תגובות

צפו: צה”ל תקף בפעם החמישית את “המטרו” של עזה – 10 מחבלים לפחות נהרגו

דובר צה"ל מוסר כי מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל המשיכו הלילה בתקיפת 'מטרו' שלב ה' במרחב חאן-יונס ורפיח שבדרום רצועת עזה. במסגרת התקיפה שארכה 25 דקות, הותקפו כ-40 מטרות תת-קרקע של ארגון הטרור חמאס. התקיפה בוצעה על-ידי 52 מטוסי קרב תוך שימוש בכ-120 חימושים מדויקים.

סרטון אילוסטרטיבי בנושא פרויקט ה'מטרו'.


כמו כן, צה"ל תקף באופן ממוקד גאוגרפית, מספר מטרות של חמאס בשכונת חאן יונס ורפיח. התקיפות שילבו מספר מרכיבים ביניהם: מטרות תת-קרקע, מטרות פיקוד ושליטה ומוצבי חמאס. מטרתה של התקיפה המשולבת הינה לפגוע באופן ממוקד וקשה באזור גאוגרפי ספציפי. בין המטרות: מחסן אמל"ח הממוקם במשרדי מטה ביטחון הפנים של ארגון הטרור חמאס בחאן יונס, תשתיות טרור שמוקמו בבתי מפקדים של ארגוני הטרור, ומרכז פיקוד ושליטה של ארגון הטרור חמאס ברפיח.

בנוסף הותקפו יעדים נוספים ברצועת עזה של ארגון הטרור גא"פ בינהם: חמ"ל רקטי, דירה מבצעית המשמשת את המערך הרקטי של הארגון וחמ"ל גא"פ שנעשה בו שימוש לירי רקטי במהלך מבצע "שומר חומות".

מטוסי קרב וכלי טיס תקפו גם מספר עמדות שיגור ירי רקטי על-קרקעיות ותת-קרקעיות של ארגוני הטרור שכוונו לפגיעה במדינת ישראל ואזרחיה.

ההערכה בצה"ל היא שכעשרה מחבלים של הג'יהאד האסלאמי וחמאס נהרגו בתקיפה.

הבוקר, תקפו מטוסי קרב של צה"ל אתר לייצור אמל"ח השייך לארגון הטרור גא"פ בעיר דיר אל בלח במרכז רצועת עזה.


בנוסף, תקפו מטוסי קרב של צה"ל תשתית טרור בביתו של ראש מחלקת המודיעין הצבאי של ארגון הטרור חמאס, אסאמה טבש בעיר חאן יונס ברצועת עזה.

נכון לשעה 07:00: החל מהשעה 19:00 אמש, זוהו כ-50 שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. מתוכם, כ-10 שיגורים נפלו בשטח הרצועה.


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: