר והנאדי אל גדבאן סיפרו: "מיד לאחר האזעקות שנשמעו בצפון הארץ התקבלה קריאה במוקד 101 של מד"א על האישה שהתמוטטה בביתה בסמוך למרחב המוגן ואיבדה את הכרתה. במקביל להזנקה שלנו החובשים במוקד תדרכו את בני הבית כיצד להעניק לה טיפול ראשוני. הגענו במהירות למקום וביצענו בה פעולות החייאה מתקדמות שכללו הנשמות, עיסויים ומתן תרופות ומכות חשמל ממכשיר מפעם (דפיבילטור). כעבור דקות ארוכות של טיפול רפואי מציל חיים ליבה שב לפעום ופינינו אותה במצב קשה ולא יציב לבית החולים."

מספר ערים בצפון הודיעו על פתיחת מקלטים.

מדובר צה"ל נמסר: "זוהו ארבעה שיגורים משטח לבנון לשטח ישראל. לוחמי ההגנה האווירית יירטו שיגור אחד. שיגור אחד נפל בשטח פתוח ושניים בים.

בתגובה, כוחות ארטילריים של צה"ל תוקפים מספר מטרות בשטח לבנון. פרטים נוספים בהמשך."

צוותי רפואה העניקו סיוע ראשוני לילדה בת 10 שנפגעה מרכב בזמן האזעקה בקרית ביאליק.

משה אדלר חובש איחוד הצלה מסר: "מדובר בילדה שנפגעה מרכב בזמן האזעקה כשלדברי עוברי אורח רצה למרחב מוגן. הענקתי לה סיוע ראשוני בסיוע צוות אמבולנס של איחוד הצלה ולאחר מכן היא פונתה לבית החולים רמב"ם כשבשלב זה מצבה מוגדר בינוני".


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: