תגובות

הירי לדרום: פגיעה ישירה בעוטף עזה – שני הרוגים ושבעה פצועים

מטח רקטות לעבר הדרום ועוטף עזה, רקטה פגעה בבלון גז הסמוך למבנה במושה אוהד שבמועצה אזורית אשכול, חובשים ופראמדיקים של מד"א קבעו את מותם של 2 גברים כבני 30 ופינו לבי"ח סורוקה 7 פצועים מרסיסים, בהם 1 קשה, 1 בינוני ו- 5 קל באמבולנסים ובמסוק של מד"א.

רגע פיצוץ הבלון גז בקרוואן באוהד.


שוטרים בהם חבלן משטרה הגיעו למקום ותוך שהם פועלים תחת אש תחקרו את האירוע בו נפגע מקום מגורי עובדים זרים וסייעו בחילוץ והצלה ופינוי המתחם מיושביו.

כל הפצועים באשכול הינם פועלים זרים שעבדו במקום הפגיעה.

מתחילת ההסלמה נקבע מותם של 12 אנשים כתוצאה מירי הרקטות לשטח ישראל.

פגיעה ישירה בבניין לא מאוכלס באשדוד – אין נפגעים.

חובש בכיר במד"א חנניה אלמקייס ופראמדיק מד"א עומר ביטון סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו מבנה שעולה באש לאחר שנפגע מרק"ק ומספר פצועים בדרגות פציעה שונות שנפגעו מרסיסים שכבו מסביבו. התחלנו מיד במיון ראשוני על מנת להעריך את מצבם, פצוע אחד היה במצב אנוש, 3 פצועים היו במצב קשה והיתר במצב בינוני וקל. התחלנו מיד בטיפול רפואי מציל חיים ובפינוי הפצועים לבית החולים."


דני שמואל ראש סניף איחוד הצלה בעוטף עזה מסר: "למרבה הצער נקבע מותם של שני פועלים שהיו ללא רוח חיים כתוצאה מהנפילה. הגעתי לזירה ברכב שטח של איחוד הצלה והענקתי סיוע ראשוני לשאר הפצועים שהיו בהכרה וחלקם בחרדה".

גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול: ״אנחנו בתוך אירוע קשה עם נפגעים כתוצאה מפגיעה ישירה בבית אריזה באחד מישובי המועצה. כוחות הביטחון וההצלה נמצאים במקום. הנפילה היתה בישוב ללא מיגון, שלא נכלל בתוכנית המיגון המדינית ואת התוצאה הקשה קיבלנו היום. המציאות טפחה על פנינו בצורה קשה ואנו שבים, זועקים דורשים מהממשלה לפעול ללא דיחוי למגן את כל יישובי המועצה שנתונה תחת ירי בלתי פוסק״.

בנוסף נשמעו אזעקות בקרית גת, אשדוד, אשקלון, באר שבע ועוטף עזה.

מאשדוד. קרדיט מיקי פרחי.

צוותי רפואה של איחוד הצלה שהגיעו למושב במועצה האזורית שפיר מדווחים על נפילה בשטח פתוח, למרבה הנס האירוע נגמר ללא נפגעים.

צילום: דוברות איחוד הצלה.

קרדיט: אתי עטיה


אין תגובות

תגובות לכתבה:

כתיבת תגובה: